MŠK Žilina B - MFK Dukla Banská Bystrica 3:3 (2:1)

• 17. 03. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok

Góly: 10. a 89. Kopas, 39. Ďuriš - 36. a 86. Vaščak, 56. Snitka ŽK: 20. Anang, 62. Bernát - 59. Prikryl, 70. Migaľa, ČK: 30. Anang ( po druhej ŽK), rozhodoval Jurenka, 244 divákov

Zostava MŠK: Petráš - Anang, Moško, Kopas, Holúbek - Gamboš (79. Chríbik), Pečovský (C), Bernát (70. Petrák) - Vallo, Gerebenits (62. Rusnák), Ďuriš

Zostava Banská Bystrica: Krejčí - Tóth (46. Starší), Vaščák, Dolný, Kupčík, Snitka, Polievka (88. Gregáň), Prikryl, Migaľa, Savić (C), Willwéber (78. Savić)

V prvom jarnom vystúpení pod Dubňom začala rezerva aktívne. Mladých šošonov posilnili viacerí hráči prvého mužstva, ktorí nastúpili s cieľom pripísať si dôležité tri body do tabuľky. Práve jeden z nich, Adam Kopas, potešil v 10. minúte prítomných fanúšikov excelentnou strelou spoza šestnástky. Jeho bomba zapadla pod brvno Krejčího brány a béčko viedlo 1:0. Aj v druhej veľkej príležitosti mal prsty Kopas, jeho center z rohového kopu našiel hlavu Mateja Moška, ktorý však mieril iba do žrde. Bystrica hrozila sporadicky, v 24. minúte Dolný natiahol Petráša, no lopta mierila nad. Po polhodine hry videl prísnu, druhú žltú kartu Anang, a tak na šošonov čakala dlhá oslabovka. V 36. minúte bolo vyrovnané, po rohu sa hlavou presadil Vaščak a začínalo sa odznova. Žltozelení však aj v desiatich odpovedali gólovo, Gerebenits sa výborne uvoľnil na pravej strane a do prázdnej brány ponúkol gól Dávidovi Ďurišovi - 2:1. V prvom polčase sme tak udreli dvakrát a do kabín sme odchádzali s tesným náskokom.

Druhý polčas odštartoval bravúrnym zákrokom Sama Petráša, ktorý zneškodnil šancu Prikryla. Na opačnej strane to ďalekonosnou strelou skúšal opäť Kopas, no skóre sa nemenilo ani po tejto jedovatej strele. V 56. minúte sme najskôr zblokovali veľkú šancu hostí, no ani následná obetavosť našej defenzívy neodvrátila loptu a Snitka v páde vyrovnal. Hostia zacítili šancu a po hodine hry musel Petráš vytiahnuť ďalší zákrok po Vaščakovej hlavičke. Postupom času sa šošoni stiahli do defenzívy a čakali na správny moment vyraziť do rýchleho brejku. Obranu hostí zamestnávali najmä čerství Petrák a Rusnák, no pozor sme si museli dávať aj na Bystričanov, ktorí napokon premenili presilovku na vedúci gól. Žltozelení sa nevzdávali a v 89. minúte predsa len vyrovnali, po rohovom kope sa presadil druhýkrát v zápase Adam Kopas.

V dramatickom stretnutí, v ktorom sme poväčšine duelu hrali v oslabení, sme vybojovali aspoň bod za remízu 3:3.

HLASY PO ZÁPASE:

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina B: "Veľmi ťažký zápas, už v rovnovážnom stave sme očakávali, že to nebude jednoduché. Viac ako hodinu sme hrali o jedného menej a za prístup a nasadenie chcem chalanov pochváliť. Za dnešok si zaslúžia absolutórium. Do vylúčenia sme boli opticky lepší, držali sme loptu v moci a vypracovali si okrem gólu aj šancu, ktorá skončila na tyči. Oslabenie ovplyvnilo zápas, no chalani to odmakali, klobúk dole pred nimi. Určite sme si zaslúžili aspoň bod. Pre divákov skvelý zápas, videli šesť gólov, vášeň našich chalanov. Každého chytil duel za srdce, škoda len výsledku samotného. Do tabuľky je bod málo, no za týchto hektických udalostí berieme aj remízu."

Viktor Pečovský, kapitán MŠK Žilina B: "Myslím si, že sme si všetci predstavovali duel inak. Po červenej karte sme sa museli stiahnuť do defenzívy, no klobúk dole pred všetkými chalanmi. Zabojovali sme na konci stretnutia a aj v desiatich sme napokon vybojovali bod. Do vylúčenia sme mali hru pod kontrolou, boli sme nebezpeční. Vpredu sme hrozili aj po výlúčení, čo bolo dôležité. Obe mužstvá chceli vyhrať a mladým spoluhráčom pomohlo, keď im ľudia zatlieskali po súboji. Aj to napomohlo k remíze. Máme sa od čoho odraziť do ďalšieho stretnutia, na priebeh duelu dobrý bod, ide sa ďalej. Každý ďalší zápas bude dôležitý, aby sme sa dostali do pokojného stredu tabuľky."