Pred zápasom FK Poprad - MŠK Žilina B

Pred zápasom FK Poprad - MŠK Žilina B

  • 05. 04. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok

Už tradične v piatok na ihrisku súpera si predohrá víkendové kolo II. najvyššej súťaže MŠK Žilina B. Po Prešove cestujeme aj v 22. kole na východ, tentoraz pod Tatry, kde sa postavíme ďalšiemu súperovi z hornej polovice tabuľky.

FK Poprad patrí aj tento ročník medzi adeptov na postup do najvyššej súťaže. Jeho plány však naštrbili posledné dve prehry, ktoré patrili do kategórie nečakaných. Naposledy prehrali zverenci trénera Mareka Petruša proti Lokomotíve Košice a body nechali predtým aj v Lipanoch zachraňujúcej sa Odeve. Popradčania na jar odohrali aj štvrťfinále Slovnaft Cupu, kde podľahli práve nášmu semifinálovému súperovi z Michaloviec. Po zime zaknihovali Podtatranci popri už spomínaných výsledkoch výhry nad Prešovom i Skalicou.

V prvom vzájomnom dueli sa v septembri pod Dubňom zrodila remíza 1:1, keď sme viedli gólom Vahana Bichakhchyana, no hostia vyrovnali z penalty Stanom Šestákom. Aktuálne nás v tabuľke od seba delia štyri priečky a na súpera máme osembodové manko.

posilnení nedeľou naproti ďalšiemu prekvapeniu

Ako hrať proti favoritom potvrdil mladý výber Slavomíra Konečného minulý víkend proti Skalici. Vekový priemer pritom nedosiahol ani 20 rokov, no šošoni napriek tomu gólom v nadstavenom čase napokon porazili vo výbornom stretnutí Skalicu a pripísali si prvú jarnú výhru.

„Do každého stretnutia musíme ísť takto nastavení a hrať do konca. Rovnako to bolo aj s Banskou Bystricou, s ktorou sme vyrovnali v oslabení tiež v posledných minútach. Takže futbal sa hrá vždy až do konečného hvizdu rozhodcu. To, čo sa nám stalo v nedeľu, je len dôkazom," hovorí o emotívnom závere proti Skalici kormidelník „Béčka".

Aj tentoraz vstupuje do zápasu ako favorit náš súper. „Aj vďaka nedeli chalani ľahšie uveria tomu, že aj favoriti sú v tejto súťaži zdolateľní. Za nedeľu patrí hráčom absolutórium, takto pôjdeme nastavení aj pod Tatry," priznáva lodivod rezervy. Poprad v posledných dvoch stretnutiach zaváhal a jeho sériu by sme do tretice radi predĺžili. „Dá sa uspieť proti každému súperovi, ale je to o stopercentnom prístupe počas celého zápasu. Poprad je ďalším mužstvom zo špice tabuľky, takže to bude znova ťažký duel. Minimálne tak náročný ako v nedeľu doma so Skalicou. Cieľom však ostáva získať body a stúpať v tabuľke nahor."

Malé šrámy hráčov z posledného zápasu vyliečili tri body v tabuľke. „Žiadne vážne zranenia v tíme neboli, dobre sme zregenerovali počas týždňa, keďže medzi zápasmi je iba päť dní, do toho malo pohárový duel prvé mužstvo," dodáva na margo zdravotného stavu Slavomír Konečný a prezradil čo-to aj k zostave. „Aj proti Skalici nás posilnili niektorí hráči „A"-tímu, no nie v početnom zastúpení, keďže hráme aj Slovnaft Cup. Doplnili sme to tromi dorastencami, ktorí naskočili do zápasu a určite sa nestratili. Podobné to bude aj v piatok v Poprade."


Piatkový duel, ktorý má výkop v Poprade o 18:00 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Ladislav Prešinský, na čiarach asistujú Martin Borsányi a Dušan Štofík.