Pred zápasom MŠK Žilina B - MFK Skalica

Pred zápasom MŠK Žilina B - MFK Skalica

  • 29. 03. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok


V nedeľnom predpoludňajšom čase pokračuje pre futbalistov MŠK Žilina B ďalším kolom II. liga. V jej 21. pokračovaní sa na Štadióne MŠK po troch týždňoch predstavia znova hráči MFK Skalica.

V polovici marca bojovali Záhoráci s naším prvým tímom o postup do semifinále Slovnaft Cupu, tentoraz sa postavia našej rezerve v dueli o dôležité druholigové body. Z neúspešného štvrťfinále Slovenského pohára sa Skalica rýchlo spamätala a po prvých jarných kolách potvrdila, že bude znova ašpirantom na možný postup medzi slovenskú elitu. V Poprade neuspela po tesnej prehre 0:1, no naposledy si poradila doma s Lokomotívou Košice 2:1 a znova sa vyšvihla na 2. miesto tabuľky.

ostražití, no bez strachu

Naše Béčko čaká po troch jarných súbojoch s celkami zo spodnej časti ligového pelotónu jeden z favoritov súťaže. Slavomír Konečný však priznáva, že hoci to bude proti Záhorákom dvakrát také náročné, pôjde s tímom za výhrou.

"Každý zápas je ťažký, ale Skalica má obzvlášť svoju kvalitu. Disponuje skúsenými hráčmi, videli sme ich hrať na našom štadióne v pohári, takže vieme, čo od stretnutia môžeme očakávať. Ideme do tohto súboja ostražití, no nie so strachom. Ako som už spomínal, v tejto súťaži môže vyhrať každý s každým. Nakoniec aj samotné výsledky to naznačujú, preto ideme do zápasu s jednoznačným cieľom bodovať," priznáva tréner rezervy. V pohári sa naše víťazstvo proti Záhorákom očakávalo, teraz ležia papierové predpoklady na hráčoch súpera. "Skalica bude jednoznačne favoritom duelu, však sú jedným z kandidátov na postup do najvyššej súťaže. Napriek tomu sa chceme presadiť."

Ani naposledy v Stropkove neprišiel na jar premiérový trojbodový zápis. "Proti Prešovu to bolo naozaj špecifické. Nerád sa vyjadrujem k nefutbalovým okolnostiam - terénu, ale naozaj bol náročný na náš spôsob hry, museli sme ju zjednodušiť. Prvý polčas bol agresívny na oboch stranách, po zmene strán sa hra roztrhala a svojou kvalitou sme si vypracovali dve gólové šance. Prepadli sme však v efektivite, v tom zápase sme mali jednoznačne na víťazstvo," hovorí kormidelník rezervy dúfajúc, že v štvrtom stretnutí jari to konečne príde. "Každé stretnutie by malo byť pre mladých chalanov veľkou motiváciou, chcú sa ukázať a "predať" do "A"-tímu. Chceme vo vyrovnanej tabuľke jednoznačne zachrániť súťaž a to by mala byť naša najväčšia motivácia."

Rezervný tím šošonov nastupuje až po sobotných stretnutiach "A"-tímu a "19"-tky. Kabínu Slavomíra Konečného tak môžu posilniť niektoré mená. Po zdravotnej stránke je mužstvo v dobrom stave. "Chalani sú v poriadku, máme tam iba drobné šrámy po Prešove. Dawid Kurminowski pracuje individuálne, ostatní hráči by mali byť nachystaní."


Nedeľný súboj 21. kola, ktorý má výkop o 10:30 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Marián Ruc, na čiarach asistujú Peter Mihalík a Roman Poracký.