Mládež v akcii (4.3. - 10.3.)

Mládež v akcii (4.3. - 10.3.)

  • 04. 03. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok

PROGRAM ZÁPASOV AKADÉMIE MŠK ŽILINA V 10. KALENDÁRNOM TÝŽDNI

Kompletný rozpis stretnutí nájdete aj v sekcii zápasy.

streda 6.3.

U16: MŠK Žilina - Divina 14:0 (7:0) Góly MŠK: Šoška 4, Bechný 2, Húšťava 2, Poláček 2, Satina, Dubec, Kubasák, Kaňuch / prípravné stretnutie

piatok 8.3.

"B": Dubnica - MŠK Žilina 4:1 (1:1) Gól MŠK: Lochoshvili / 18. kolo II. ligy

sobota 9.3.

U19: Nitra - MŠK Žilina 2:3 (1:3) Góly MŠK: Mihalík 2, Iľko / 19. kolo I. LSD

Norbert Guľa, tréner MŠK Žilina U19: "Sme vďační za víťazstvo, v prvom polčase sme slušne kombinovali, boli sme dominantní, čo sa odzrkadlilo v trojici strelených gólov. Mrzí ma inkasovaný gól zo štandardnej situácie, po ktorom strelila Nitra kontaktný gól. Po zmene strán sme už neboli tak dominantní, Nitra zjednodušila hru, začala nakopávať lopty. Vytvorili sa nám šance na brejkové situácie, z ktorých sme však neudreli. Aj druhý inkasovaný gól prišiel zo štandardky, no napokon sme vyhrali. Chlapcov chválim za nasadenie a bojovnosť, no toto by sa nám nemalo stávať."


U17: MŠK Žilina - Nitra 1:0 (1:0) Gól MŠK: Váľovčin / 19. kolo I. LMD

Peter Černák, tréner MŠK Žilina U17: "S kvalitným súperom sme odohrali kvalitné stretnutie v dobrom tempe a nasadení. Vyšiel nám vstup do zápasu, mali sme prevahu a korunovali sme ju vedúcim a napokon aj víťazným gólom. Po zmene strán sa hral vyrovnaný futbal. Chalanov môžem len pochváliť za prístup, nastavenie a koncentráciu v dôležitom zápase."


U16: MŠK Žilina - Nitra 2:2 (1:0) Góly MŠK: Húšťava, Dubec / 19. kolo I. LMD

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U16: Dobrý mládežnícky zápas, ktorý mal veľmi slušné tempo. Súper nás vysoko napádal pri našom otváraní hry už od brankára, čo bolo dobré pre rozvoj hráčov. Niekedy sme si s tým poradili lepšie, niekedy horšie. Naopak, súper postupný útok nerobil a tým padom sme nemohli získavať lopty na ich polovici. V prvom polčase sme sa dostali do vedenia po peknej strele. Druhý polčas sme začali zle a Nitra otočila zápas za desať minút. Príležitosti na vyrovnanie sme mali aj skôr, ale prišlo to až pred koncom, keď sme prestriedaním zvolili ofenzívnejší spôsob hry. V samom závere sme mali dve veľké príležitosti, žiaľ, neskončili v bráne. Chalanom patrí pochvala, že chceli strhnuť víťazstvo na svoju stranu."


U15: Slovan BA - MŠK Žilina 1:3 (0:0) Góly MŠK: Hroza, Bortoli, Marušák / prípravné stretnutie

Patrik Mojžiš, tréner MŠK Žilina U15: "Výborný mládežnícky zápas s viacerými gólovými príležitosťami na našej strane."


U14: Slovan BA - MŠK Žilina 5:1 (0:0) Gól MŠK: Sýkora / prípravné stretnutie

Ľuboš Nosický, tréner MŠK Žilina U14: "V prvom polčase veľmi kvalitný a vyrovnaný zápas, v druhom polčase po prestriedaní sme hneď v úvode spravili individuálnu chybu pri rozohrávke a súper nás potrestal. Potom rozhodol väčší dôraz v súbojoch, v ktorých mal Slovan fyzicky navrch."