Príprava: MŠK Žilina - SFC Opava 0:1 (0:1)

Príprava: MŠK Žilina - SFC Opava 0:1 (0:1)

  • 12. 01. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok
  • video

Gól: 19. Manzia, ŽK: 74. Holúbek, rozhodoval Vachan

Zostava MŠK (prvý polčas): Holec - Majdan, Kaša, Minárik, Sluka - Káčer (C), Fazlagić, Diaz - Anang, Balaj, Mihalík

Zostava MŠK (druhý polčas): Holec - Suľa, Moško, Kopas, Holúbek - Ďuriš, Pečovský (C), Myslovič - Rusnák, Gerebenits, Petrák

Zostava Opava: Fendrich (46. Šrom) - Helebrand, Židek (46. Radič), Řezníček, Zavadil (46. Souček), Hrabina, Rychlý, Manzia (64. Socha), Zapalač (46. Stáňa), Jurečka, Juřena (81. Ščudla)

V prvom prípravnom zápase roka 2019 sme sa podobne ako v letnej príprave predstavili proti českému prvoligistovi z Opavy. Tentoraz sa na domácej ploche musel tréner Jaroslav Kentoš zaobísť bez pätice reprezentantov do 21 rokov, ktorá sa pripravovala s repre v Turecku.

Príležitosť od začiatku dostala os hráčov, ktorá nastupovala počas jesennej časti. Na pravom kraji obrany dostal šancu Vladimír Majdan, o pozíciu vyššie sa posunul Benson Anang. Na stopérovi zas dostal šancu od začiatku Ján Minárik.

Úvodná aktivita bola na strane hostí, prvú strelu musel vytlačiť Dominik Holec na rohový kop, ďalšie dve mierili vedľa. Kentošovci sa osmelili až o pár minút neskôr, prvá akcia z ľavej strany od Jara Mihalíka sa skončila predčasne, keď postranný rozhodca zdvihol zástavku kvôli ofsajdu. V úvodných minútach bolo cítiť plné zaťaženie chalanov v prvom týždni, čo viedlo k viacerým nepresnostiam. V 19. minúte išli hostia do vedenia, center do vápna našiel medzi našimi obrancami Manziu, ktorý prízemnou strelou strelil úvodný gól stretnutia. Hráči v červeno-čiernom boli častejšie na našej polovici, už o dve minúty sa pískala proti nám penalta po zásahu rukou, Zavadilovu strelu výborným zákrokom zneškodnil Holec, pričom si poradil aj s dorážkou. Vyrovnať chcel po individuálnej akcii kapitán Miroslav Káčer, ktorý sa predieral cez presilu hráčov, no pri zakončení už nemal síl. Po polhodine hry takmer vyrovnal Jaroslav Mihalík, jeho tečovaná strela skončila na hlave Fendricha v bráne Opavy. Do polčasu sa aj napriek náznakom už skóre nemenilo.

Po zmene strán nastúpila nová, čerstvá desiatka hráčov, príležitosť tak dostali všetci zdraví chalani vrátane mladíkov. Druhý polčas sa hral v úvodných minútach bez vážnejšej šance, akcia Bernarda Petráka v 62. minúte sa skončila zákrokom Šroma. Neujala sa ani strela Matúša Rusnáka, ktorá smerovala vedľa. Presnejšie mieril Adam Kopas v 80. minúte, ale gólman Opavy bol pozorný. O tri minúty vyskúšal pozornosť Šroma aj mladý Patrik Myslovič, ľavačkou vybojoval aspoň roh. V záverečných minútach pokračovalo dobýjanie opavskej brány, no tá podobne ako v lete odolala. Nezmenila to ani ďalšia jedovatá strela Kopasa v nadstavenom čase.

Prípravu sme tak začali proti Opave totožnou prehrou ako v lete. Tentoraz sa o jediný gól stretnutia postaral Manzia.

HLASY PO ZÁPASE:

Jaroslav Kentoš, hlavný tréner MŠK Žilina: "Typický prípravný zápas po náročnom prvom týždni, kedy bol ten objem tréningov naozaj vysoký. Rozdelili sme to na dve štyridsaťpäťminútovky, videli sme, ako reagujú hráči na vysokú intenzívnu záťaž. Niektorí to odohrali lepšie, iní horšie. Makáme ďalej, dôležité je aj to, že zdravotne to zvládli všetci hráči. Šancu dostalo veľa hráčov, niektorí mladí premiérovo, pocítili na vlastnej koži kvalitu prvej českej ligy, pre mnoho z nich to bola veľmi dobrá skúsenosť. Človek, ktorý je spokojný, sa nemôže zlepšovať. To je moje pravidlo, takže nie som s dneškom spokojný. Stále máme priestor na zlepšovanie, naša kvalita sa určite ešte zdvihne."

Vladimír Majdan, obranca MŠK Žilina: "Samozrejme, bolo cítiť záťaž z náročného týždňa, všetci sme cítili nohy. Prvý polčas bol vyrovnaný, oba tímy si vytvorili šance, nám to tam dnes nepadlo. Hostia boli kvalitní, udreli z jednej šance, ktorá napokon rozhodla. Treba makať ďalej."

Matúš Rusnák, krídelník MŠK Žilina: "V druhom polčase sme mali dobré držanie lopty, aj napriek tomu, že sme nastúpili viacerí mladí z projektu. Vytvorili sme si aj šance, no nepadlo to dnes. Chýbala trochu väčšia efektivita, držali sme sa v okolí šestnástky, Opava však odolala. Bol to prvý týždeň prípravy, jeho náročnosť bolo cítiť, pretože sme začali zostra. Toto je to, čo nás posúva, takže to musíme zvládať."