Pred zápasom MŠK Žilina B - MFK Dukla Banská Bystrica

Pred zápasom MŠK Žilina B - MFK Dukla Banská Bystrica

  • 16. 03. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok

Druhá liga po dlhej zimnej prestávke konečne zavíta aj na Štadión MŠK Žilina. V tradičnom nedeľnom čase pred obedom sa v tomto kalendárnom roku predstavia na domácej ploche premiérovo v ostrom stretnutí futbalisti MŠK Žilina B, ktorí budú po Dubnici čeliť ďalšiemu nováčikovi - mužstvu Banskej Bystrice.

Pre Duklu to bude jarná premiéra, keďže duel proti Lokomotíve Košice z uplynulého víkendu museli pre nespôsobilý terén preložiť až na koniec marca. Skúsené mužstvo s niekoľkými bývalými ligistami tak má o zápas menej a stráca na nás vo vyrovnanej tabuľke tri body.

V prvom vzájomnom stretnutí ťahala za víťazný koniec domáca Banská Bystrica, ktorá brala všetky body po výsledku 2:1. Za šošonov sa presadil už bývalý hráč žltozelených Róbert Polievka, ktorý už, paradoxne, oblieka dres nedeľného súpera.

uspieť našim spôsobom hry a koncentráciou

Kabína trénera Slavomíra Konečného nezažila úspešnú jarnú premiéru. V Dubnici nedokázala misky váh prekloniť za rovnovážneho stavu na svoju stranu.

„Samozrejme, výsledok mrzí. Samotný zápas nenasvedčoval tomu, aby sme štyrikrát inkasovali a vysoko prehrali. Do 60. minúty to bol absolútne vyrovnaný duel, kedy sme mohli strhnúť vedenie na našu stranu, ale vzápätí sme sa nevyhli individuálnym chybám a súper nás vytrestal. Na začiatok jari je to pre nás krutá prehra, no verím, že zareagujeme už proti Bystrici tak, ako máme." Reakciou by mala byť výhra a predovšetkým koncentrovaný výkon. "Za každého stavu treba hrať do konca stretnutia naplno. V stredu sme absolvovali analýzu, na ktorej boli prítomní všetci hráči z Dubnice. Vysvetlili sme si niektoré veci, hráči dostali spätnú väzbu." Už prvé kolo naznačilo, že vyhrať môže každý a o prekvapenia nebude núdza ani v jarnej časti. "Určite to bude až do úplného konca súťaže otvorené a každý s každým dokáže zvíťaziť. Aj teraz v nedeľu na nás bude výsledkový tlak, no budem sa opakovať, že vo veľkom futbale to hráči zažívajú niekoľkokrát do týždňa. Naším spôsobom hry potrebujeme byť úspešní aj výsledkovo."

Proti Bystrici to podľa slov trénera nebude o nič ľahšie. „Súťaž je veľmi ťažká. Očakávam však, že na domácej ploche podáme dobrý výkon. Potrebujeme byť efektívni v koncovke, premeniť šance, ktoré verím, prídu. Bystrica má viacerých hráčov s ligovou minulosťou, pre nich to bude dokonca jarná premiéra, keďže mali prvé kolo odložené. Či to bude pre nás výhoda, ukáže samotné stretnutie. Bude to ťažký zápas. Dúfam, že sa s tým popasujeme dobre a úspešne. Chceme vyhrať!"


Nedeľné predpoludňajšie stretnutie, ktoré má výkop v tradičnom čase o 10:30 hod., bude rozhodovať trojica arbitrov, ako hlavný Rastislav Jurenka, na čiarach asistuje Martin Špivák a Michal Budáč.