FK Dubnica nad Váhom - MŠK Žilina B 4:1 (1:1)

• 08. 03. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok

Góly: 27. a 74 Vujošević (prvý z pok. kopu), 61. a 88. Jakúbek - 35. Lochoshvili, ŽK: 45. Václav, 63. Pleva - 35. Rusnák, 64. Gamboš, rozhodoval Micheľ, 350 divákov

Zostava MŠK: Volešák - Rusnák (86. Suľa), Moško, Lochoshvili, Petrák - Chríbik (C), Kopas, Gamboš - Gerebenits (76. Iľko), Kurminowski, Ďuriš

Zostava Dubnica: Digaňa – Janco, Švec, Beňo, Vujošević (85. Častulín), Mikuš, Pagáč, Pleva (79. Vaculík), Jakúbek (C), Krela (56. Čurik), Václav

V jarnej premiére II. ligy cestovali zverenci trénera Slavomíra Konečného v predohrávke 18. kola na trávnik nováčika z Dubnice. V bráne vypomohol rezerve skúsený Miloš Volešák, v poli nastúpili hneď niekoľkí šošoni zo širšieho kádra "A"-tímu.

V úvodných minútach bolo cítiť na hráčoch oboch tímov, že ide o prvý ostrý zápas po dlhej zimnej prestávke. Prvé strely si pripísali domáci, no Volešák si s nimi poradil. Domáci brankár Digaňa na opačnej strane síce musel byť v strehu, pretože lopta bola v ďalšom priebehu častejšie na našich kopačkách, no priame nebezpečie ešte neprišlo. Nezmenila to ani 16. minúta a štandardka, ktorá smerovala mimo svätyne domácich. O minútu neskôr potvrdil svoje skúsenosti Volešák, ktorý vytesnil nepríjemnú strelu na roh. V 27. minúte však nemal nárok na penaltu domácich, ktorou išla Dubnica do vedenia. Zmätok v obrane žltozelených zastavil až nedovoleným zákrokom jeden z našich obrancov, z bieleho bodu sa následne nepomýlil Vujošević. Odpovedať sme mohli po polhodine hry Martinom Gambošom, no náš stredopoliar nebol efektívny a namieril len do Digaňu. Ten sa musel mať na pozore po ďalekonosnej strele Adama Kopasa, strela však bola tečovaná. Z následného rohu sme už vyrovnali. Hlavičku síce ešte dubnický brankár stihol pokryť, no z dorážky sa nemýlil Luka Lochoshvili, ktorý otvoril nielen jarný strelecký účet rezervy, no aj ten svoj v žltozelenom - 1:1. Svižný futbal pokračoval aj do prestávky, Dubničania mohli ísť aj druhýkrát do vedenia, Volešák však stál na svojom mieste. Pred polčasom ešte skúšal štastie hlavou Dawid Kurminowski, no nepochodil, a tak sa šlo do kabín za nerozhodného stavu. Prvé dejstvo ponúklo niekoľko šancí na oboch stranách, preto videli diváci na Považí v prvej štyridsaťpäťminútovke kvalitný futbal.

Aj druhý polčas otvorili šancou domáci, úspešný exekútor z penalty Vujošević z päťky neprekonal našu obranu, ktorá jeho pokus zblokovala. Opäť sa však postupne preklopila prevaha na našu stranu, najmä štandardné situácie Kopasa znamenali nebezpečie. Po jednej z nich hlavičkoval z tesnej blízky Kurminowski, ale Poliak sa nepridal k premiérovým strelcom v drese MŠK. Dubničania pohrozili z očakávaných brejkov, Volešák ešte stihol jeden z nich zneškodniť, no v 61. minúte bol prikrátky na krásnu strelu kapitána Jakúbeka, ktorý z voleja znova poslal domácich bližšie k trom bodom. Domáci pridali poistku v 74. minúte, kedy ich do dvojgólového vedenia poslal po chybe našej defenzívy znova Vujošević. Šošoni vrhli všetko dopredu, no domáci nielenže dokázali držať loptu bezpečne od svojej brány, ale ešte aj ohrozovali Volešáka, čo sa im vyplatilo v 88. minúte. Druhý gól v zápase pridal aj Jakúbek, keď upratal odrazenú loptu do našej siete. Napriek sympatickému výkonu sme tak v jarnej premiére nebodovali. Dubnica nám vrátila prehru z jesene a v tabuľke nás preskočila o dva body.

HLASY PO ZÁPASE:

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina B: "V prvom polčase sme boli domácim minimálne vyrovnaným súperom, inkasovali sme z penalty, no stihli sme rýchlo odpovedať a následne sme boli aktívnejší. Z môjho pohľadu sa zápas lámal za stavu 1:1 na začiatku druhého polčasu, kedy sme nevyužili dobrú príležitosť a ani na dvakrát sme nešli do vedenia. Je to krutá prehra, lebo následne sme dostali gól, ktorý pramenil z hrubej individuálnej chyby. Jednoznačne potrebujeme zlepšiť koncentráciu, nemôžeme takto ponúknuť góly súperom. Ideme ďalej, teraz bude dôležitá, kľúčová naša reakcia."

Adam Kopas, stredopoliar MŠK Žilina B: "Zápas mal výborné tempo, hralo sa naozaj hore-dole, oba tímy chceli hrať futbal. Domáci síce išli do vedenia, no rýchlo sme odpovedali, čo bolo dôležité. Aj v druhom polčase sme začali veľmi dobre, ale individuálne chyby nás zložili a zobrali nám možnosť bodovať. Nevedeli sme sa dostať do zápasu, snažili sme sa, no súper dnes peknými gólmi a zvýšenou efektivitou dokráčal k výhre. Výsledok je pre nás krutý, žiaľ, musíme to napraviť doma, lebo tabuľka je naozaj vyrovnaná."