5. máj | ZÁPAS ODCHOVANCOV: Vladimír Majdan

5. máj | ZÁPAS ODCHOVANCOV: Vladimír Majdan

  • 07. 04. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok

ZÁPAS BUDÚCICH ŽILINSKÝCH LEGIEND

Futbalový klub MŠK Žilina čaká výnimočná udalosť nielen v rámci žilinského futbalu, ale aj toho celoslovenského a európskeho. V nedeľu 5. mája o 17:00 hod. totiž proti Dunajskej Strede vybehne pod Dubňom zostava žltozelených poskladaná výlučne z hráčov, ktorí vyrastali a prešli si Akadémiou MŠK Žilina.

"Originálni" šošoni nastúpia v špeciálnych dresoch s novým logom Akadémie MŠK, fanúšikov čaká bohatá Fanzóna so súťažami, futbalovými stanovišťami a bohatými vecnými cenami pre celú rodinu. Do toho dobré jedlo, ochutnávky noviniek od Ryba Žilina, Sieň slávy MŠK a Fanshop MŠK aj s tričkami legiend.

Postupne vám prinášame profil každého hráčova, ktorý sa nachádza v širšej nominácii na zápas odchovancov.

OBRANCA | vladimír majdan

Pokračujeme ďalším obrancom, ktorý neobliekol od malého chlapca iný dres než žilinský. Prekvapením na zápase odchovancov bude, že okrem Vladimíra Majdana sa trávniku predstaví aj jeho súrodenec.

Rodák z Lietavy sa hneď od svojho príchodu do prípraviek Akadémie MŠK zaradil k o rok starším vďaka svojmu prirodzenému talentu. Pred samotným futbalom sa Vlado venoval rôznym odvetviam - karate i klavíru, na ktorom hrá doteraz. Nakoniec v mladom veku zvíťazil futbal, kde sa zaradil od začiatku do obranných radov a na tejto pozícii hráva až do dnešných dní. Tak ako viacerí odchovanci, aj Vlado šplhal mládežníckymi tímami a dosiahol až na vrchol. V "A"-tíme začal trénovať už za trénera Adriana Guľu, ligová premiéra však prišla až počas tejto jari. V základnej zostave sa zabýval "Majdy" čoraz častejšie a svojimi rýchlostnými parametrami a poctivou obranou sa môže stať "druhým Petrom Pekaríkom".

  • 20 rokov | 181 cm | 69 kg
  • ŠOŠONOM od roku 2007 | od kategórie U8
  • Úspechy v mládeži: Majster SR - I. ligy mladšieho dorastu v sezóne 2015/2016 (U17), Majster SR - I. ligy staršieho dorastu 2017/2018 (U19), Víťaz Československého superpohára U19 (2017/2018), Víťaz Mintal Cupu 2015
  • Reprezentačné výbery: SR "15", SR "16", SR "17", "SR"18", SR "19", SR "20", SR "21"
  • 0 štartov za "A"-tím


vladov POHĽAD NA JEHO ZAČIATKY V MŠK

"Hneď prvý tréning som absolvoval so staršími pri trénerovi Bačíkovi. Priznám sa, že som bol po ňom znechutený, pretože sa mi zdalo, že som oproti nim veľmi slabý. Postupne som sa tréningami zlepšoval a napredoval. Pamätám si ešte prvý turnaj za Žilinu, ešte v telocvični T18, kde som vyhral ocenenie pre najlepšieho hráča. V žiakoch ma tréneri skúšali na stopérskej pozícii, no od dorastu som nastupoval s výnimkami vždy na kraji obrany. Prechádzal som všetkými kategóriami a skončil som až vo vytúženom "Áčku". Som rád, že sú v ňom viacerí moji spoluhráči z mládeže."

POHĽAD AMBASÁDORA ZÁPASU VLADA GOFFU

Na jar sa sa pod vedením trénera Kentoša dosť nečakane objavil na pravom kraji obrany. Myslel som si, že je to nejaká tlačenka alebo násilný pokus dostať na tento post niekoho z odchovancov, aby sa ľahšie prepracoval do reprezentačnej "21"-tky. Mýlil som sa, mladý obranca ma v odohraných ligových zápasoch veľmi milo prekvapil.

Musí zjesť ešte veľa kapusty, aby z neho bol kvalitný ligový hráč, ale má na to. Pôsobí rutinérsky, ako keby v najvyššej súťaži odohral už niekoľko sezón. Nebadám na ňom stres, nie je doplašený ani zakríknutý, na svoj vek má pomerne vyzretý herný prejav.

Občas sa síce objavia pozičné či technicko-taktické chyby, ale našťastie nikdy nie rozhodujúce hrúbky. Sympatická je mi najmä jeho ofenzívna aktivita popri čiare. Vidím v ňom potenciál na ďalšie zlepšovanie. Najmä, ak ho motivujú aj výborné výkony jeho priameho konkurenta Ananga.

Mohol by som sa opýtať mládežníckych trénerov, aby mi presne charakterizovali jeho pozitívne i negatívne futbalové vlastnosti, ale radšej ich budem objavovať sám pri sledovaní zápasov zo západnej tribúny. Zaujíma ma, v ktorých herných činnostiach ma ešte prekvapí. A verím, že príjemne.


POZRI TIEŽ PROFILY:

Dominik Holec

Samuel Petráš

Matej Moško