Wisla Krakov - MŠK Žilina 1:0 (1:0)

• 02. 02. 2019

Gól: 22. Peszko

Zostava MŠK: Volešák (46. Holec) - Kaša, Králik, Minárik - Anang (64. Majdan), Káčer, Pečovský (64. Tomič), Diaz, Sluka (64. Holúbek) - Mihalík (64. Gerebenits), Boženík

Zostava Wisla: Lis - Pietrzak, Sadlok, Peszko (77. Morys), Basha (46. Klemenz), Drzazga, Blaszczykowski (46. Sliwa (79.Kowalski)), Kolar, Wasilewski (68. Burliga), Palcic, Plewka

V piatom prípravnom stretnutí cestovali kentošovci do Myśleníc, kde sa v tréningovom centre Wisly Krakov postavili účastníkovi Ekstraklasy. Pre Poliakov išlo o generálku, preto okrem iných nastúpil v strede poľa aj kapitán Kuba Blaszczykowski.

Tréneri proti Wisle začali s pozmeneným rozostavením, v úvode sme boli častejšie pri lopte, no prvý nebezpečný brejk podnikla Wisla, Peszko, našťastie, netrafil loptu najlepšie. Už o minútu sme mohli otvoriť skóre my, no odrazený center neupratal hlavou do siete Robo Boženík. Aktívny bol vpredu práve náš najlepší jesenný strelec, no Lis bol v úvode úspešnejší. V 13. minúte sa dostal k zakončeniu Jaroslav Mihalík, ale v ťažkej pozícii nenamieril presne. V 22. minúte sa už menilo skóre - Blaszczykowski vypracoval výbornú pozíciu na center z pravej strany, Peszko sa tiesnený predsa len dostal k zakočeniu a do protipohybu Volešáka otvoril skóre. V 32. minúte sa pískala penalta po diskutabilnom zákroku Ananga na hranici šestnástky, Drzazgu z bieleho bodu vychytal Volešák, ktorý nohou vyrazil loptu do brvna, Králik ju následne odpratal do bezpečia. V 39. minúte znova zamestnal nášho brankára aktívny Blaszczykowski, ktorého tvrdá rana skončila na rukaviciach Volešáka. V závere polčasu nedočiahol na center Mihalíka číhajúci Boženík, a tak sme do kabín odchádzali za najtesnejšej straty.

Druhý polčas začali šošoni s jednou zmenou, Miloša Volešáka vystriedal v bráne Dominik Holec. V 56. minúte chyboval brankár domácich, Anang sa rútil do šestnástky, no z dobre pozície namieril iba do bočnej siete. O pár minút ho napodobnil na opačnej strane Drzazga, ktorý sa individuálne predral až k strele. Celkovo ubudlo šancí oproti prvému polčasu, defenzívy na oboch stranách rušili šance už v zárodku. V 73. minúte unikol ofsajdu Peszko, ktorý z uhla postupoval sám na Holeca, Dominik sa nenechal prestreliť a pokus Poliaka vyboxoval. V poslednej desaťminútovke sme mali blízko k vyrovnaniu po štandardke Jakuba Holúbeka, na druhej strane unikajúci Plewka nepoistil náskok Poliakov vďaka výbornému Holecovi. V závere to lietalo popred Lisa, no ten už neinkasoval.

Poliaci nám tak vrátili prehru z lete pred začiatkom aktuálnej sezóny.

HLASY PO ZÁPASE:

Jaroslav Kentoš, hlavný tréner MŠK Žilina: "V prvom polčase to bolo vyrovnané, šance si vytvorili obe mužstvá, súper bol dôraznejší v šestnástke a práve po jednej takejto situácii sa presadil. Nám chýbal dnes práve dôraz v oboch šestnástkach, pretože tam bol rozdiel medzi nami a Poliakmi. Po zmene strán sme síce boli jednoznačne lepší, súper hral na protiútoky, dostávali sme sa do centrov, no chýbala nám presnejšia finálna prihrávka možno aj vďaka terénu. Z takej prevahy, akú sme mali druhý polčas, by sme si mali vytvoriť viac gólových šancí. Bolo tam veľa zakončenia, no absentovala nám v ňom kvalita. Treba na tom popracovať. Ohľadom zmeneného rozostavenia - máme ďalšiu alternatívu, boli tam pozitíva i negatíva, no celkovo na to, že sme to hrali premiérovo, to malo slušnú úroveň najmä v druhom polčase. Čaká nás už generálka na ligu, treba popracovať na koncovke."

Ján Minárik, obranca MŠK Žilina: "Dnes sme si vyskúšali nový systém v defenzíve. Nebolo jednoduché hrať na piesočnatom teréne, no myslím si, že to bolo celkom dobré, vytvárali sme si veľké množstvo šancí, no súper po jednej krídelnej akcii a dôraze v šestnástke skóroval. Do druhého polčasu sme šli s väčším dôrazom do súbojov, dominovali sme v hre, prišli i šance, no nedokázali sme to premeniť. Vyšli sme strelecky naprázdno, avšak výkon nebol zlý."