1. zápas semifinále: MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (0:1)

• 02. 04. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok
  • video

Góly: 68. Mihalík - 38. Grič, ŽK: 41. Rota, 90. Trusa (obaja Michalovce), rozhodoval Smolák, 1 492 divákov

Zostava MŠK: Volešák - Kaša, Králik, Minárik (60. Tomič) - Majdan (62. Anang), Káčer, Diaz, Škvarka (C), Sluka - Mihalík, Boženík (84. Balaj)

Zostava Michalovce: Bieszczad – Rota, Grič, Beskorovainyi, Vojtko – Casado – Danko, Žofčák (C) – Diarra (73. Trusa), Sulley (79. Hovhannisyan), P. Kolesár (90. Kountouriotis)

V úvodnom semifinálovom zápase sme privítali po nadstavbovej časti Michalovce aj v pohárovom dueli.

Aktívnejšie začali dvojzápas Zemplínčania, v 8. minúte zaznamenal prvý strelecký pokus Vojtko, ale Miloš Volešák, ktorý dostal prednosť v bráne pred Dominikom Holecom, pokus nemusel kryť. Žltozeleným sa do koncovky v úvode dostávalo veľmi ťažko, súper sa pozorne sústredil na každý súboj v defenzíve. Vzruch tak priniesla až 19. minúta, kedy si Róbert Boženík dobre prebral loptu, Bieszczad však ešte lepším zákrokom udržal bezgólový stav. Opatrný začiatok len podčiarkol dôležitosť duelu pre oba tímy. V 24. minúte predviedol svoje kvality i Volešák, ktorý pohotovo vybehol, čím zmaril Sulleyho nebezpečné zakončie. V 38. minúte sa ujali vedenia hostia, priamy kop kapitána hostí Žofčáka ideálne našiel Griča, ktorý aj so šťastím dopravil loptu za Volešáka. Naša odpoveď nenechala na seba dlho čakať, v 43. minúte Sluka naservíroval loptu Mihalíkovi, ktorý však opečiatkoval iba tyč Bieszczadovej brány. V závere prvého dejstva nepriniesol vyrovnanie ani prienik Miroslava Káčera.

Po zmene strán patril prvý náznak šance hosťujúcemu Kolesárovi, no jeho zbrklé zakončenie Volešák v pohode kryl. Michalovce aj naďalej čakali na naše zaváhania vzadu, my sme naopak využili rýchly prechod z ľavej strany v 56. minúte, ale Sluka zo sľubného priestoru nenašiel lepšie postaveného spoluhráča. Po hodine hry prišlo k prvému striedaniu z lavičky kentošovcov, ktoré pozmenilo aj naše rozostavenie a zmenilo systém na 4-3-3. S tým nastala aj výraznejšia ofenzívna podpora, práve striedajúci Michal Tomič ocentroval niekoľko nebezpečných prihrávok. V 68. minúte práve náš krídelník položil na hlavu Mihalíka ideálny center a bolo vyrovnané - 1:1. Tlak žltozelených sa stupňoval, znova agilný Tomič na zadnej žrdi poriadne vystrašil hlavou Bieszczada. Náš druhý gól nepridal Mihalík v 81. minúte, kedy ho znova našiel Tomič, ale v ťažkej pozícii sa lopta odrazila iba mimo brány. Netešili sme sa ani po šikovnej práci Bensona Ananga, ktorého zradila finálna prihrávka. Ani tvrdý strelecký pokus Mihalíka z 88. minúty nezapadol do michalovskej siete. Ofenzívna smršť našich pokračovala aj v nadstavenom čase, hlavička Balaja mierila tesne vedľa.

Prvý semifinálový boj tak víťaza nepriniesol, a tak sú pred odvetou otvorené dvere rovnomerne pre obe mužstvá. Na Zemplíne sa o finalistovi rozhodne o dva týždne.

HLASY PO ZÁPASE:

Tibor Goljan, asistent trénera MŠK Žilina: "Michalovce hrali dnes viac zozadu, bránili s väčším počtom hráčov a čakali na brejkové situácie. My sme v prvom polčase hrali pomaly, príliš do šírky, bolo tam málo nábehov, centrov s nízkym počtom hráčov. V druhom polčase sme tieto parametre hry zlepšili, a to bol rozdiel, začali sme sa viac dostávať do gólových príležitostí, ktorých bolo dostatok. Podarilo sa nám aspoň vyrovnať na 1:1 a "prvý polčas" semifinále máme za sebou. Druhý polčas nás čaká v Michalovciach, kam určite pôjdeme s cieľom vyhrať."

Miroslav Káčer, stredopoliar MŠK Žilina: "Z prvého polčasu sa musíme trochu poučiť, lebo sme hrali pomalšie, ako sme chceli. Druhý polčas nám ukázal zrkadlo, ako chceme hrať. Škoda, že sme v ňom nedali viac gólov. Keby sme hrali oba polčasy rovnako, tak by bol výsledok úplne odlišný. Ideme síce do Michaloviec s remízou, ale spravíme všetko pre to, aby sme tam vyhrali a postúpili."