ŠK Odeva Lipany - MŠK Žilina B 0:2 (0:1)

ŠK Odeva Lipany - MŠK Žilina B 0:2 (0:1)

  • 20. 04. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok

Góly: 34. Králik, 90. Kopas, ŽK: 74. Miliutin - 74. Gamboš, rozhodoval Michlian, 550 divákov

Zostava MŠK: Petráš - Majdan, Králik, Kopas, Holúbek - Gamboš (75. Kurminowski), Chríbik, Myslovič - Ďuriš (75. Rusnák), Balaj, Vallo (88. Petrák)

Zostava ŠK Odeva Lipany: Bartoš (C) – Kraľovič, Miliutin, Dlugoš, Vysočan (62. Hovančík), Janič (66. Vilkovský), Štefčák (88. Štroncer), Poremba, Kamenec, Sládek, J. Hovančík

Šošoni cestovali k poslednému tímu druholigovej tabuľky posilnení o niekoľko hráčov "A"-tímu, čo len potvrdzovalo dôležitosť stretnutia.

Zverenci trénera Slavomíra Konečného pôsobili od začiatočných minút futbalovejším dojmom, a preto sa hralo najmä na polovici domácich s častým držaním lopty žltozelených. Prvé náznaky šancí patrili nám, no ostalo to iba pri náznakoch, keď sme viaceré sľubné príležitosti nedotiahli do koncovky, resp. sme boli nepresní. Dôležitý, vedúci gól napokon padol ešte pred prestávkou, zo štandardky si ideálne nabehol obranca Martin Králik, ktorého volej skončil pod brvnom a žltozelení viedli.

Gól nás upokojil, naopak, domácich musel vyburcovať k zvýšenej aktivite. Odeva to skúšala po zmene strán hlavne nakopávanymi loptami, no defenzíva MŠK pôsobila kompaktne a až na pár odrazených lôpt nepúšťala domácich do zakončenia. Poistka prišla z našej strany až v nadstavenom čase, Petrák vysunul Balaja, ktorý sa rútil sám na brankára. Domáci obranca zatiahol ručnú brzdu a nasledoval náš pokutový kop. K lopte sa postavil Adam Kopas a prudkou strelou k tyči definitívne rozhodol o veľmi dôležitých troch bodoch do tabuľky druholigového pelotónu.


HLASY PO ZÁPASE:

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina B: "Zaslúžene sme zvíťazili. V prvom polčase sme boli jednoznačne lepším, dominantnejším mužstvom. Gól sa nám podarilo streliť po štandardnej situácii Maťom Králikom a celý polčas sme mali pod kontrolou. V druhom polčase súper hrozil zo štandardných situácii a dlhými loptami do šestnástky, ktoré sme zvládli. V nadstavenom čase po peknej akcii Filipa Balaja sme dali z penalty druhý gól a potvrdili zaslúžené víťazstvo. Musím chalanov pochváliť za prístup k tomuto zápasu."

Adam Kopas, obranca MŠK Žilina B: "Celý zápas sme boli lepším tímom, dobre sme kombinovali. Súper hrozil zo štandardiek, ale darilo sa nám to pokryť. V druhom polčase domáci na nás viac vybehli, ale myslím si, že sme to dobre zvládli a zaslúžene vyhrali. Tento výsledok nám pomôže do ďalšej časti súťaže."