5. máj | ZÁPAS ODCHOVANCOV: Patrik Myslovič

• 21. 04. 2019

ZÁPAS BUDÚCICH ŽILINSKÝCH LEGIEND

Futbalový klub MŠK Žilina čaká výnimočná udalosť nielen v rámci žilinského futbalu, ale aj toho celoslovenského a európskeho. V nedeľu 5. mája o 17:00 hod. totiž proti Dunajskej Strede vybehne pod Dubňom zostava žltozelených poskladaná výlučne z hráčov, ktorí vyrastali a prešli si Akadémiou MŠK Žilina.

"Originálni" šošoni nastúpia v špeciálnych dresoch s novým logom Akadémie MŠK, fanúšikov čaká bohatá Fanzóna so súťažami, futbalovými stanovišťami a bohatými vecnými cenami pre celú rodinu. Do toho dobré jedlo, ochutnávky noviniek od Ryba Žilina, Sieň slávy MŠK a Fanshop MŠK aj s tričkami legiend.

Postupne vám prinášame profil každého hráča, ktorý sa nachádza v širšej nominácii na zápas odchovancov.

Stredopoliar | patrik myslovič

Rodák z Diviak pri Turčianskych Tepliciach, ktorý podobne ako Michal Škvarka prišiel do Žiliny z martinského Fomatu. Jedinečný ľavonohý záložník sa okamžite v mládeži zaradil k starším spoluhráčom, ktorým nielenže stíhal, no dokázal ich aj prevýšiť. Napriek zdravotným komplikáciám, ktoré ho paradoxne, ešte posilnili, sa Patrik v zime prepracoval do "A"-tímu. Nehrával nikdy na inom poste než v strede zálohy, zdobí ho kondička a nečakané futbalové myslenie, finálna prihrávka, ktorou dokáže prekvapiť všetkých. Práve týmito futbalovými vecami a kopacou technikou pripomína Laca Bénesa. Aj ten úspešne absolvoval za MŠK v sedemnástich rokoch ligovú premiéru. Veríme, že to neskončí iba pri ligových štartoch, no v žltozelenom drese mu pribudne veľa gólov, prihrávok a úspechov.

• 17 rokov | 182 cm | 70 kg
  • ŠOŠONOM od roku 2014 | od kategórie U14
  • Úspechy v mládeži: Majster SR - I. ligy starších žiakov U15 (2014/2015), Majster SR - I. ligy mladšieho dorastu v sezóne 2016/2017 (U17), Víťaz Mintal Cupu 2016, Majster SR - I. ligy mladšieho dorastu v sezóne 2017/2018 (U19), Víťaz Československého superpohára U19 (2017/2018), mládežnícka Liga majstrov 2018/2019
  • Reprezentačné výbery: SR "15", SR "16", SR "17", SR "18", SR "19"
  • 4 štarty za "A"-tím | 0 gólov

MYsloV POHĽAD NA JEHO ZAČIATKY V MŠK

"Ešte pred príchodom do MŠK som sa rozhodoval medzi Ružomberkom, Bystricou a Žilinou. Agent mi jednoznačne odporučil pre môj rozvoj Žilinu. Odvtedy je to tak, ako má byť. Pri príchode som zistil, že je tu všetko na vyššej úrovni. Každý tréning sa pracuje s loptou, čo mi veľmi pomohlo. V mládeži každý tréner vie, čo robí, ako posunúť hráča na vyššiu úroveň. Býval som na Akadémii MŠK, vo futbalovom prostredí, kde som po každom tréningu ostával na trávniku a celé dni trávil s loptou. Navyše sme sa mali vždy od koho učiť. Zažil som na akadémii Dávida Hancka, Laca Bénesa, Andreja Kadleca. Hneď prvý deň v Strážove ma aj starší hráči "upratali", vždy tam vládla správna hierarchia. Najväčším príkladom mi bol "Hanco", ktorý sa poctivo učil každý večer. Preto netreba myslieť len na futbal, ale venovať pozornosť aj škole."

POHĽAD AMBASÁDORA ZÁPASU VLADA GOFFU

Dlho sa lámalo, či v mládežníckej kategórii zakotví v Banskej Bystrici, alebo u nás v Žiline. Aj s prispením svojho futbalom zanieteného otca si vybral žltozelených a verím, že neľutuje.

Presne si pamätám ten moment, keď som pri jeho mene zbystril prvýkrát pozornosť. V marcovom pohárovom zápase pod Dubňom proti Skalici dostával v strede ihriska po zemi pomerne ťažkú loptu od čiary. Prebral si ju mimoriadne originálnym spôsobom, súpera oklamal telom a poslal ho "na párky". Na tribúne som finte a la Messi nadšením zatlieskal.

Bezprostredne po zápase som zamieril do kryosauny priamo na štadióne, vzápätí tam (spolu s Káčerom) vstúpil aj on. Prišiel si okamžite liečiť zranenie zo zápasu a regenerovať. Ocenil som, že sa správa ako profík a nepodceňuje žiadne detaily.

Patrik v strede poľa výborne otáča hru, má výbornú krátku kľučku, je ochotný zamakať aj dozadu, pracuje pre tím. Mal by sa však viac tlačiť do koncovky a robiť niečo s tým, aby nemal pravačku len na podopieranie. Poriadok v hlave už má, ešte keby tak dokázal udržať aj poriadok vo svojej izbe.

POZRI TIEŽ PROFILY HRÁČOV:

Dominik Holec

Samuel Petráš