5. máj | ZÁPAS ODCHOVANCOV: Martin Králik

• 11. 04. 2019

ZÁPAS BUDÚCICH ŽILINSKÝCH LEGIEND

Futbalový klub MŠK Žilina čaká výnimočná udalosť nielen v rámci žilinského futbalu, ale aj toho celoslovenského a európskeho. V nedeľu 5. mája o 17:00 hod. totiž proti Dunajskej Strede vybehne pod Dubňom zostava žltozelených poskladaná výlučne z hráčov, ktorí vyrastali a prešli si Akadémiou MŠK Žilina.

"Originálni" šošoni nastúpia v špeciálnych dresoch s novým logom Akadémie MŠK, fanúšikov čaká bohatá Fanzóna so súťažami, futbalovými stanovišťami a bohatými vecnými cenami pre celú rodinu. Do toho dobré jedlo, ochutnávky noviniek od Ryba Žilina, Sieň slávy MŠK a Fanshop MŠK aj s tričkami legiend.

Postupne vám prinášame profil každého hráčova, ktorý sa nachádza v širšej nominácii na zápas odchovancov.

OBRANCA | MArtin Králik

Martin Králik - Jeden z mnohých talentov Hornej Nitry, ktorý prišiel do Akadémie MŠK v žiackych kategóriách. Z niekoľkodňovej skúšky sa stal niekoľkoročný vzťah so šošonmi, ktorý trvá doteraz. Na Akadémii MŠK vyrastal na izbe s rovesníkom Miňom Škriniarom, s ktorým si prežili svoje aj na stopérskych pozíciách. Spoľahlivý obranca patrí napriek veku 23 rokov k najskúsenejším v šatni trénera Kentoša a aj pri poslednom majstrovskom titule patril k nosným hráčom defenzívy.

• 24 rokov | 186 cm | 79 kg
  • ŠOŠONOM od roku 2009 | od kategórie U15
  • Úspechy v mládeži: Majster SR - I. ligy mladšieho dorastu v sezóne 2010/2011 (U17), Víťaz Československého superpohára U17, Majster SR - I. ligy mladšieho dorastu v sezóne 2011/2012 (U17) Víťaz Mintal Cupu 2010, 2011
  • Reprezentačné výbery: SR "15", SR "16", SR "17", SR "18", SR "19", SR "20", SR "21"
  • 126 štartov za "A"-tím | 8 gólov

MAtesov POHĽAD NA JEHO ZAČIATKY V MŠK

"Do Žiliny som sa dostal vďaka trénerovi Nemčíkovi. Najskôr som do MŠK prišiel na niekoľkodňovú skúšku, kedy ma hneď na Akadémii MŠK dali na izbu s Miňom Škriniarom. Odvtedy sme boli dvojka, ktorá držala pokope. Z dvoj-trojdňovej skúšky sa neskôr stala týždňová a napokon hrávam v Žiline doteraz. Pamätám si, že mi v začiatkoch bolo smutno za partiou v Prievidzi, no na druhú stranu som sa veľmi tešil na tunajšiu žilinskú. Videl som na slovenské pomery neskutočné podmienky, preto som bol rád, že som mohol vyrastať a napredovať v Žiline. Akadémia v Strážove je super, vždy mi vyčarí úsmev na tvári pri mnohých spomienkach. Pamätám si, ako sme mali pred staršími rešpekt, ale všetci sme tam boli dobrá partia."

POHĽAD AMBASÁDORA ZÁPASU VLADA GOFFU

Futbalovo som mu dlhšie nevedel prísť na chuť. Na stopérskom poste totiž žiarili Vavro, Škriniar či Kaša. Aj keď nastúpil v základe, väčšinou zostával nenápadne v ich tieni. Predpokladal som, že Martin bude v žilinskom drese taký vďačný náhradník. A ľaľa, na svojom konte má už stovku ligových zápasov. Bravo, klobúk dole.

Poctivec. Skromný a slušný. Vnímam ho ako obrovského bojovníka, ktorého srdce bije pre žilinský futbal. Vždy maximálne koncentrovaný, bez excesov a manierov. Tímový hráč. Nikdy som od neho nevidel brutálny zákrok, „plačkanie" po tvrdých atakoch súpera, gestikulácie smerom k rozhodcom, filmovanie či iné veci, ktoré do futbalu nepatria. S takýmto typmi hráčov sa výborne pracuje na tréningu.

Želám mu v drese „šošonov" minimálne ďalšiu ligovú stovku.

POZRI TIEŽ PROFILY:

Dominik Holec