1. FC Tatran Prešov - MŠK Žilina B 0:0

1. FC Tatran Prešov - MŠK Žilina B 0:0

  • 23. 03. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok

ŽK: 21. Ondrej, 62. Mitrović - 25. Vallo, rozhodoval Marsal, 302 divákov

Zostava MŠK: Volešák - Rusnák, Kopas, Minárik, Holúbek - Bernát (74. Ďuriš), Pečovský, Myslovič - Vallo (89. Gamboš), Balaj, Gerebenits (80. Petrák)

Zostava Prešov: Lukáč – Šimko (83. Kráľovič), Mitrovič, Keresteš (C), Cmiljanovič – Kovačevič, Ondrej, Kovalčík, Luterán (77. Hricov), Maník – Basrak

V Stropkove nastúpilo za tím Slavomíra Konečného počas reprezentačnej prestávky hneď niekoľko hráčov aj z kabíny "A"-tímu.

V stretnutí sme držali loptu prevažne na našich kopačkách, no oproti minulému kolu s Banskou Bystricou nepriniesol duel veľa futbalovej krásy, skôr to bolo o bojovnosti, agresivite a súbojoch, ako predpovedal tréner ešte v rozhovore pred zápasom. V úvode hrozili šošoni najmä po krídlach, no centre do šestnástky nemali potrebnú presnosť. Domáci čakali na brejky, v 10. minúte po jednom z nich vytiahol dobrý zákrok Miloš Volešák. Naša mierna aktivita nebola korunovaná gólom po polhodine hry, kedy spoza šestnástky skúšal štastie strelou Myslovič. Celkovo to na ťažkom teréne skákalo, čo znemožňovalo šošonom rýchlejší, plynulejší prechod do útoku. O niekoľko sekúnd sa už individuálne predieral Gerebenits, ale znova to skončilo predčasne a bez výraznejšej šance. Bojovný duel tak v prvom polčase nepriniesol gólovú šancu.

Domáci hrali jednoducho aj po prestávke, nakopávali lopty, no dnes aj obrana žltozelených pracovala spoľahlivo a jediné nebezpečenstvo hrozilo pre Volešáka po štandardkách. Na rozdiel od prvého dejstva si zverenci trénera Konečného vypracovali už aj vyložené šance, dvakrát postupoval zoči-voči Lukáčovi Kristián Vallo, no v prvom prípade trafil gólmana Prešova a v druhom to nezakončil ideálne. Vallo mal ešte jednu šancu poslať šošonov do vedenia, no ani jeho dobrá strela neskončila v sieti. Napriek niekoľkým gólovkám sme sa ale nepresadili strelecky a po Bystrici si delíme body aj s Tatranom Prešov po bezgólovej remíze na ťažkom teréne v Stropkove.

HLASY PO ZÁPASE:

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina B: "Dnes to nebolo o technickom, kombinačnom futbale, čo sme aj predpokladali. Chlapci sa pripravovali na súboje a tvrdý futbal, zo začiatku sme sa nevedeli vysporiadať s ťažkým terénom, skákalo nám to. Aj preto je za prvý polčas remíza v poriadku. Po zmene strán sme pridali a najmä sa dostávali do nebezpečných situácií. Mali sme tam tri gólové šance, za ktoré sme si zaslúžili vyhrať. Žiaľ, dnes nebola efektivita na našej strane. Súper hrozil len po štandardkách, no vzadu sme dnes boli pozorní. Bod sa nám máli, remíza nestačí. Hráčov aj tak chválim za nasadenie a charakter."

Roland Gerebenits, útočník MŠK Žilina B: "Z našej strany nebol prvý polčas ideálny, nezachytávali sme druhé lopty, ťažko sme sa prispôsobili terénu, domáci nám stíhali. Po zmene strán sme zlepšili hru a hlavne sme boli nebezpeční vpredu. Vypracovali sme si tri vyložené šance, preto sme mali vyhrať. Bez gólu to však nejde, určite nie sme spokojní. V defenzíve sme dnes pracovali fajn, v podstate aj v ofenzíve, no nevyužité šance nás stáli lepší výsledok."