Pred zápasom ŠK Odeva Lipany - MŠK Žilina B

Pred zápasom ŠK Odeva Lipany - MŠK Žilina B

  • 19. 04. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok

Znova v rovnaký deň ako "A"-tím majú na programe svoje ligové kolo aj futbalisti MŠK Žilina B, ktorí si po súboji s Lokomotívou Košice zmerajú sily s ďalším celkom z východu. V 24. kole sa predstavia u nováčika z Lipian, ktorý rovnako bojuje o vyhnutie sa zostupovým priečkam.

Lipany sú aktuálne na chvoste vyrovnaného druholigového pelotónu, kde ho posadili posledné tri neúspešné výsledky. Minulý víkend nebodovali v Bardejove, predtým nezískali hráči trénera Pavla Vytykača body ani proti Lokomotíve Košice a prehrali aj v Liptovskom Mikuláši. Jediná jarná výhra prišla na domácej pôde proti Popradu, ďalší jarný bod do tabuľky si pripísala Odeva rovnako na domácom trávniku proti Skalici za bezgólovú remízu.

Získať body späť

Naša rezerva si trochu nečakanou prehrou v šesťbodovom zápase proti Lokomotíve Košice skomplikovala situáciu v tabuľke. Zaváhanie môže kabína Slavomíra Konečného odčiniť v Lipanoch.

"Keď sme doma stratili body, niekde ich musíme získať späť. Ide k tomu len cesta dobrého výkonu. Prístup od hráčov proti Lokomotíve bol v poriadku, pre hráčov "A"-tímu nebolo jednoduché nastaviť sa po Slovane na naše stretnutie. Napriek tomu ich chválim, zápas nám však celkovo herne nevyšiel. Nečakane sme zakopli a teraz potrebujeme "nečakane" získať body späť."

V Lipanoch zvíťazilo v pohári dvakrát naše "Áčko", po piatich rokoch sa tam predstaví aj naša rezerva. "Určite to bude menej futbalový zápas, na aké sme zvyknutí doma. Očakávame tvrdý, náročný boj o každý meter ihriska. Ideme sa s tým pobiť a verím, že na konci budeme úspešní. Určite však nechceme ustúpiť z nášho žilinského štýlu, ale potrebujeme sa prispôsobiť všetkým okolnostiam, ktoré nás na východe čakajú. Každý duel už je pre nás šesťbodový. Do každého zápasu musíme ísť na sto percent."

Lipany sme na jeseň porazili doma 3:0, tréner sa však na tento duel už príliš nepozerá. "Jarné zápasy sú oproti jesennej časti diametrálne odlišné. Mužstvá obmenili kádre, doplnili sa hráčmi, je tu výsledkový tlak. Duel z domáceho prostredia si ale pozrieme na videu a určité veci môžeme aplikovať aj v sobotu."

Zdravotný stav je v "Béčku" dobrý. "Už aj Dawid Kurminowski trénuje naplno s tímom druhý týždeň. Potešil ma, ako naskočil naposledy do stretnutia proti Lokomotíve. Hráme znova v rovnaký deň ako "A"-tím. Prakticky vždy chodí maximálna možná podpora z prvého mužstva. Tak tomu bude aj v sobotu. Hráči z "A"-tímu prídu a verím, že so sebou prinesú kvalitu."


Sobotný súboj, ktorý má výkop o 16:30 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Gabriel Michlian, na čiarach asistujú Matej Zemko a Tomáš Straka.