Nový suvenír od Roba Mazáňa v Sieni slávy MŠK

Nový suvenír od Roba Mazáňa v Sieni slávy MŠK

  • 29. 12. 2018
  • MŠK Žilina
  • článok

Medzi sviatkami sa početná zbierka artefaktov a cenných suvenírov v Sieni slávy MŠK Žilina rozšírila o ďalší vzácny dres.

Voľno v španielskej La Lige využil na návštevu Žiliny obranca Celty Vigo a náš bývalý hráč Róbert Mazáň, ktorý modrý dres Celty daroval do našej početnej zbierky.

"Okrem hráčov si pravidelne píšem aj s chalanmi z marketingu, ktorí mi ukázali novú sieň slávy s dresmi Mintála, Škriniara a ostatných. Preto som veľmi rád prispel aj svojím dresom. Priznám sa, že v novej Sieni slávy MŠK som bol po prvýkrát, spomenul som si na veľa pekných chvíľ," hovorí Mazi, ktorý sa pri príchode pod Dubeň v roku 2015 fotil ešte v starej sieni slávy. Do Žiliny vedú jeho kroky stále, keď je na Slovensku. "Vždy sa snažím stretnúť s chalanmi - s Mišom Škvarkom, Maťom Králikom, Jarom Mihalíkom a ostatnými. Rád zavítam aj na klub, takto medzi sviatkami teda aspoň do siene slávy."

Mazi nielen počas jesene pozorne sledoval výkony žltozelených, čo dával vždy vedieť aj na sociálnych sieťach. "Keď vyšiel čas, fandil som aspoň pri notebooku. Chalani ukázali aj napriek mladému veku, že so Žilinou treba vždy počítať. Držím im palce aj na jar, budem ich sledovať," hovorí Mazi, ktorý odišiel spod Dubňa práve v takomto čase pred rokom. Hoci pod bývalým trénerom veľa príležitostí v La Lige nedostával, nový kormidelník Miguel Cardoso dáva rodákovi z Drietomy viac priestoru. Naposledy sa dokonca predstavil na slávnom Nou Campe. "To bude zážitok do konca života. Hoci to nebolo búrlivé ako niekde v Anglicku, naozaj je veľkolepé predstaviť sa na pôde Barcelony. Snažil som sa užiť si duel, aj keď skóre bolo pre nás nepriaznivé. Som však rád, že mi dal tréner šancu. Verím, že nebola posledná," opisuje nateraz posledný ligový duel Robo, ktorý si z neho odniesol aj cenný suvenír. "Už pred prestávkou som sa dohodol s Messim, či by mi nedaroval dres. Bez problémov mi ho dal aj s podpisom. Klobúk dole aj pred jeho hrou, je to fenomén a som rád, že som mohol proti nemu nastúpiť."

S Robovým menom sa spájajú počas blížiaceho sa prestupového obdobia viaceré šumy. "Momentálne si užívam voľno, jasnejšie budem mať o svojej budúcnosti po návrate do Španielska, keď absolvujem rozhovory s trénerom a vedením Celty. Každopádne by som rád zabojoval o miesto a hrával pravidelnejšie," dodáva Róbert Mazáň, ktorý za MŠK odohral dokopy 57 zápasov s bilanciou jeden gól a šesť asistencií.

Na sociálnych sieťach v tzv. stories si môžete pozrieť príchod Roba Mazáňa do siene slávy či to, ako nám podpisoval dres.