MŠK Žilina - FC Spartak Trnava 1:1 (0:0)

• 16. 02. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok
  • video

Góly: 87. Diaz - 65. Depetris, ŽK: 41. Kaša, 44. Boženík - 45. Grendel, 89. Janečka, ČK: 90. Kaša (po druhej ŽK), rozhodoval Sedlák, 3 493 divákov

Zostava MŠK: Holec - Majdan, Kaša, Králik, Sluka - Káčer (C), Pečovský (76. Balaj), Holúbek (49. Gamboš) - Mihalík (70. Tomič), Boženík, Diaz

Zostava Trnava: Rusov – Čonka, Turňa, Janečka, Dudl (72. Markoski) – Košút, Abena, Grendel, Depetris – Yilmaz (87. Pekár), Ashiru (34. Miesenboeck)

V úvodnom jarnom zápase sa vo výbornej atmosfére postavili zverenci trénera Jaroslava Kentoša úradújucému majstrovi z Trnavy. Šošoni sa museli zaobísť bez zraneného Bensona Ananga a Enisa Fazlagića, ktorí sa nestihli dať dokopy počas týždňa.

Po úvodnom, vzájomnom zoznamovaní vyslal prvú strelu na bránu Ivan Diaz, zvnútra šestnástky sa však točila od brány. Na opačnej strane nepochodil ani Čonka, ktorý ďalekonosnou strelou Dominika Holeca nemohol ohroziť. Po štvrťhodine však už náš gólman musel vytiahnuť dobrý zákrok po ľavačke Depetrisa. Z následného rohu sa do brejku dostali žltozelení, ktorí zaútočili v prečíslení, ale Robo Boženík vypálil iba do stredu brány, kde stál Rusov. V 22. minúte takmer prekvapil vybehnutého Holeca útočník Depetris, no gólman Žiliny si s námahou poradil s technickým pokusom súpera. O štyri minúty neskôr si vypýtal priamy kop svojou aktivitou Viktor Pečovský, Jakub Holúbek však zatočil loptu svojou ľavačkou tesne ponad brvno. Hostia hrozili z očakávaných brejkov, Janečka sa dostal za našu obrannú líniu, Holec sa znova vyznamenal. Z následného rohu hrala s nami žrď, znova zakončoval Janečka. Tri minúty pred koncom polčasu mali hostia dobrú príležitosť, Grendel z dvadsiatich metrov mieril síce na bránu, ale Holec si s jeho pokusom poradil. Prvý polčas tak skončil bez gólov.

Druhé dejstvo odštartovala zblokovaná strela Jaroslava Mihalíka, už v 49. minúte prišlo prvé striedanie, keď zraneného Holúbeka nahradil Martin Gamboš. Po hodine hry sa takmer preštrikoval pomedzi obranu v červeno-čiernom Mihalík, no stále chýbalo šošonom nebezpečné zakončenie na trnavskú svätyňu. V 64. minúte to skúšal z otočky kapitán Miro Káčer, ale znova mieril mimo priestoru brány. Na gólovú príležitosť sme si museli počkať do 65. minúty a hneď z toho bol úvodný presný zásah. Center z pravej strany ponad vyskakujúcich Žilinčanov prepadol k Depetrisovi, ktorý upratal loptu do siete. Holec bol v mikrosúboji so zakončovateľom Trnavy aj o tri minúty, tentoraz jeho strelu vytesnil na roh. Kentošovci mali loptu častejšie v moci, no stále nám chýbala lepšia finálna fáza, ktorá nás uberala o gólovky. V 76. minúte dobre strieľal Káčer, no Košút pomohol svojmu brankárovi a loptu vyhlavičkoval. V 80. minúte sa do lopty oprel Michal Tomič, Rusov odolal. O niekoľko sekúnd zas Káčer mieril ponad brvno trnavskej brány z prehusteného priestoru vo vnútri šestnástky. Tlak našich chalanov narastal, konečne to padlo v 87. minúte. Paradoxne po brejku šošonov, Káčer vysunul Boženíka, ktorý prihral na ľavo nabiehajúcemu Ivanovi Diazovi. Hoci sa zdalo, že Argentínčan po kľučke bude prihrávať, napokon sa odhodlal k strele a cez Turňu poslal loptu presne k žrdi - 1:1. Stav sa napriek snahe oboch tímov nemenil, a tak sme si s Trnavou body podelili.

Pre najvyššou návštevou sezóny sme tak odštartovali jar remízou. Ďakujeme za podporu.

HLASY PO ZÁPASE:

Jaroslav Kentoš, hlavný tréner MŠK Žilina: "Celkovo som nespokojný, nie kvôli samotnému výsledku, ale našej hre. Hlavne v prvom polčase sme nepôsobili na trávniku dobre. Hrali sme nesystémovo, pomaly a sami sme si zatvárali priestory. Kazili sme do toho šírkové prihrávky, čo bolo vodou na mlyn pre brejky Trnavy. Druhý polčas bol z našej strany určite lepší, urobili sme síce chybu, no vrátili sme sa do zápasu a nezložili zbrane. Aspoň sme po zmene strán hrali podľa systému, ale je tam veľká rezerva. Naša náročnosť na hráčov je vysoká, čakal som viac od tých skúsenejších. Chýbala nám konštruktivita v strede, boli sme statickí, a tak len ťažko otvoríme dobre organizovaného súpera. Mrzí ma náš výkon, pretože keby bol lepší, príde aj víťazný výsledok. Treba však objektívne priznať, že za prvé dejstvo sme si nezaslúžili vyhrať. Pochváliť by som chcel striedajúcich hráčov, ktorí tam priniesli dobrú emóciu, mentalitu, nasadenie. Začali sme byť konečne nebezpeční pre súpera, hoci tam ešte chýbala kvalita vo finálnej fáze. Divácka kulisa bola naozaj výborná. Remíza je teda spravodlivá.

Michal Ščasný, tréner FC Spartak Trnava: "Pred zápasom by sme bod zo Žiliny brali, pretože vieme, aký je súper silný na lopte. Po zápase mám trochu iný pohľad, hlavne v prvom polčase sme tam mali tri-štyri šance, ktoré sme mohli využiť a vyzeralo by to inak."

Vladimír Majdan, obranca MŠK Žilina: "Pred premiérovým štartom za "A"-tím tam bola menšia nervozita, no úvodným hvizdom to zo mňa opadlo. Cítil som sa na trávniku výborne, dnešok nepriniesol veľa gólových šancí, bolo to vyrovnané. Určite potrebujeme zlepšiť finálnu fázu, málo sme sa dostávali do zakončenia, tlačili sme sa do streľby naozaj len zriedkavo. Súper nás stihol brániť, hral organizovane. Fanúšikovia dnes spravili výbornú atmosféru, pre mňa výborná premiéra, škoda len, že nie víťazná. Zápas bol vyrovnaný, preto sa podľa mňa delia body zaslúžene."