Miloš Volešák s novou zmluvou do konca roka 2020

Miloš Volešák s novou zmluvou do konca roka 2020

  • 08. 01. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok

Nový kalendárny rok 2019 začal okrem samotnej zimnej prípravy aj predĺžením zmluvy brankárovi Milošovi Volešákovi, ktorý pod Dubňom pôsobí už piatu sezónu. Skúsený 34-ročný brankár sa dohodol s vedením šošonov na predĺžení kontraktu do 31. decembra 2020.

stáť v bráne častejšie a usmerniť mladších

Dlhoročná brankárska jednotka MŠK je aktuálne v novej pozícii, no stále chce svojimi skúsenosťami pomôcť spoluhráčom a prebojovať sa aj na trávnik. Predĺženie zmluvy bolo preto z oboch strán bezproblémové.

"Som tu veľmi spokojný, i keď momentálne by som chcel chytávať viac. Po športovej stránke však klub funguje výborne, rodina je v Žiline šťastná, takže som nemal nad čím rozmýšľať." Práve viac štartov sú Milošove ambície do nového kalendárneho roka. "Každý chce stáť v bráne, ja nie som výnimka. Nerobím z toho žiadnu vedu, stále mám pred sebou motiváciu zlepšovať sa. Možno aj kvôli tomu o mňa prejavil klub záujem, že mám niečo za sebou a môžem poradiť mladším. Určite na to budem myslieť, nesnažím sa však radiť za každú cenu, rád pomôžem," priznáva "Volo" pred zimnou drinou.

Jeden z najskúsenejších v kabíne prizvukuje, že ani pred jarou nechceme ustupiť z tvrdo získaných pozícií. "Dôležité bude, aby sme sa stále držali hore, aby sme boli v tabuľke do toho tretieho miesta a držali si odstup pred súpermi. To zaručuje postup do Európskej ligy. Každý, kto ju hral, vie, aké je to krásne. Určite by sme si ju znova radi zahrali. Vytvorili sme dobrú partiu, preto verím, že to tak ostane aj naďalej a s ňou prídu aj dobré výsledky," dodáva Miloš, ktorý stál v žltozelenom v bráne v 139 zápasoch.