5. máj | ZÁPAS ODCHOVANCOV: Miroslav Káčer

5. máj | ZÁPAS ODCHOVANCOV: Miroslav Káčer

  • 22. 04. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok

ZÁPAS BUDÚCICH ŽILINSKÝCH LEGIEND

Futbalový klub MŠK Žilina čaká výnimočná udalosť nielen v rámci žilinského futbalu, ale aj toho celoslovenského a európskeho. V nedeľu 5. mája o 17:00 hod. totiž proti Dunajskej Strede vybehne pod Dubňom zostava žltozelených poskladaná výlučne z hráčov, ktorí vyrastali a prešli si Akadémiou MŠK Žilina.

"Originálni" šošoni nastúpia v špeciálnych dresoch s novým logom Akadémie MŠK, fanúšikov čaká bohatá Fanzóna so súťažami, futbalovými stanovišťami a bohatými vecnými cenami pre celú rodinu. Do toho dobré jedlo, ochutnávky noviniek od Ryba Žilina, Sieň slávy MŠK a Fanshop MŠK aj s tričkami legiend.

Postupne vám prinášame profil každého hráča, ktorý sa nachádza v širšej nominácii na zápas odchovancov.

STREDOPOLIAR | miroslav káčer

Neúnavný motor stredovej formácie z Horného Hričova, ktorý nehral nikdy inde ako v MŠK Žilina. "Kačka" si prešiel všetkými kategóriami a už od šiestich rokov dennodenne dochádzal na Akadémiu MŠK Žilina. Pre svoj zápal obetoval futbalu všetko a ten mu to postupne vracal. Miro si dokonca neprešiel ani všetkými mládežníckymi kategóriami, keďže už ako mladší dorastenec patril do kabíny "A"-tímu. A to nielen vďaka stopercentnému úsiliu na trávniku, ale aj pre svoju fyzickú zdatnosť, ktorú už od šestnástich rokov dokazoval medzi mužmi v prvej lige. Doteraz je držiteľom rekordu ako najmladší strelec v histórii slovenskej ligy, keď vo veku 16 rokov a 162 dní v roku 2012 strelil gól Spartaku Myjava.  • 23 rokov | 170 cm | 77 kg
  • ŠOŠONOM od roku 2003 | od kategórie U7
  • Úspechy v mládeži: Majster SR - I. ligy mladšieho dorastu v sezóne 2011/2012 (U17), Víťaz Mintal Cupu 2011
  • Reprezentačné výbery: SR "15", SR "16", SR "17", "SR"18", SR "19" SR "20", SR "21", SR "23"
  • 187 štartov za "A"-tím | 34 gólov

KačkoV POHĽAD NA JEHO ZAČIATKY V MŠK

"Začiatky sa mi spájajú s telocvičňou T18 za západnou tribúnou a prírodným ihriskom vedľa. Rovnako tak sme využívali na prvé tréningy umelú trávu za východnou tribúnou, tam sme boli stále spolu s trénermi Nemčíkom a Konečným, ktorí "vyrastali" s nami. Potom sme sa presunuli do Strážova, kde som bol naozaj každý deň. Od začiatku som mal v hlave zakódované, aby som si tréning užíval a hral s radosťou. V škole sme boli športovou triedou, takže aj pred aj po vyučovaní sme boli hneď na trávniku. Moje detstvo to je futbal a Akadémia MŠK."

POHĽAD AMBASÁDORA ZÁPASU VLADA GOFFU

„Kačka" je borec. Žiarlim, ale súčasne mu aj veľmi prajem, že v tak mladom veku má už viac ligových štartov, než som nazbieral ja vo federálnej lige do svojej tridsiatky.

V Áčku zaujal hneď, len čo ho do mužstva preradili od podávačov lôpt. Možno to bolo preradenie až z mladšieho dorastu (smiech). Chcem tým povedať, že do ligy naskočil ako mladučký tínedžer a okamžite si získal uznanie fanúšikov. Napriek silnej konkurencii si získal stabilné miesto v každej nadupanej žilinskej zostave. Spoluhráči sa pri ňom za tie roky menili a menili, Miro je večný. Aj keď už mal zajačie úmysly, keď ho dobláznil manažér.

Svojimi výkonmi nesklamal ani v reprezentačných výberoch. Bojovník na pohľadanie. Živé striebro. Nebráni sa špinavej robote, no rozdáva aj utešené finálne prihrávky, ktoré majú oči. Sám je pohotový zakončovateľ. Má výborný výber miesta, nespočetne veľa kontaktov s loptou. Ak nevyjde zápas jemu alebo mužstvu, nehľadá alibistické výhovorky a nestrká hlavu do piesku, k problémom sa stavia čelom.

Miro miluje futbal a futbal miluje jeho.


POZRI TIEŽ PROFILY HRÁČOV:

Dominik Holec

Samuel Petráš

Matej Moško

Bernard Petrák

Branislav Sluka

Tomáš Nemčík

Martin Králik

Ján Minárik

Samuel Suľa

Michal Škvarka

MLÁDEŽNÍCKI TRÉNERI

Ján Bernát

Patrik Myslovič