Dvere do kabíny "A"-tímu otvorené pre odchovancov ako nikdy predtým

Dvere do kabíny "A"-tímu otvorené pre odchovancov ako nikdy predtým

  • 14. 03. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok

Počas tohto týždňa sa na ZŠ Závodie a v Press centre Štadióna MŠK uskutočnili besedy Jozefa Antošíka s takmer všetkými hráčmi Akadémie MŠK Žilina a mládežníckymi trénermi šošonov.

V prezentácii prvého muža žilinského futbalu mali možnosť naše mladé nádeje bližšie spoznať klub z historického hľadiska, samotného Jozefa Antošíka a jeho vzťah k MŠK či rôzne zákulisné informácie. Futbal bol, je i bude o emóciách, a práve tejto zložke sa venoval šéf žilinského futbalu, pretože táto emotívna zaangažovanosť častokrát v zápasoch rozhoduje. Nosnou témou však boli pochopiteľne odchovanci klubu. Príbehy vtedy neznámych chalanov, ktorí hrali prím pri začiatkoch Jozefa Antošíka u žltozelených v roku 1996, ktorí vybojovali prvé tituly, ktorí sa presadili v zahraničí a ktorí boli, respektíve stále sú kostrou slovenskej futbalovej reprezentácie.

Blížiaca sa významná udalosť, ktorou bude práve zápas "originálnych šošonov", podčiarkuje dlhodobú filozofiu MŠK a jej zmysel. Pre ešte verejnosťou neobjavené hviezdy je to pečať, že vytrvalou prácou a rozvojom svojho talentu, môžu kedykoľvek začať kráčať po stopách Mintála, Dúbravku, Škriniara, Pekaríka, Hubočana a mnohých ďalších. O to väčšia by mala byť motivácia, keď slová o podpore a nezištnej pomoci počujú z úst samotného majiteľa klubu. Nebudú to médiá, nebudú to agenti, ktorí ich vystrelia do futbalovej žiary reflektorov. Bude to práve klub, ktorý sa o nich dennodenne stará a v dnešných dňoch im ponúka nielen špičkový tréningový proces, ale aj dokorán otvorené dvere kabíny "A"-tímu.

#mskzilina

#akademiamskzilina