5. máj | ZÁPAS ODCHOVANCOV: Samuel Suľa

• 19. 04. 2019

ZÁPAS BUDÚCICH ŽILINSKÝCH LEGIEND

Futbalový klub MŠK Žilina čaká výnimočná udalosť nielen v rámci žilinského futbalu, ale aj toho celoslovenského a európskeho. V nedeľu 5. mája o 17:00 hod. totiž proti Dunajskej Strede vybehne pod Dubňom zostava žltozelených poskladaná výlučne z hráčov, ktorí vyrastali a prešli si Akadémiou MŠK Žilina.

"Originálni" šošoni nastúpia v špeciálnych dresoch s novým logom Akadémie MŠK, fanúšikov čaká bohatá Fanzóna so súťažami, futbalovými stanovišťami a bohatými vecnými cenami pre celú rodinu. Do toho dobré jedlo, ochutnávky noviniek od Ryba Žilina, Sieň slávy MŠK a Fanshop MŠK aj s tričkami legiend.

Postupne vám prinášame profil každého hráča, ktorý sa nachádza v širšej nominácii na zápas odchovancov.

OBRANCA | SAMUEL SUĽA

Rodák z Námestova, ktorého si vyhliadli naši mládežnícki tréneri pre svoju dôraznú hru a pracovitosť. Vždy poctivý "drič", ktorého by si želal každý tréner, prešiel v doraste z krídelnej pozície na obrancu, kde teraz môže pri štýle šošonov naplno využívať svoj rýchlostný potenciál. Hoci ho pribrzdili rôzne zranenia, v mládeži zbiera úspechy a trofeje, teraz to už len preniesť do seniorského futbalu.

• 19 rokov | 178 cm | 74 kg
  • ŠOŠONOM od roku 2015 | od kategórie U15
  • Úspechy v mládeži: Majster SR - I. ligy starších žiakov U15 (2014/2015), Majster SR - I. ligy mladšieho dorastu v sezóne 2016/2017 (U17), Víťaz Mintal Cupu 2016, Majster SR - I. ligy mladšieho dorastu v sezóne 2017/2018 (U19), Víťaz Československého superpohára U19 (2017/2018), mládežnícka Liga majstrov 2018/2019
  • Reprezentačné výbery: SR "16", SR "18", SR "19"
  • 0 štartov za "A"-tím

SAMOV POHĽAD NA JEHO ZAČIATKY V MŠK

"Bolo to pre mňa trochu stresujúce, keď som prišiel do žilinskej šatne. Nevedel som, čo od toho očakávať. Na začiatku sme tu boli dvaja z Námestova, prišiel som spolu so Samuelom Farským, ktorý mi veľmi pomohol. V samotných tréningoch to bolo v pohode, spoluhráči mi pomáhali, dodávali mi energiu. Prvý tréning sme mali v Strážove, presne si ho pamätám. Mali sme tam rýchlostné cvičenia, prihrávkovú činnosť. V pamäti mám aj prvé dni pobytu na Akadémii MŠK, kde vtedy boli ešte hráči ako Andrej Kadlec a Lászlo Bénes. Veľa som si od nich vzal."

POHĽAD AMBASÁDORA ZÁPASU VLADA GOFFU

Premiérovo som ho zaregistroval v zápase mládežníckej Ligy majstrov v drese našej devätnástky doma proti Montpellieru. Parádny zážitok pre našich mladíkov. Samuel - majster Slovenska v doraste, to sa počíta. Preto ma dosť zaskočilo, že v nedávnom zápase dorasteneckej ligy proti Ružomberku zostal iba na lavičke. Vraj predtým v Poprade to nebolo ono.

Líder – nelíder, konkurencia (nielen) na poste pravého obrancu je v žilinských mládežníckych tímoch obrovská. Kto výkonnostne zaváha, musí o svoje miesto znova tvrdo zabojovať.

Samuel je ako desaťbojár. V žiadnej futbalovej hernej činnosti nevyniká, všetky má však vyrovnané a na solídnej úrovni. Takže ak sa spočítajú body za jednotlivé disciplíny, patrí k najlepším. Dá sa na ňom stavať, je to hráč s perspektívou.

Vyniká fyzickou pripravenosťou, dôrazom, podporou ofenzívy. Nominácia do kádra odchovancov na zápas nadstavby proti Dunajskej Strede je pre neho zaslúženou odmenou. Plus motiváciou, veď čo ak dostane šancu zasiahnuť do zápasu a pripísať si prvý ligový štart. Sny predsa nemajú dátum spotreby.

POZRI TIEŽ PROFILY HRÁČOV:

Dominik Holec

Samuel Petráš