Pred štvrťfinále Slovnaft Cupu so Skalicou

Pred štvrťfinále Slovnaft Cupu so Skalicou

  • 11. 03. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok

Základná časť Fortuna ligy je minulosťou a ešte pred jej nadstavbovou časťou sa rozbieha aj Slovnaft Cup. Ten vo svojom jubilejnom 50. ročníku a jeho jarnom štvrťfinále zavíta aj na náš štadión. Po osemfinálovom súboji so Sereďou privítajú futbalisti MŠK Žilina v boji o postup medzi najlepšiu štvoricu druholigovú Skalicu.

MFK Skalica pre nás nie je v Slovenskom pohári neznáma, utorkový súboj bude "štvrťfinálovou reprízou" spred dvoch rokov, kedy sme v majstrovskej sezóne 2016/2017 nečakane podľahli Záhorákom na ich trávniku 2:3. MFK v tom ročníku dokráčal až do finále Slovenského pohára, kde nestačil na neskoršieho víťaza z Bratislavy. Svoju kvalitu potvrdzujú zverenci trénera Jozefa Dojčana aj v aktuálnej sezóne pohárovej súťaže, kde okrem dvoch treťoligistov vyradili aj Ružomberok a Trenčín. Počas uplynulého víkendu odštartovali Skaličania aj jarnú časť II. ligy, do ktorej vstúpili bezgólovou remízou v Lipanoch. Bližšie sa na káder i zimnú prípravu nášho pohárového súpera pozrieme v predzápasovom Bulletine MŠK.

v ťažkom zápase za postupom

Družina Jaroslava Kentoša, posilnená o tri body z Podbrezovej, pokračuje jarnými bojmi Slovnaft Cupu. Po osemfinále nás čaká na domácej ploche aj súboj o najlepšiu štvorku.

"So Skalicou sme sa stretávali ešte v II. lige, každoročne hrajú o čelo druholigovej tabuľky. Úrovňou však tohto súpera berieme ako prvoligového, len to dosvedčujú jeho predošlé výsledky zo Slovnaft Cupu, kde vyradil už dvoch fortunaligistov," hovorí šéf žltozelených, ktorý sa napriek aktuálnej víťaznej šnúre neuspokojuje. "Víťazstvá nás všetkých tešia, no vieme hrať lepšie. To vnímajú všetci chalani, čo je len dobré. Doma máme ideálne podmienky na to, aby sme znova podali výkony ako na jeseň."

Žltozelení porazili v okrúhlom 50. ročníku Slovenského pohára štvrtoligové Slovenské Ďarmoty, treťoligové Krásno nad Kysucou, Prešov z druhej ligy a naposledy konkurenta zo skupiny o titul - Sereď. "Pohárové stretnutia sú špecifické. Znova to bude o detailoch a našom prístupe. Súper nám nič nedaruje, určite však myslíme na postup, pohár je pre nás všetkých veľkou motiváciou. Podbrezová nám ukázala cestu za úspechom aj z pohľadu koncentrácie na každú situáciu. Miernou výhodou môžu byť už štyri ostré zápasy v našich nohách. Očakávam náročný duel, úlohu zohrá aj psychika a to, aby hráči nič nepodcenili," myslí si lodivod šošonov.

Pozitívnymi správami sú aj rekonvalescenti, ktorí sa zapojili do tréningového procesu. "Áno, všetci absolvovali celé tréningové jednotky, čo nám dáva znova väčšie možnosti variovať so zostavou. Zároveň to zvyšuje konkurenciu pre ostatných, čo nás trénerov teší."

Zo zvyšných ôsmich tímov je len pätica fortunaligistov, z toho len dvaja zo skupiny o titul. "Bude to ťažký zápas, no sme favoriti a ideme za postupom," uzatvára hlavný tréner MŠK, s ktorým sme pre vás pripravili aj rozhovor v predzápasovom bulletine.

napodobniť víťazné záhorácke derby

V posledných zápasoch si zastal svoje miesto na krídle 19-ročný Michal Tomič, ktorý by mohol figurovať v základnej zostave aj proti Skaličanom. Ako si spomína ešte z mládežníckych čias na záhorácke derby?

výhodou naša plocha

V našom poslednom pohárovom stretnutí padol víťazný gól práve z kopačky nášho kapitána Miroslava Káčera. V strede zálohy nechýbal ani v jedinom vzájomnom pohárovom stretnutí so Skalicou pred dvomi rokmi.

