FK Poprad - MŠK Žilina B 1:0 (0:0)

• 05. 04. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok

Gól: 81. Šesták, ŽK: 58. Zošák - 34. Rusnák, 59. Chríbik, rozhodoval Prešinský, 525 divákov

Zostava MŠK: Petráš - Majdan, Kopas, Chríbik (C) - Rusnák, Ďuriš, Gamboš, Bernát (79. Gono), Petrák (74. Nemčík) - Gerebenits, Iľko

Zostava Poprad: Knurovský – Maťaš (77. Pajer), Hric, Horváth, Zekucia, Gallovič, Zošák (C), Šesták, Jančo (80. Holiš), Kukoľ (71. Streňo), Acosta

V 22. kole II. ligy sa mladá družina trénera Slavomíra Konečného, v ktorej bol nastarším hráčom 21-ročný Martin Gamboš, predstavila pod Tatrami proti domácemu favoritovi z Popradu.

Zo začiatku išlo o opatrný futbal, prvý veľký vzruch priniesla 11. minúta, keď Kukoľ pálil našťastie iba do žrde Samovej Petrášovej brány. Mladí šošoni napriek tomu dokázali sekundovať skúsenejším domácim, z pravej strany ušiel Dávid Ďuriš, no s jeho pokusom si stihla domáca obrana poradiť. Častejšie zakončovali domáci, Horváth však nevyzrel v 22. minúte na nášho gólmana. Potom však prišli naše chvíle, tvrdo pálil Ďuriš v 27. minúte, dorážka Rolanda Gerebenitsa už bola posúdená ako ofsajdová. O pár sekúnd sa v šanci ocitol práve Gerebenits, no v dobrej pozícii mieril mimo brány. Svoje umenie musel pri zakončení skúseného Šestáka na opačnej strane predviesť Petráš, ktorý zneškodnil na čiare hlavičku bývalého hráča Žiliny. Žltozelení však rýchlosťou robili domácej obrane problémy, čakali na rýchle brejky ako v 41. minúte. Naše prečíslenie ale lepšie nevyriešil Ďuriš, ktorého odzbrojil v súboji jeden na jeden domáci obranca. Ani do prestávky šance neutíchali, aktívnejší boli domáci, avšak do šatní sa išlo za bezgólového stavu.

Aj po zmene strán musel byť v 48. minúte v pozore Petráš, pred ktorého bránou nastal nepríjemný závar. Streľba našťastie neprišla. Na opačnom konci ihriska vybojoval štandardku pre šošonov Matúš Rusnák, no z následného priameho kopu neprestrelil domáci múr Adam Kopas. Bezgólový stav trval, obraz hry sa nezmenil oproti úvodnému dejstvu, loptu mali na kopačkách častejšie Popradčania, šošoni sa zameriavali na pozornú defenzívu. V 69. minúte sme mali šťastie po zakončení Šestáka, ktorý z päťky prestrelil. Šance domácich pribúdali, Maťaš však napol strelou iba bočnú sieť. Družina Slava Konečného v poslednej pätnásťminútovke prestriedala, no predsa len neodolala tlaku domáceho FK. Po štandardnej situácii ukázal svoju skúsenosť Šesták, ktorý vyhral vzdušný súboj a poslal domácich do vedenia. Opäť to tak bol práve bývalý reprezentant, ktorý nám strelil gól. Šošonom tak neostalo nič iné, než v záverečných minútach vrhnúť všetky sily do útoku. Poprad sa stiahol do defenzívy a snažil sa prerušiť každú našu akciu. Zakončenie žltozelených už neprišlo, a tak sme napriek sympatickému výkonu s viacerými dorastencami podľahli skúsenejším domácim 0:1.

HLASY PO ZÁPASE:

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina B: "Mladá zostava, v ktorej nastúpili traja dorastenci, dnes podala výborný výkon. Aj tréner domácich povedal, že proti lepšiemu mužstvu na jar nehral. Súper hrozil zo štandardiek a po jednej z nich aj rozhodol. Bolo cítiť, že to majú nacvičené. Mňa mrzia len niektoré nedotiahnuté brejky chalanov, no vzhľadom k celkovému priebehu stretnutia sme si zaslúžili bodovať. Chalani zo seba "vyžmýkali" maximum, no dnes to na body nestačilo. Treba dať hlavy hore, ideme ďalej."

Roland Gerebenits, útočník MŠK Žilina B: "Odohrali sme proti domácim vyrovnaný zápas. V tak mladej zostave sme podali výkon na hranici našich síl, hrali sme naozaj kolektívne. V prvom polčase nám vychádzalo to, čo sme si povedali. Hrali sme rýchlo po krajoch, naskytli sa aj šance, no brankár domácich to vytlačil na roh. Napokon rozhodla skúsenosť Popradu, hlavne teda Stana Šestáka, ktorý potvrdil svoj gólový čuch a rozhodol o tesnej výhre. Škoda, že nevezieme aspoň bod. Poctivou hrou sme si ho zaslúžili."