• 31. 03. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok
  • video

Góly: 14. Holúbek (pok. kop), 31. Gerebenits, 37. Vallo, 90.+ Kopas - 7. Haša (pok. kop), 21. Pospíšil, 71. Opiela, ŽK: 12. Vallo, 19. Gerebenits, 60. Ďuriš, 86. Bernát, rozhodoval Ruc, 164 divákov

Zostava MŠK: Petráš - Vallo, Chríbik (C), Kopas, Moško, Holúbek - Gamboš, Ďuriš, Bernát - Gerebenits (79. Petrák), Iľko (63. Jánošík)

Zostava Skalica: Junas – Popović, Hlavatovič, Milota, Pospíšil, Opiela (K), Blažek, Tomovič (46. Kovaľ), Frimmel, Nagy, Haša

Vo štvrtom jarnom súboji nastúpila naša rezerva doma proti Skalici, ktorá sa predstavila pod Dubňom aj vo štvrťfinále Slovnaft Cupu.

Zverenci trénera Slavomíra Konečného nezačali proti favoritovi zápasu ideálne, už v 7. minúte sa po prvom rohovom kope pískala prísna penalta. Z bieleho bodu sa aj za prispenia tyče nepomýlil Haša a otvoril skóre duelu. Žltozelení odpovedali totožným spôsobom v 14. minúte, penaltu vybojoval Martin Gamboš a vyrovnanie priniesla presná strela Jakuba Holúbeka - 1:1. Gólový zápas pokračoval v 21. minúte, Samuel Petráš najskôr vychytal nájazd Blažeka, no z následného centru sa lopta dostala k Pospíšilovi, ktorý strelou prekvapil všetkých i samotného Petráša v našej bráne. Jeho ľavačka spoza hráča zapadla k tyči a hostia opäť viedli. V 29. minúte po krížnom centri Kristiána Valla mohol vyrovnať opäť Holúbek, ale v ťažkej pozícii mieril mimo. V 31. minúte rozohral dlhým nákopom Petráš gólovú akciu, Roland Gerebenits odtlačil obrancu a nekompromisne vyrovnal na 2:2. Gólové preteky pokračovali, Holúbek odcentroval skrz päťku a Vallo nás na zadnej tyči poslal prvýkrát do vedenia - 3:2. Gólové parametre mala aj tvrdá strela Gamboša v 42. minúte, skončila však iba na jednom z obrancov Skalice.

Po zmene strán začala aktívnejšie Skalica, jej prvá šanca ešte skončila ofsajdom, v druhej sa vyznamenal Petráš po strele Kovaľa, ktorý hosťuje na Záhorí práve z nášho tímu. Na druhej strane pohrozila opäť aktívna dvojica našich krajných bekov, Holúbek našiel na opačnom kraji Valla, no tomu zblokovala strelu obrana v bielom. Po hodine hry nám vyšiel brejk, Gerebenits vysunul Patrika Iľka, ktorý išiel sám na Junasa prakticky od polovice ihriska, no jeho zakončenie skončilo iba v náručí skalického brankára. Junas sa vyznamenal aj o chvíľu po dobrej strele Ďuriša, na dorážku už nedočiahol tiesnený Gerebenits. Na trávnik sa dostal aj Lukáš Jánošík po dlhšom zranení, v 69. minúte našiel v druhej vlne Bernáta, ktorý vybojoval technickou strelou roh. Našu aktívnu pasáž prerušil gól Opielu, ktorý využil voľný priestor pred Petrášom a z tesnej blízky hlavou vyrovnal. Rezerva sa nechcela uspokojiť s bodom, skóre chcel prevážiť na našu stranu Gamboš, ale jeho strela iba minula ľavú tyč. V 89. minúte neuspel ani Jánošík svojou technickou strelou. V nadstavenom čase sme sa ubránili aj rohu Skaličanov, ktorí po hlavičke už dvíhali ruky, no lopta skončila na brvne. Keď už sa zdalo, že zápas skončí remízou, do lopty sa oprel Adam Kopas a rozhodol o našej výhre krásnou ďalekonosnou strelou - 4:3.

HLASY PO ZÁPASE:

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina B: "Pre trénera znova infarktový zápas, ale dnes so šťastným koncom pre nás a silnou emóciou. Streliť takýto gól v posledných sekundách je niečo neopísateľné a pre toto sa oplatí robiť futbal. Vedeli sme o kvalitách Skalica a nie nadarmo je ašpirantom na postup. Vedeli sme však aj o ich slabých miestach, dokázali sme streliť štyri góly a vypracovali sme si aj ďalšie šance, ktoré mohli skončiť gólom. Zápas sme mohli zlomiť aj skôr v náš prospech. Pre fanúšika fantastický zápas, pre trénera naozaj na infarkt. Páči sa mi emócia v "B"-tíme, aj hráči z prvého tímu prídu pripravení ako na Fortuna ligu. Vytvára sa tu tímová chémia a dnes to bolo naozaj o tom, že chalani bojovali do konca, siahli na dno síl a odmenou je krásne víťazstvo."

Adam Kopas, obranca a strelec víťazného gólu MŠK Žilina B: "Pri víťaznej strele som sa už aj pozeral na svetelnú tabuľu, z posledných síl som vystrelil a som veľmi rád, že to padlo do siete. Celkovo to bol veľmi ťažký zápas, Skalica bola pre nás veľkou motiváciou a sme radi, že sme ju napokon porazili. Takáto výhra nám určite pomôže aj do ďalších zápasov a verím, že sa po nej rozbehneme už aj výsledkovo. Aj v predošlých stretnutiach sme hrali do posledných sekúnd, dnes sa nám to konečne vyplatilo."