Začína #sustredenieSAE19 + video

Začína #sustredenieSAE19 + video

  • 15. 01. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok
  • video

Futbalisti MŠK Žilina odchádzajú po úvodnej časti zimnej prípravy, ktorá prebiehala v domácich podmienkach, v stredu na 11-dňové sústredenie do Spojených arabských emirátov, kde zohrajú tri prípravné stretnutia.

Do Emirátov berie tréner šošonov Jaroslav Kentoš 26 hráčov, a tak sa pochopiteľne niektorí hráči, ktorí začali s "A"-tímom zimnú prípravu, nedostali do finálnej nominácie.

rozložíme záťaž

O samotnom sústredení, doterajšej spokojnosti, výbere samotných hráčov i vytvárani tímovej chémie sme sa porozprávali so samotným hlavným trénerom žltozelených Jaroslavom Kentošom.

"Prvú časť prípravy, ktorá prebiehala v domácich podmienkach, by som hodnotil pozitívne. Bolo to o vyššom tréningovom zaťažení a odolnosti chalanov. Vidieť to bolo aj v prvom prípravnom zápase. Celú prvú časť tak zvládli chalani dobre," zhrnul prvých deväť dní zimnej prípravy hlavný lodivod.

Na sústredenie sa dostali aj niekoľkí mladíci, ktorí prišli z projektu. "Verím, že to bude pre nich dobrá skúsenosť. Pripoja sa k nám aj hráči z reprezentácie, takže konečne budeme spolu všetci, na čo sa tešíme." Na sústredení to bude už aj viac o prípravných meraniach síl. "Čakajú nás tri kvalitné previerky, znova tomu prispôsobime aj tréningové zaťaženie. Veríme, že splní svoj účel. Určite popracujeme aj na mentálnej príprave, aby mužstvo nadviazalo na dobrú tímovú chémiu z jesene. Okrem herných vecí sa tak zameriame aj na teambuilding, na čo takéto spoločné sústredenia slúžia."

Šošonov čaká takmer celú stredu cestovanie, vo štvrtok bude pred nimi hneď predzápasový tréning. "Máme pred sebou cestu, vo štvrtok už chceme kompletne trénovať. K mužstvu sa pripoja od štvrtka už aj reprezentanti, už v stredu letia z Turecka. Bude nás čakať veľa skupinových tréningov, rozložíme záťaž. Každý dostane na sústredení príležitosť v zápasoch. Výhodou bude, že vieme, do čoho ideme. Hráči to poznajú, máme tam výborne pripravené plochy, stabilné počasie."

Konečná 26-členná nominácia sa nerodila ľahko. "Je to logické, že do konečnej nominácie sa nemohli vojsť všetci, nakoľko s nami trénovalo niekoľko chalanov navyše kvôli reprezentantom. Všetci chlapci pracovali v úvode prípravy veľmi dobre, vyberali sme to aj podľa hráčskych pozícií a aktuálneho zdravotného stavu."

Teší sa tréner na príjemnú zmenu počasia? "Nemám problém ani s týmto slovenským, no hlavne pre hráčov bude príjemnejšie znášať záťaž v teple. Ideme tam najmä odmakať svoje veci, chceme znova vytvoriť dobrú partiu, chalani budú nonstop spolu. Určite sa môžeme posunúť dopredu, nielen v súdržnosti tímu, ale aj po hernej stránke," dopĺňa pred stredajším odchodom na sústredenie 44-ročný kormidelník.

Šošoni úspešne dorazili do cieľa, ktorým je športový komplex Al Hamriyah.

Pred odletom z Bratislavy sme vyspovedali samotného trénera.

+ na našich sociálnych sieťach si môžete pozrieť cestu do Dubaja pohľadom brankára Dominika Holeca.

termíny prípravných stretnutí na sústredení

  • FK Lokomotiv Tashkent - MŠK Žilina 18. 01. | 13:00 SEČ
  • PFC Kridla Sovietov Samara - MŠK Žilina 22. 01. | 11:00 SEČ
  • Guangzhou Evergrande - MŠK Žilina 25. 01. | 16:00 SEČ


Všetky zápasy plánujeme odvysielať na MŠKŽilinaTV. Nezabudnite sledovať naše sociálne siete, kde vám prinesieme všetky zaujímavosti zo zákulisia sústredenia.

#sustredenieSAE19

ZOZNAM HRÁČOV

Dominik Holec

Miloš Volešák

Filip Kaša

Ivan Diaz

Enis Fazlagić

Jakub Holúbek

Jaroslav Mihalík

Martin Králik

Branislav Sluka

Benson Anang

Miroslav Káčer

Michal Škvarka

Viktor Pečovský

Filip Balaj

Bernard Petrák

Vladimír Majdan

Adam Kopas

Roland Gerebenits

Ján Minárik

Matej Moško

Patrik Myslovič


+ pätica reprezentantov sa pridá k tímu v Emirátoch:

Róbert Boženík

Michal Tomič

Samuel Petráš

Kristián Vallo

Martin Gamboš