Na hosťovanie prichádza poľský útočník Dawid Kurminowski

Na hosťovanie prichádza poľský útočník Dawid Kurminowski

  • 21. 02. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok

Širší káder MŠK Žilina sa posilňuje v ofenzíve, keď do žltozelených útočných radov prichádza z poľského Lechu Poznaň mladý strelec Dawid Kurminowski. O pár dní 20-ročný talentovaný zakončovateľ sa dohodol s vedením MŠK na hosťovaní do 31. decembra 2019 s následnou opciou.

aj dlhšie ako do konca roka

Vo štvrtok absolvoval kmeňový hráč Lechu Poznaň úvodné testy, pričom k "B"-tímu by sa mal pridať už v piatok. Ako došlo ku spojeniu Dawid Kurminowski - MŠK Žilina?

"V Michalovciach som bol na ročnom hosťovaní, Lech ma chcel uvoľniť aj na ďalšie obdobie. Agent mi odporučil Žilinu, ktorá prejavila záujem. Najskôr to takmer stroskotalo medzi klubmi, no napokon sme sa dohodli na hosťovaní," hovorí po podpise zmluvy mladý útočník, ktorý síce podpísal hosťovanie do konca kalendárneho roka, no podľa vlastných slov by mohol byť pod Dubňom aj dlhšie. Prácu šošonov totiž pozná z pôsobenia na Zemplíne. "Je tam opcia, no každopádne som šťastný, že som v Žiline. Mohlo by z toho byť dlhšie obdobie ako len rok 2019."

Proti žltozeleným nastúpil už aj na našom trávniku na záverečné minúty pri októbrovej remíze 2:2. "Na Slovensku som pôsobil dvanásť mesiacov, preto viem, ako je Žilina vnímaná a aká je v nej kvalita. Pamätám si, ako som vo vzájomnom zápase sedel na lavičke hostí, nemyslel som si, že si raz oblečiem žilinský dres. Bolo to iba pár mesiacov dozadu, som naozaj šťastný a teším sa na novú výzvu. Je to pre mňa veľký posun vpred."

Prvé dni sa tak pripojí Dawid k rezervnému tímu šošonov, je len na ňom, aby presvedčil trénerov a pridal sa k "A"-tímu. "Samozrejme, ambície sú čím skôr sa prepracovať do prvého mužstva, hrať čo najviac a dávať góly. Viem aj o ostatných šikovných útočníkoch Žiliny. Sú trochu odlišnými typmi ako ja. Veľmi rád mám hru po zemi, jednoducho hrať rýchlo a kombinačne," usmieval sa 182-centimetrov vysoký útočník, ktorý šetril slovom. "Som typ hráča, ktorý veľa nerozpráva, skôr poctivo makám a hrám."

Aké sú prvé pocity z klubu? "Veľmi pekný štadión, organizačne všetko na vysokej úrovni. Veľký klub, no všetci tu makajú," priznáva Dawid, ktorý si dal k blížiacim sa okrúhlym narodeninám darček v podobe hosťovania.