Pred zápasom KFC Komárno - MŠK Žilina B

Pred zápasom KFC Komárno - MŠK Žilina B

  • 23. 04. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok
  • video

Ďalším kolom, tentoraz netradične v strede týždňa, pokračuje II. liga, ktorá pre futbalistov MŠK Žilina B prinesie ďalší súboj na súperovom ihrisku. Po úspešne zvládnutých Lipanoch cestuje v stredu naša rezerva na juh Slovenska, kde sa postaví mužstvu KFC Komárno.

Komárno sa v aktuálnej tabuľke nachádza v jej pokojnom strede, môže za to však najmä výborná jesenná časť. Na jar sa totiž zverencom Szilárda Kantára nedarí podľa predstáv, keď v doterajších siedmich dueloch bodovali naplno len raz (doma proti Prešovu), trikrát remizovali (s Dubnicou, Banskou Bystricou a Lokomotívou Košice) a rovnako trikrát aj prehrali (proti Petržalke, Skalici i Popradu).

V prvom vzájomnom dueli sme pod Dubňom viedli nad KFC po polčase 1:0, no hosťom sa podarilo po zmene strán otočiť duel a odniesť si zo Žiliny všetky body. Teraz je najvhodnejšia chvíľa na to, aby sme to Komárňancom vrátili.

povzbudení z lipian

Zverenci trénera Slavomíra Konečného zvládli posledný, veľmi dôležitý duel v Lipanoch, v ktorom sa tešili z výhry 2:0 a najmä z cenných troch bodov do vyrovnanej tabuľky.

"Samozrejme, pre nás bol výsledok veľmi dôležitý. Prostredie i samotný duel nebol jednoduchý a ľahký na psychiku, no hráčov musím pochváliť za prístup. Nastavenie tímu bolo fantastické, zvíťazili sme zaslúžene. Pripravili sme sa na Lipany veľmi zodpovedne, s rovnakým nastavením a odhodlaním cestujeme aj na juh," priznal kormidelník rezervy, ktorému vliala iba druhá výhra na súperových trávnikoch v aktuálnom ročníku novú energiu do trénovania. "Potrebovali sme po zaváhaní bodovať, určite sa teraz inak trénuje, keď dobrú hru pečatíte aj víťazstvom. Ľahšie sa nám dýcha, aj teraz ideme do Komárna povzbudení."

KFC sa môžeme revanšovať z prvého vzájomného duelu zo septembra. "Vieme o kvalitách súpera. Komárno chce hrať futbal, vo svojich radoch disponuje šikovnými futbalistami, má nebezpečný prechod do útoku. Na toto si určite budeme musieť dávať pozor. Pokiaľ však pôjdeme do Komárna nastavení rovnako ako do Lipian, budeme hrať našu hru, môžeme byť úspešní."

Bude to otvorenejší zápas, keďže oba tímy chcú hrať futbal? "Uvidíme. Kvalita bude na oboch stranách. Bude to určite dobrý zápas a verím, že s úspešnejším koncom pre nás."

Špecifikom bude aj netradičný výkop v strede týždňa. "Prispôsobili sme tomu tréningový proces, išli sme bez prestávky aj počas Veľkej Noci. O tom však je vrcholový futbal, ktorý nepozná sviatky. V tomto anglickom týždni do toho určite vstúpi šírka kádra a pripravenosť hráčov. Aj naposledy, keď sme sa opreli o naše fitnes dáta z Lipian, ukazovali, že naši chlapci sú dobre pripravení a pripravovaní takto dlhodobo. Tento fakt môže zohrať svoju úlohu," myslí si lodivod rezervy, ktorý komunikuje aj s trénerom Jaroslavom Kentošom. "Určite budeme podporení aj hráčmi z "A"-tímu. V Komárne vybehne kvalitná zostava, ktorá bude chcieť uspieť."


Zápas 25. kola, ktorý má v stredu výkop o 16:30 hod., bude rozhodovať trojica arbitrov, ako hlavný Andrej Chromý, na čiarach asistujú Marián Jankovič a Jakub Košecký.