Odchovanci v akcii (8. týždeň)

• 18. 02. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok

Aj v tomto roku vám po každom víkendovom kole európskych futbalových súťaží prinášame informácie v celku o našich bývalých hráčoch a odchovancoch, ktorí úspešne reprezentujú značku MŠK v zahraničí.

škrinkovci víťazne, Miňo s asistenciou

Futbalisti talianskeho Internazionale FC bodovali znova naplno, keď tentoraz dokázali zdolať Sampdoriu Janov 2:1. Milan Škriniar hral proti svojmu bývalému klubu celý zápas a bol aj pri víťaznom góle zo 78. minúty. Práve od jeho hlavy sa odrazila lopta po rohovom kope k Nainggolana, ktorý zabezpečil nerrazurri plný bodový zisk. Škrinka si pripísal aj žlté upozornenie, Inter je naďalej tretí v tabuľke.

HECO S VOĽNOM

Brankár anglického Newcastle United Martin Dúbravka mal počas víkendu voľno, keďže v Anglicku bol na programe pohárový FA Cup. Ešte minulý pondelok si straky dohrali súboj na ihrisku líšok z Wolverhamptonu. Náš odchovanec stál v bráne Newcastle celých 90 minút a napokon inkasoval až v nadstavenom čase, čo znamenalo deľbu bodov po výsledku 1:1.

HANCO PRI výhre v Spale na lavičke

Obranca fialiek Dávid Hancko sa v 24. kole Serie A tentoraz na trávnik nedostal. Jeho tím však triumfoval v Spale po výsledku 4:1. Fiorentina je už na 9. mieste.

PEKY zranený

Pravý obranca nemeckej Herthy Berlín a náš odchovanec Peter Pekarík nezasiahol do stretnutia 22. kola Bundesligy, v ktorom jeho spoluhráči remizovali doma s Werderom Brémy 1:1. Peky má podľa informácií problémy s lýtkom.

HUBO ZNOVA MIMO ZOSTAVY

Obranca francúzskeho Olympique Marseille Tomáš Hubočan znova absentoval v zostave svojho tímu v rámci 25. kola Ligue 1, v ktorom jeho spoluhráči dokázali vziať všetky tri body po domácej výhre nad Amiens 2:0.

DENIS s ďalšou VÝHROU

V Dánsku bolo na programe druhé jarné kolo, v ktorom znova potvrdili svoju líderskú pozíciu hráči FC Kodaň. V ich zostave nechýbal v obrane náš bývalý stopér Denis Vavro, ktorý odohral celých 90 minút a pripísal si s obranou ďalšie čisté konto. Vpredu strelili jeho spoluhráči dva góly, a tak zvíťazili na pôde Randers 2:0. Zároveň si levy zabezpečili postup do skupiny o titul.

KUCO s nulou, ale iba s bodom

Bez gólov sa skončil duel 22. kola poľskej Ekstraklasy, v ktorom remizovala domáca Korona Kielce s mužstvom nášho odchovanca Dušana Kuciaka, ktorý nechýbal v bráne Lechie Gdaňsk. Kuco si pripísal jeden úspešný zákrok. Lechia je stále prvá pred Legiou Varšava.

LACI zariadil svojím centrom aspoň remízu

Stredopoliar Lászlo Bénes nastúpil za svoj nový tím Holstein Kiel aj v 22. kole druhej nemeckej Bundesligy. Kiel sa predstavil doma proti Furthu. Laci nastúpil na druhý polčas, a práve jeho center v 94. minúte znamenal vyrovnanie domácich na konečných 2:2. Kiel je aktuálne na 7. mieste.

ŠPALOVCI rovnako zachránili aspoň bod

Brescia Calcio, v zostave s naším bývalým krídelníkom Nikolasom Špalekom, sa v priamom súboji o postup do Serie A stretla s Palermom. Palermo malo k výhre bližšie, no v 90. minúte špalekovci vyrovnali a naďalej vedú ligu práve pred piatkovým súperom o jeden bod. Špalo odohral celé stretnutie.

SAMO v pondelkovej dohrávke

Útočníka Samuela Mráza čaká so svojimi novými spoluhráčmi z Crotone súboj Serie B až v pondelok večer. Doma privítajú mrázovci Pescaru. Samo si môže po chorobe pripísať prvý štart v základe.

MAZI s voĽnom

Nakoľko má Seria B nepárny počet účastníkov, Benátky, kde aktuálne hosťuje Róbert Mazáň, mali naplánované voľno. Mazi to využil na návštevu Milána, kde si pozrel osobne svojho bývalého spoluhráča Milana Škriniara.

MAŤO NA LAVIČKE

Po prestupe do Zlína bol v aj v druhom jarnom kole iba na lavičke náš bývalý brankár Matej Rakovan. Ten sa medzi náhradníkmi prizeral prehre Zlína na pôde Příbramu 2:3.

PAŤO ZAČÍNA AŽ V MARCI

Brankár českej druholigovej Vlašimi Patrik Le Giang sa pripravuje na štart ligy, ktorej úvodný výkop jarnej časti je naplánovaný na začiatok marca.