"Je to agresívny súper, ktorý nám na ihrisku nič nedaruje. Práve na súbojoch to majú postavené, pôjdu naplno, preto sa im v tom musíme vyrovnať. V spomínanom štvrťfinále pred dvomi rokmi sme nezachytili úvod zápasu a potom sa to už ťažko dobiehalo. Defenzívou a kompaktnosťou to ustrážili," hovorí o súperovi i vzájomnom dueli z roku 2017 "Kačka". "Doma však chceme hrať našu hru, rýchlu a kombinačnú s množstvom centrov a verím, že aj s množstvom gólov."

Šošoni by si radi preniesli víťaznú vlnu z ligy aj do dôležitého pohárového stretnutia. "Chceme zápas vyhrať a ísť ďalej. Iná cesta ako cez víťazstvo nevedie," myslí si Miro, ktorý si v tomto ročníku Slovenského pohára pripísal dva góly, oba naposledy proti Seredi. Proti nej i proti Prešovu sme úspešne otočili nepriaznivý stav. "Hrá sa deväťdesiat minút. Keď sa aj niečo nepodarí, stále je dosť času zareagovať a otočiť priebeh. Sme dobre nastavení, vždy vieme s výsledkom niečo spraviť, čo sa už viackrát potvrdilo. Najlepší scenár však je postrážiť si to od začiatku do konca a postúpiť."

Skalica má za sebou iba jediné jarné meranie síl, taktiež v sobotu odohrala svoje ligové kolo, v ktorom nastúpila na pôde súpera z Lipian. Môže to byť našou výhodou? "Možno áno, sme dlhšie spolu, odohrali sme po zimnej prestávke viac stretnutí. Výhodou je najviac naša plocha. Potrebujeme sa sústrediť na naše úlohy, po ktorých, dúfajme, prídu aj góly," myslí si náš motor v strede poľa. "Nahustený program nie je problém, osobne som to zažil veľakrát v pohároch, predkolách. Fyzičku sme nabrali počas zimy, navyše sa na stretnutie veľmi tešíme, pohárová motivácia je veľká." Favorit stretnutia je jasný, navyše Skalici môžeme vrátiť spomínané pohárové vyradenie. "Momentálne nie sme v úplnej hernej pohode, stále sa dá hrať lepšie. Možno preto sa necítime úplne v role favorita, no domáca plocha a fanúšikovia môžu misky váh prikloniť na našu stranu," uzatvára predzápasový rozhovor žilinská "66".


pre fanúšikov

Najväčším lákadlom pre samotných fanúšikov šošonov je vo futbalovom týždni pod Dubňom balíková vstupenka, s ktorou majú k utorkovému poháru sobotný ligový duel zdarma.

Dôležitý utorkový zápas majú pred sebou aj žilinskí hokejisti, ktorí sa od 19:00 predstavia vedľa na hokejovom štadióne v prvom zápase baráže proti Michalovciam. Fanúšik šošonov i vlkov to môže mať výhodnejšie, so vstupenkou z futbalu máte hokejový duel s 50% zľavou. Táto akcia platí aj pre držiteľov permanentiek MŠK.

Ani na stretnutí Slovenského pohára nesmie chýbať na každom vstupe Bulletin MŠK, kde sa tentokrát porozprávame s trénerom Jaroslavom Kentošom o dominantnom futbale a komplexnosti. Priblížime si aj tohtoročný jubilejný ročník Slovnaft Cupu, ktorý má aj novú trofej. Zameriame sa aj na súpera a jeho cestu pohárom. Spomenieme si aj na vzájomný zápas spred dvoch rokov, ktorý si budete môcť pozrieť na videu. V pravidelnom rozbore si tentokrát posvietime na Michala Tomiča.


Štvrťfinálové stretnutie, ktoré má výkop o 17:00 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Ladislav Prešinský, na čiarach asistujú Michal Tomčík a Mário Roszbeck.