FC Lokomotiv Taškent - MŠK Žilina 2:0 (0:0)

• video

Góly: 82. Shagulyamov, 90. Abdukhalikov, ŽK: 24. Abdulaev

Zostava MŠK: Volešák - Anang (66. Vallo), Kaša, Minárik, Sluka (82. Gamboš) - Káčer, Fazlagić, Diaz (66. Pečovský) - Tomič (46. Holúbek), Boženík, Mihalík (66. Balaj)

Zostava Lokomotiv: Iyosov (46. Ikramov) - Prokhorov, Jelic, Turapov, Rajevac, Abdulaev, Iskanderov, Kojima (63. Ekgashev), Ibragimov, Shagulyamov, Abdukhalikov

V prvom prípravnom stretnutí na sústredení v Emirátoch sme sa stretli s aktuálnym uzbeckým šampiónom posledných troch rokov. Tréner Jaroslav Kentoš dal príležitosť viacerým hráčom základnej zostavy, v bráne stál Miloš Volešák, vpredu operovala dvojica navrátilcov z reprezentácie - Róbert Boženík a Michal Tomič.

V úvodných minútach mali gólmani na oboch stranách iba minimum práce, väčšinou krotili centre protihráčov. V 13. minúte unikal z pravej strany Boženík, zvolil tvrdú strelu, ktorá tesne míňala brvno uzbeckej brány. Po štvrťhodine hry sme mali možnosť priameho kopu, k hlavičke sa dostával Ján Minárik, no pri zakončení fauloval. O desať minút sa naskytla kentošovcov sľubná šanca, Miro Káčer potiahol loptu, zasekol si spoluhráča, lopta sa dostala k Enisovi Fazlagićovi, no ten tiesnený nedokázal prestreliť hradbu v červených dresoch. Iyosov v bráne Lokomotivu nemusel zasahovať ani po skrumáži v 28. minúte, ktorá znamenala iba náš roh. Volešák na druhej strane kontroloval dobrým vybehnutím brejk Uzbekov. Rovnako dôsledne zasiahol pred rýchlym Boženíkom brankár Taškentu v 32. minúte. Prvý polčas napriek niekoľkým náznakom gól nepriniesol.

Do druhého polčasu prišlo na našej strane k jedinému striedaniu, Michala Tomiča nahradil Jakub Holúbek. Aktivita bola po zmene strán najskôr na strane hostí, ktorí držali loptu častejšie. V 53. minúte sa za obranu našich dostal Japonec Kojima, Volešák však jeho pokus vytlačil na roh. Šošoni pohrozili o dve minúty po rohu, Minárik tentoraz už hlavičkoval, no jeho zakončenie zblokovali obrancovia Lokomotivu. Výborný zákrok predviedol v 58. minúte Volešák, ktorý Abdukhalikovi zmaril gól skorým vybehnutím. Po hodine hry sa do odrazenej lopty oprel striedajúci Holúbek, no ani táto strela nepriniesla gólovú radosť pre žltozelených. K nej mal blízko v 66. minúte Boženík, ktorý sa dostal za obranu, zvolil však prudkú strelu smerujúcu vedľa. O desať minút neuspel ani Filip Balaj, ktorého strela rovnako letela iba nad brvno. Gól nepadol ani po centri Sluku, ktorý našiel Balaja, no Filip trafil loptu stehnom mimo. V závere udreli hostia po dlhej, krížnej prihrávke, Shagulyamov to trafil ponad Volešákove rameno presne k žrdi. O tri minúty sme sa už takmer tešili z vyrovnania, Holúbek však minul ľavú tyč o centimetre. Tlak žltozelených narastal, znova však skórovali Uzbeci, keď ušiel Abdukhalikov a uzavrel konečný výsledok na 2:0. Napriek sľubným príležitostiam sme tak druhýkrát prehrali na nulu.

HLASY PO ZÁPASE:

Jaroslav Kentoš, hlavný tréner MŠK Žilina: "Ďalšie dobré porovnanie proti medzinárodnej konfrontácie. V prvom polčase tam bolo z našej strany veľa nevynútených chýb, najmä v medzihre, a preto nemala naša hra potrebné parametre, nedostali sme sa do našej typickej hry. Po zmene strán sme sa zlepšili, mali sme tam už gólové šance, no paradoxne, keď sme boli lepší, inkasovali sme z dvoch brejkov súpera. Viaceré výkony boli v druhom polčase dobré, škoda len, že sme nestrelili gól, pretože viaceré príležitosti na to boli. V koncovke to príde, chlapci boli ešte trochu unavení z dvojfázového tréningu. Skúsili sme si aj iný herný systém. Objavili sa tam aj nedostatky, no ideme ďalej. Verím, že v ďalšom zápase to už bude znova o čosi lepšie."

Miloš Volešák, brankár MŠK Žilina: "Napriek tomu, že sme sa pripravovali dlho na umelej tráve a až od včera sme prešli na prírodnú, tak to bolo dobré. Práve preto prišli aj nevynútené chyby a ľahké straty lopty. Celkovo to bol vyrovnaný zápas, dobrá previerka proti kvalitnému súperovi. Každý vidí výsledok 0:2, no mohlo to skončiť aj opačne. Žiaľ, na konci sa to zlomilo na stranu Taškentu. Pri oboch góloch to zakončili hráči súpera naozaj šikovne. Prístup chalanov však bol výborný, treba popracovať na tom zakončení, ktoré rozhodlo dnes o našej prehre. Stále sme silným, kompaktným mužstvom, proti ktorému sa bude vyhrávať ťažko. Treba odstrániť malé chyby a bude to dobré.