SKUPINA O TITUL: Nadstavbovú časť začneme doma

SKUPINA O TITUL: Nadstavbovú časť začneme doma

  • 04. 03. 2019
  • MŠK Žilina, fortunaliga.sk
  • článok

Zástupcovia klubov schválili na zasadnutí Prezídia ÚLK nový model vyžrebovania základnej i nadstavbovej časti Fortuna ligy. Zmeny sa teda nedotknú len aktuálnej nadstavbovej časti, v ktorej sa bude hrať podľa nového modelu žrebu, no nasledujúci ročník 2019/2020 sa rovnako bude riadiť novým modelom žrebovania.

„Pri nadstavbe sme chceli, aby poradie zápasov nebolo náhodné, ale aby súťaž prirodzene gradovala. Samozrejme, nikdy nemožno dopredu predvídať, aká bude situácia v tabuľke, stretnutia sú však naplánované tak, aby sme mohli byť svedkami súbojov doslova o všetko. Takým by mohol byť duel prvého s druhým po základnej časti dve kolá pred koncom skupiny o titul, ale aj zápasy jedenásteho s dvanástym a siedmeho s ôsmym v 9. kole skupiny o udržanie sa, čiže možný priamy súboj o záchranu vo Fortuna lige resp. o postup do play-off o Európsku ligu. Veríme, že aj táto novinka prispeje k ešte väčšej atraktivite súčasného hracieho modelu našej ligy," vyhlásil Michal Mertinyák.

začneme doma

Futbalisti MŠK Žilina ešte nemajú pred posledným kolom základnej časti istú priečku (o 2. miesto budeme na diaľku bojovať s Dunajskou Stredou). Už teraz však vieme s istotou povedať, že nadstavbovú časť začneme doma.

Budúci týždeň tak čakajú na žltozelených hneď dva domáce zápasy. V utorok odštartujeme jarnú časť Slovnaft Cupu štvrťfinálovým súbojom proti Skalici a v sobotu budeme pod Dubňom pokračovať ligou.

Ak skončíme tretí, čaká nás krajské derby s Ružomberkom. Pokiaľ by sme poskočili na druhé miesto, vyzveme pod Dubňom piaty tím po základnej časti (Michalovce alebo Sereď).

Plán ďalších stretnutí môžete vidieť nižšie.


TABUĽKA pred 22. kolom


Kompletný článok si môžete prečítať na oficiálnom portáli ligy Fortuna liga.