MŠK Žilina B - FC ŠTK Fluminense Šamorín 0:2 (0:2)

• 28. 04. 2019
  • MŠK Žilina, foto: Ján Mintál
  • článok

Góly: 34. Pončák (pokutový kop), 45. Da Cruz, ŽK: 32. Gamboš, 75. Petrák, 84. Chríbik - 80. Da Cruz, ČK: 89. Chríbik (po druhej ŽK), rozhodoval Straka, 173 divákov

Zostava MŠK: Petráš - Majdan (34. Jánošík), Kopas, Lochoshvili, Petrák - Myslovič, Chríbik (C), Gamboš - Gerebenits (77. Ďuriš), Kurminowski, Rusnák

Zostava Šamorín: Ružinský - Dos Santos (50. Marič-Bjekič), Neto, Pančík (66. Almási), Da Cruz (81. Pittner), Štrbák, Pereira, Pončák, Németh, Kopičár, Fuják

V úvode prvého polčasu sme pohrozili po spolupráci Dawida Kurminowského s Patrikom Myslovičom, ale druhý menovaný trafil len hosťujúceho brankára. V 14. minúte si na rohový kop Adama Kopasa výborne nabehol práve Poliak Kurminowski, hlavou však poslal loptu tesne vedľa ľavej tyče. Po polhodine hry sme prišli o Vladimíra Majdana, ktorého museli odniesť na nosidlách pre zranenie kolena. Majdana nahradil ďalší rekonvalescent, po zranení sa vracajúci Jánošík. Následne pálil hosťujúci Da Cruz z otočky, náš obranca Luka Lochoshvili mu skočil do strely a rozhodca nariadil pokutový kop. Ten premenil kapitán hostí Pončák. Z opakovaných záberov sa však ukázalo, že penalta sa nemala pískať. Pred koncom polčasu Rolandov Gerebenitsov teč smeroval do brány, ale v poslednej chvíli lopta zmenila a ani z následnej skrumáže sme nevyrovnali. Vzápätí Gerebenits centroval na Mysloviča, ktorý z dobrej pozície prestrelil Ružinského bránu. Hostia udreli druhýkrát v nadstavenom čase, po priamom kope vyskočil najvyššie Da Cruz a do kabín sme odchádzali s dvojgólovou stratou.

Po zmene strán prišiel prvý vzruch pri Petrášovom vybehnutí, ktorý zachránil situáciu pred prvým Šamorínčanom, druhý, našťastie, preloboval našu bránu. Následne Rusnák pálil vonkajším priehlavkom, ale trafil len pravú tyč Ružinského. Hostia sa dostali do rýchleho protiútoku, ktorý prekazil Lochoshvili. Aktívny Kopas to skúšal jeho typickou prudkou strelou, ale opäť sme narazili na pozorného brankára hostí. V 81. minúte dostal Gamboš výborný center na hlavu, ale jeho zakončenie išla vysoko nad. V 89. minúte sme prišlo o nášho kapitána tímu Petra Chríbika. V nadstavenom čase to ešte skúsil Gamboš strelou spoza šestnástky, ale skóre sa už nezmenilo. Doma sme tak podľahli Šamorínu 0:2.

HLASY PO ZÁPASE:

Slavomír Konečný, hlavný tréner MŠK Žilina B: "Tento zápas sme si nezaslúžili prehrať. Rozhodli o tom dve štandardne situácie. Penalta a potom sme dostali gól do šatne po centrovanej lopte na 2:0. Počas celého zápasu sme boli lepším tímom, aj súper mal kvalitných vrchných hráčov, silných v práci s loptou, ale naši chalani sa „vymačkli", išli na doraz. Pre nás je to dnes krutá prehra."

Lukáš Jánošík, útočník MŠK Žilina B: "Po zranení som mal nastúpiť len na menšiu časť zápasu, ale po zranení „Majdyho" som ho musel nahradiť už skôr. Výkon nebol zlý, ale chýbali nám góly. Za stavu 0:1 sme mali premeniť aspoň jednu našu šancu a mohol to byť zápas s iným výsledkom. Škoda, lebo sme mali na oveľa lepší výsledok."