Ďalším súperom na sústredení ruská Samara

Ďalším súperom na sústredení ruská Samara

  • 21. 01. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok

Po troch dňoch trénovania na #sustredenieSAE19 je pred futbalistami MŠK Žilina ďalšie prípravné meranie síl. Po uzbeckom majstrovi z Taškentu sa tím trénera Jaroslava Kentoša postaví európskemu súperovi, ruskému prvoligistovi Krídla Sovietov Samara.

Účastník ruskej Premier League je v Abu Dhabí od 14. januára do 27. januára, pričom ich prvý prípravný duel na sústredení bude práve proti šošonom. V Rusku sa rovnako ako vo Fortuna lige pripravujú na jarnú časť sezóny, po jeseni je Samara na 13. mieste zo 16-členného pelotónu. V jej kádri sa nachádza viacero skúsených hráčov, najmä Rusov, pre fanúšikov MŠK je známy najmä útočník Ramil Sheidaev, ktorý je v meste pri rieke Volga na hosťovaní od leta z Trabzonsporu.

So Samarou sme už nastúpili v priateľskom meraní síl, keď v zime 2014 zvíťazila nad šošonmi 0:2 v Turecku. Po dvoch rokoch nás čaká v príprave ruský súper, v zime 2017 sme prehrali s Rostovom rovnako v krajine polmesiaca 1:3.

pozitívne zamotať hlavy

Ako sa podľa asistenta trénera Mária Auxta vyvíja aktuálny tréningový kemp?

"Prináša všetko, čo sme od toho očakávali. Hlavne plochy, na ktorých sa môžeme zlepšovať a pripravovať na súťaž. Chalani mali aj mimofutbalové aktivity ako regeneráciu v mori, odreagovali sa, aj na to slúži sústredenie. Svojím prístupom ukazujú, že každý chce hrať," zhrnul doterajších päť dní asistent.

Samara bude podľa trénera rozdielnym súperom než Taškent. "Čo sme mali možnosť vidieť zápasy ruskej ligy, bolo to vo veľkej intenzite, súbojoch, nedarujú ani centimeter na ihrisku. Preto očakávame, že aj v príprave budú hrať naplno, pretože sa bijú rovnako o miesta v zostave. Veríme, že aj naši chalani k tomu pristúpia podobne a svojou kvalitou prispejú ku kvalitnému stretnutiu. Súper nás určite preverí a my veríme, že naši chalani sa ukážu v čo najlepšom svetle," hovorí tréner, ktorý ešte pred Taškentom spomínal o rotovaní zostavy. "Aj proti Rusom príde k zmenám v zostave, potrebujeme vidieť hráčov čo najlepšie, v istom časovom úseku. V utorok budeme chcieť vidieť ďalšiu skupinu hráčov. Veríme, že chalani nám pozitívne zamotajú hlavu a vypýtajú si miesto v zostave."

V prvých dvoch dueloch prípravy sme zlyhali v koncovke, zameriava sa pozornosť na tréningu aj na túto činnosť? "Pre nás je podstatné, aby góly padali najmä v súťaži samotnej. Teraz ide o to, aby sme sa dostávali do šancí, vedeli si ich vypracovať. S Taškentom ich bolo dostatok po zmene strán, no zlyhali sme v nich. Ofenzívni hráči makajú na sebe aj v individuálnych tréningoch, už to len preniesť do zápasu."

V druhom polčase proti Taškentu sme mohli spozorovať aj zmeny herného štýlu, môžeme očakávať niečo podobné aj tentokrát? "Stále niečo vylepšujeme, robíme mužstvo flexibilnejším. Hlavne, aby sme vedeli v lige zareagovať na súpera a vývoj v zápase."

Lepší sa aj zdravotný stav šošonov. "Už len Mišo Škvarka trénuje individuálne, Martin Králik sa zapojil do tréningového procesu. Najdôležitejšie je to, že chalani makajú a sú zdraví a môžu sa ukázať."

strelíme jeden a začne to padať

Po zranení sa do tréningového procesu s tímom zapojil obranca Martin Králik. Dostane šancu proti Rusom? Ktoré tréningy boli náročnejšie - individuálne alebo pondelkový s mužstvom?

Utorňajší zápas je na programe už pred obedom, o 11:00 hod. SEČ v komplexe Jebel Ali, kde sme sa pred rokom predstavili proti kazašskej Astane.