• 30. 03. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok
  • video

Góly: 90.+ vlastný gól - 40. Sluka, ŽK: 42. Qose, 69. Maslo - 86. Diaz, 88. Káčer, 89. Sluka, ČK: 90. Diaz (po druhej ŽK), rozhodoval Kružliak, 1 636 divákov

Zostava MŠK: Holec - Kaša, Králik, Minárik - Anang, Káčer, Diaz, Škvarka (C) (70. Tomič), Sluka - Balaj (73. Boženík), Mihalík (84. Pečovský)

Zostava Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, D. Kružliak (C), Jonec – Qose, Takáč – Kmeť (59. Gerec), Kostadinov (79. Jedinák), Gal Andrezly – Tandir (66. Mustedanagić)

V ideálnom futbalovom počasí nastúpili šošoni na pôde krajského rivala z Ružomberka s rovnakým rozostavením ako naposledy proti Michalovciam. V základnej zostave sa však premiérovo na jar objavil Benson Anang a Michal Škvarka, ktorý mal na rukáve kapitánsku pásku.

Aj s podporou na tribunách začali aktívnejšie Žilinčania, v 5. minúte sa o prvý vzruch postaral paradoxne domáci brankár Macík, ktorého rozohrávku vystihol Filip Balaj, ale šošoni z toho vybojovali iba úvodný rohový kop. Prvá príležitosť domácej ruže prišla po štandardke z pravej strany, nebezpečný center odvrátila naša obrana. Väčší rozruch priniesol prízemný center Gal Andrezlyho v 12. minúte, ktorý preletel cez päťku Dominika Holeca. Ospalý úvod zápasu prerušila náš výborný pressing v 16. minúte, po ktorom mal tutovku na kopačke Jaroslav Mihalík. Ten síce prekonal Macíka, no toho zastúpil pred odkrytou bránou kapitán MFK Kružliak. Jedovatú a trochu nečakanú strelu vyslal v 21. minúte Filip Kaša a Macík muse boxovať. Aj táto šanca však dokumentovala našu miernu prevahu, ktorú už o minútu ďalšou strelou podporil Anang. Macík skrotil aj pokus Mira Káčera, ktorý sa individuálne presadil cez viacerých protihráčov. V 33. minúte sa dostal do zakončenia aj Balaj, jeho hlavička mala razanciu, no chýbala jej presnosť. Zaslúžený vedúci gól kentošovcov padol v 40. minúte, center od netradičného exekútora Filipa Kašu našiel na zadnej tyči Braňa Sluku a šošoni viedli - 0:1. Pred polčasovým hvizdom sme mali ešte možnosť priameho kopu, ktorý zahral vzorovo Michal Škvarka, ale jeho pravačka skončila na brvne domácej brány.

Druhý polčas začala pekná kombinácia dvojice Káčer - Kaša, no druhý menovaný v dobrej pozície namiesto streľby volil prihrávku na obsadeného spoluhráča. Agilný Káčer sa predieral v 57. minúte cez hradbu tiel v oranžovom, no znova z toho nebol strelecký pokus. Po hodine hry boli diváci svedkami menšieho hlavičkového biliardu pred Holecovou svätyňou, no našťastie sa zmocnili lopty naši chalani a upratali ju do bezpečia. Nielen sektor hostí vytvoril Žilinčanom domáce prostredie, keď mu sekundovala aj druhá strana. Ružomberčania sa pribúdajúcimi minútami dostávali častejšie pred Holeca, v 72. minúte mu výborným zablokovaním pomohol Káčer. Poistku mohol v 77. minúte po rohu pridať striedajúci Róbert Boženík, no zblízka napol iba bočnú sieť. Ružomberčania sa nechceli uspokojiť s tesnou stratou, nasledovalo niekoľko ich štandardiek, no Holec si dirigoval svojich v žltozelenom. V 87. minúte vytiahol výborný zákrok práve náš gólman po zblokovanom priamom kope Masla. Na opačnej strane sa rútil sám na gólmana domácich Michal Tomič, ale loptu si hodil priďaleko a Macík mu ju stihol zobrať. V nadstavenom čase prišlo vyrovnanie domácich, Gal Andrezlyho center si zrazil do vlastnej siete nešťastne jeden z našich obrancov a prekvapil i samotného Holeca.

V Ružomberku sme tak neudržali tesný náskok a víťaznú sériu sme tak prerušili na čísle päť.

Ďakujeme za podporu.

HLASY PO ZÁPASE:

Jaroslav Kentoš, hlavný tréner MŠK Žilina: "Bod by sme pred zápasom brali, ale počas celého stretnutia sme išli za víťazstvom a hlavne prvý polčas sme hrali veľmi dobre. Boli sme silní na lopte, dominantní a nebezpeční vpredu, naopak, súpera sme nepúšťali do vážnejších šancí. Po prestávke sme robili veľa faulov, čím sme dovolili Ružomberku dostať nás pod mierny tlak niekoľkými štandardkami. Hlavne v ofenzíve sme nepodržali po zmene strán loptu, naše útoky sme nedotiahli do koncovky. Vyvrcholilo to zahodenou šancou, kedy sme sa rútili sami na brankára domácich. Záver bol pre nás nešťastný, no aj to prináša futbal. Nadstavený čas nám trochu pokazil celkový dojem, je to síce iba bod do tabuľky, no mňa teší najmä výkon. Po zraneniach nastúpili v základe Michal Škvarka a Benson Anang, ktorí hrali naozaj dobre. Pozeráme sa už na dôležitý utorkový pohárový duel."

David Holoubek, tréner MFK Ružomberok: "Mali sme celkom zaujímavý vstup do stretnutia, prvých desať minút sme hrali odvážne. Potom však, musím povedať, že súper prevzal iniciatívu, bol kvalitnejším tímom a z toho pramenili aj jeho šance. Nestíhali smu mu, aspoň sme však pracovali slušne v defenzíve. V druhom polčase sme si chceli viac veriť, oproti prvému polčasu sme podali lepší výkon. Tým, že sme chceli, sa k nám v závere priklonilo šťastie a napokon centrom sme rozhodli o tom, že zápas sa skončí deľbou bodov. Žilina je veľmi kvalitný súper, pekne sa na nich pozerá. Neviem, či je remíza spravodlivá, ale bod beriem."

Branislav Sluka, obranca a autor jediného gólu MŠK Žilina: "Po prvých desiatich minútach, ktoré patrili Ružomberku, sme pridali a zvýšili tempo. Následne sme hrali dobre, mali sme tam niekoľko šancí na viac ako jeden gól. Po zmene strán na nás súper vyliezol, viac sme nakopávali lopty, nepodržali sme to vpredu, no stále sa tam naskytali šance na definitívne zlomenie výsledku v náš prospech. Pri góle som išiel naslepo na zadnú tyč, som rád, že mi to tam padlo. Radšej by som však bol, keby znamenal tri body. Mrzí nás záver, center som mohol zblokovať. Napriek tomu sme na jar neprehrali, nemáme mať prečo sklonené hlavy. Už sa pozeráme na utorok a semifinále pohára."