Odchovanci v akcii (7. týždeň)

• 11. 02. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok

Aj v tomto roku vám po každom víkendovom kole európskych futbalových súťaží prinášame informácie v celku o našich bývalých hráčoch a odchovancoch, ktorí úspešne reprezentujú značku MŠK v zahraničí.

škrinkovci zabrali naplno

Futbalisti talianskeho Internazionale FC bodovali naplno na pôde Parmy, kde vyhrali gólom zo 79. minúty najtesnejšie 1:0. Obranca Milan Škriniar stál v obrane čierno-modrých počas celého zápasu a s defenzívou si pripísal ďalšie čisté konto. Inter si tak udržal na 3. mieste pred mestským rivalom z AC náskok štyroch bodov. Škrinka v pondelok oslavuje aj svoje 24. narodeniny, ku ktorým mu aj touto cestou gratulujeme.

heco v pondelkovej dohrávke

Brankár anglického Newcastle United Martin Dúbravka si dohrá 26. kolo Premier League so svojimi spoluhráčmi až v pondelok večer. Od 21:00 sa predstaví náš odchovanec na ihrisku líšok z Wolverhamptonu.

hubo znova mimo zostavy

Obranca francúzskeho Olympique Marseille Tomáš Hubočan znova absentoval v zostave svojho tímu v rámci 24. kola Ligue 1, v ktorom jeho spoluhráči dokázali vziať všetky tri body z pôdy Dijonu. Marseille je už na 5. priečke.

hanco pri remíze s neapolom v základe

Obranca Dávid Hancko si pripísal ďalší štart v základe talianskej Fiorentiny, ktorá v jednom zo šlágrov 23. kola Serie A privítala doma Neapol. Hanco už síce nestihol Marka Hamšíka, no odohral 57 minút, počas ktorých fialky neinkasovali. Napokon fanúšikovia gól nevideli do konca zápasu, a tak sa body delili. Fiorentina je na 10. mieste.

denis odštartoval jar vysokou výhrou

V Dánsku bolo na programe prvé jarné kolo, v ktorom vstúpili do nového kalendárneho roka tou pravou nohou hráči FC Kodaň. V ich zostave nechýbal v obrane náš bývalý stopér Denis Vavro, ktorý odohral celých 90 minút, a bol tak pri všetkých šiestich presných zásahoch levov. Kodaň rozdrvila Odense vysoko 6:1 a naďalej kraľuje na 1. mieste.

peky ani na lavičke

Pravý obranca nemeckej Herthy Berlín a náš odchovanec Peter Pekarík nezasiahol do stretnutia 21. kola Bundesligy, v ktorom jeho spoluhráči zvíťazili na pôde Monchengladbachu 3:0.

kuco začal jarnú časť výhrou

Rovnako úspešne odštartoval jarnú časť súťaže aj náš odchovanec a brankár poľskej Lechie Gdaňsk Dušan Kuciak. V 21. kole Ekstraklasy si Gdaňsk v bráne s Kucom poradila doma so Štetínom 2:1. Kuco si pripísal až päť úspešných zákrokov a naďalej vedie so svojím tímom ligu.

laci s remízou

Stredopoliar Lászlo Bénes dostal aj v ďalšom zápase svojho nového tímu Holstein Kiel možnosť ukázať sa. Tentoraz sa Kiel predstavil v 21. kole druhej Bundesligy na ihrisku Magdeburgu. Hoci bénesovci viedli hneď od začiatku zápasu, domáci ešte do prestávky stihli vyrovnať. Laci hral do 56. minúty. Kiel je aktuálne na 6. mieste.

Špalovci naďalej valcujú

Brescia Calcio aj naďalej kráča za postupom do Serie A, keď počas víkendu zdolala Carpi 3:1. Pri výhre nechýbal ani náš bývalý krídelník a aktuálne"podhroťák" levov Niko Špalek, ktorý odohral 77. minút. Špalovci tak stále vedú Seriu B s jednobodovým náskokom pred Palermom.

samo s premiérou v crotone

Útočník Samuel Mráz nastúpil premiérovo u svojho nového zamestnávateľa z Crotone. Počas víkendu na pôde Verony zasiahol do stretnutia v 61. minúte. Samo síce nestrelil gól, no teší sa aspoň z bodu po remíze 1:1. Crotone je až na 19. mieste.

mazi v pondelkovej dohrávke

Pondelkovú dohrávku má pred sebou aj obranca talianskych Benátok Róbert Mazáň, ktorý si môže pripísať premiéru v novom drese doma proti Lecce.

maťo na lavičke

Po prestupe do Zlína bol v prvom jarnom kole iba na lavičke náš bývalý brankár Matej Rakovan. Ten sa medzi náhradníkmi prizeral domácej prehre 0:1 proti Slovácku.

paťo začína až v marci

Brankár českej druholigovej Vlašimi Patrik Le Giang sa pripravuje na štart ligy, ktorej úvodný výkop jarnej časti je naplánovaný na začiatok marca.