KFC Komárno - MŠK Žilina B 1:4 (1:2)

• 24. 04. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok

Góly: 7. Pinte - 27. a 56. Balaj, 12. Ďuriš, 67. Gamboš, ŽK: 68. Domonkos, 85. Zemko - 85. Chríbik, 87. Králik, 90. Holúbek, rozhodoval Chromý, 525 divákov

Zostava MŠK: Petráš - Majdan, Kopas, Králik, Holúbek - Gamboš, Pečovský (C), Myslovič (57. Chríbik) - Vallo, Balaj (78. Kurminowski), Ďuriš (70. Rusnák)

Zostava Komárno: Leckéši - Antálek (46. Kollár), Šimko, Kren, Ondruš, Pinte, Domonkos, Zemko, Ujlaky (60. Kupec), Mészáros (71. Rymarenko), Nurković (C)

V týždňovom zápase na juhu Slovenska mal tréner Slavomír Konečný k dispozícii podobnú zostavu ako v LIpanoch, posilnenú o hráčov "A"-tímu, s kapitánskou páskou tentoraz nastúpil aj Viktor Pečovský.

Popri prvých štandardných situáciách prišiel aj úvodný gól stretnutia. Po odrazenej lopte nastalo nedorozumenie v defenzíve MŠK a Pinte nemal problém prekonať Petráša v 7. minúte, ktorý bol vybehnutý ďaleko z brány. Odpoveď žltozelených na seba nenechala dlho čakať, dlhý center za obranu od Martina Gamboša našiel Dávida Ďuriša, ktorý pohotovo popod vybiehajúceho Leckéšiho vyrovnal - 1:1. Znova po štandardke pohrozili domáci v 16. minúte, no Ondruš nevyzrel na Petráša, ktorý sa vyznamenal pri veľkej šanci domácich. V 27. minúte stál pri našej ďalšej gólovej akcii Ďuriš, ktorý sa kľučkou presadil cez komárňanského obrancu, hodil to pred bránu Filipovi Balajovi, ktorý síce nevystrelil najsilnejšie, ale o to presnejšie a strelou k vzdialenejšej tyči nás poslal do vedenia - 1:2. Domáce KFC bolo vyrovnaným súperom a v ofenzíve nezaostávalo, najmä kapitán Nurković s Mészárosom zamestnávali našu obranu. Práve druhý menovaný sa ocitol osamotený na päťke Petráša v 34. minúte, našťastie pre nás však volil prihrávku, resp. efektné zakončenie namiesto strely. Domáci boli do prestávky aktívnejší, Petráš si poradil s niekoľkými jedovatými strelami i centrami KFC.

Druhý polčas odštartovala akcia z pravej strany, ktorú za našich zakončoval agilný Ďuriš, ale Leckéši na dvakrát skryl loptu v náručí. Domáci hrali nátlakovo a častokrát sme museli iba odkopávať na osamoteného Balaja. Práve náš hroťák však v 56. minúte potrestal malé zaváhanie domácich. Od obrancu Komárna sa odrazila lopta k Balajovi, ktorý z pravej strany našliapol a tvrdou strelou prepálil Leckéšiho - 1:3. Balaj si plnil aj defenzívne povinnosti, keď v 63. minúte vykopával loptu a zastupoval na bránkovej čiare Petráša. Aj naďalej však Komárno podkúrovalo našej obrane, Petráš mal čo robiť s aktívnym Kollárom. Šošoni však trestali každé zaváhanie, Balaj zoči-voči Leckéšimu neuspel, no dobiehajúci Gamboš už nemal problém zvýšiť náš náskok - 1:4. Záver sme si tak vďaka komfortnému náskoku dokázali postrážiť, domáci to ešte skúšali a zatlačili nás pred vlastnú bránu, no naše víťazstvo už nedokázali ohroziť.

Naša rezerva si pripísala aj v druhom zápase u súpera po sebe plný bodový zisk a vo vyrovnanej tabuľke zobrala ďalšie tri dôležité body.

HLASY PO ZÁPASE:

Slavomír Konečný, hlavný tréner MŠK Žilina B: "Vedeli sme, že to bude náročný duel, čo sa počas deväťdesiatich minút iba potvrdilo. Chlapcov chcem pochváliť za prístup, aj napriek úvodnému gólu domácich sme ostali pokojní a dôležité bolo, že sme sa rýchlo vrátili do stretnutia vyrovnávajúcim gólom. Dnes sme boli efektívnejší ako domáci, ktorí mali kvalitu a hrozili po centrovaných loptách. Častejšie sme boli pod tlakom, ale hráči dnes pracovali výborne smerom dozadu. Defenzíva si poradila s nebezpečným Nurkovićom. Nám dnes vychádzali brejky a práve spomínanou efektivitou sme to zlomili na svoju stranu. Veľmi si vážime ďalšiu výhru u súpera, stále potrebujeme ísť od zápasu k zápasu, pozerať iba na seba. Teraz musíme dobre zregenerovať a dobre sa pripraviť na nedeľné domáce stretnutie."

Filip Balaj, strelec dvoch gólov MŠK Žilina B: "Podali sme bojovný výkon, po ktorom sme si zaslúžili vyhrať. Odniesli sme si tri body najmä vďaka efektivite, keď sme odpovedali na domáci gól hneď dvomi presnými zásahmi, ktoré prišli z našich prvých šancí. Potom sme ustáli príležitosti domácich, naopak, podarilo sa nám ešte navýšiť náskok a po štvrtom góle sme si to už ustrážili. Prvý gól z mojej kopačky bol trochu "pozliepaný", pri druhom som využil zaváhanie domácich. Hetrik bol blízko, napokon to doklepol do siete Maťo Gamboš. Každým gólom mi rastie sebavedomie, zároveň som rád, že gólmi pomáham k výhram, keď sme zaznamenali druhé víťazstvo v rade."