Pred zápasom MŠK Žilina B - FC Lokomotíva Košice

Pred zápasom MŠK Žilina B - FC Lokomotíva Košice

  • 13. 04. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok

Svoje 23. kolo si dohrá v II. lige MŠK Žilina B netradične v rovnaký deň ako náš „A"-tím. Zverenci trénera Slavomíra Konečného v nedeľu po stretnutí „Áčka" od 19:00 hod. privítajú na Štadióne MŠK tradičného druholigistu z Lokomotívy Košice.

Lokomotíva počas zimy zbrojila, aby sa vyhla zostupovým miestam. Košičanov posilnili hneď niekoľkí Brazílčania, už počas jarnej časti pribudli do kádra "Loky" aj prvoligové mená ako Peter Kavka či Jesse Edge, tento týždeň bol dopísaný na súpisku aj ukrajinský krídelník Vadim Jančak. V piatich jarných zápasoch bodovali východniari v troch zápasoch - vyhrali nad Prešovom, Popradom i Lipanmi. Body, naopak, nezískali s dvomi súpermi - v Skalici a Banskej Bystrici.

nabudení s víťaznou emóciou po slovane

Béčko šošonov hráva svoje zápasy naozaj nerovnomerne, tentoraz to ale bude netradičné, keďže po skončení šlágra so Slovanom sa z tribún presunú naši „Béčkari" takmer okamžite na trávnik.

„Vnímam to prirodzene. Raz hráme v piatok večer, potom v nedeľu doobeda. V nedeľu to bude špecifické, no nepozeráme sa na to. Určite pôjdeme do zápasu predovšetkým vyhrať, získať ďalšie body po dobrom výkone. Ani dnes teda nebudeme vyrušení netradičným časom," hovorí tréner rezervy Slavomír Konečný.

U tradičného druholigistu sa počas zimnej prestávky hovorilo už aj o odstúpení zo súťaže, napokon sa našiel investor a Košičania robia všetko pre záchranu. „Je to tradičný klub v II. lige. Po turbulentnom období v zime na jar ožili a dávajú do toho maximum, aby sa zachránili. Žilina je však rovnako tradičný klub, máme svoje ambície a chceme taktiež zotrvať v súťaži." Duel so Slovanom môže vyhecovať aj hráčov rezervy. „Bol by som rád a verím v to, že aj hráči z „A"-tímu, ktorí prídu po zápase so Slovanom, prídu s víťaznou emóciou a prenesú ju do našej šatne," zaželal si kormidelník rezervy pred nedeľným „dvojzápasom", ktorý zároveň naznačil, že niektoré mená z prvého tímu sa dozvie až tesne pred výkopom. "Niektoré veci s nastavíme s trénerom Kentošom systémovo a budeme na ne pripravení. Zápas so Slovanom môže priniesť aj nečakané udalosti, ale niektorí hráči, ktorí nezasiahnu do Fortuna ligy, pôjde hrať za "B"-tím."

Pravidlá dovoľujú nastúpiť v jeden deň iba v jednom súťažnom stretnutí, no pokiaľ bude hráč iba na striedačke a nezasiahne do zápasu, môže nastúpiť aj v II. lige.

"Verím, že sa dobrým futbalom a dobrým výsledkom nášho prvého mužstva nabudíme a rovnako ho zvládneme," želá si Slavomír Konečný, ktorého zverenci aj naposledy v Poprade podali dobrý výkon, ale na body to nestačilo. "Niekedy to je vo futbale tak. Znova však treba podať dobrý výkon, pretože ten prináša v dlhodobom meradle dobré výsledky. Znova budú nosnými hráčmi naši mladí chalani, no pre nich je to len dobré. Môžu hrať proti hráčom ako je Šesták a ďalší. Oni v tomto boji minimálne obstáli, čo je pre nás dôležité."

Lokomotíva takmer zmizla z II. ligovej futbalovej mapy, no teraz robí všetko pre záchranu. "Majú tam aj nových zahraničných hráčov, zanalyzovali sme si ich hru a aj slabé a silné stránky. Budú dobre organizovaní smerom do defenzívy a nebezpeční v útoku."


Duel, ktorý má výkop na záver víkendu v nedeľu o 19:00 hod., bude ako hlavný arbiter rozhodovať Adam Somoláni, na čiarach asistujú Matej Zemko a Dušan Štofik.