Pred zápasom MŠK Žilina B - FC ŠTK Fluminense Šamorín

Pred zápasom MŠK Žilina B - FC ŠTK Fluminense Šamorín

  • 27. 04. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok
  • video

Po dvoch vydarených stretnutiach u súpera sa znova v tradičnom nedeľnom čase predstavia doma hráči MŠK Žilina B. Predpoludním proti ním vybehnú na náš umelý trávnik hráči Šamorína, ktorí sa pohybujú vo vyrovnanej tabuľke v jej dolných poschodiach.

V nedeľu pôjde o ďalší šesťbodový duel pre oba tímy, Šamorínčanom máme po jeseni čo vracať, z juhu Slovenska odišiel mladý tím šošonov so šesťgólovou nádielkou. Tentoraz je však situácia rozdielna, šošoni sú posilnení dvomi úspešnými víťaznými úlovkami z ihrísk súperov, naopak, Šamorín na jar bodoval naplno celkovo iba v dvoch prípadoch. Aj preto sme ho v tabuľke preskočili, keďže posledné dva zápasy prehral proti Popradu a aj doma s Lokomotívou Košice.

Už z názvu šamorínskeho mužstva vyplýva, že v jeho kádri sa nachádza vzhľadom na spoluprácu s brazílskym Fluminense viacero "kanárikov" z tejto krajiny, a preto veríme, že v nedeľu budeme svedkami ďalšieho atraktívneho zápasu s víťazným žltozeleným koncom.

potvrdiť body zvonku

Zverenci trénera Slavomíra Konečného sa na domáci trávnik vracajú so šesťbodovým úlovkom z ihrísk súperov, na umelej tráve budú chcieť potvrdiť výhry zvonku.

"Zaslúžené víťazstvo sme určite doniesli z Lipian, posledný výsledok naznačuje našu vysokú výhru 4:1, no nebolo to pre nás také jednoznačné, čo sa týka hernej stránky. Súper mal kvalitu a šance, my sme zas boli efektívni a vzadu koncentrovaní a pozorní. Aj vďaka tomu sa zrodila naša druhá výhra v rade, z čoho sa veľmi tešíme." Napriek šiestim bodom sa však ešte nič s istotou nevyriešilo. Pred sebou máme stále päť záverečných kôl. "Jasné, že tabuľka sa ešte definitívne "nerozlúskla". Pre nás však dve výhry u súperov znamenajú veľmi veľa. Každý bod z vonku je dôležitý, teraz je potrebné to doma potvrdiť dobrou hrou a víťazstvom." Šamorínu máme čo vracať, doma sa chceme športovo revanšovať. "Je to nepríjemný súper, hlavne ofenzívni hráči sú zo zahraničia a vedia hrať futbal. Pozreli sme si súpera na videu, verím však, že naším kvalitným a disciplinovaným výkonom budeme úspešní."

Béčko sa doma konečne predstaví v tradičnom predpoludňajšom čase, čo vyhovuje aj trénerovi. "Tak je to najlepšie, už sme si zvykli. Hlavne, aby sme boli dobre nachystaní. Tešíme sa na zápas. Hráči to napriek nahustenému programu zvládajú, však v MŠK sú kvalitne a dlhodobo pripravovaní. Aj napriek nabitému zápasovému rytmu máme v kádri iba drobné šrámy, všetci chalani sú v poriadku," dodáva kormidelník rezervy.


Nedeľný súboj 26. kola, ktorý má výkop pod Dubňom tradične o 10:30 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Július Straka, na čiarach asistujú Miroslav Benko a Peter Mihalík.