Slovnaft Cup: V jarnom štvrťfinále doma proti Skalici

Slovnaft Cup: V jarnom štvrťfinále doma proti Skalici

  • 27. 11. 2018
  • MŠK Žilina
  • článok

V utorok 27. novembra sa uskutočnilo po odohraní kompletného jesenného programu jubilejného 50. ročníka Slovenského pohára žrebovanie už jarného štvrťfinále Slovnaft Cupu.

Futbalisti MŠK Žilina sa dostali medzi najlepšiu pohárovú osmičku už štvrtý rok po sebe, pričom utorkový žreb im za súpera určil druholigový tím MFK Skalica.

Po štvrtoligových Slovenských Ďarmotách, treťoligovom Krásne nad Kysucou, druholigistovi z Prešova a fortunaligovej Seredi si zopakujeme súboj spred dvoch rokoch vo štvrťfinále, kde sme vypadli. Záhorákom tak máme čo vracať.

Štvrťfinále sa hrá znova na jeden zápas. Až semifinálové boje, ktoré sa znova žrebujú, sa hrajú na odvety. Predbežný termín štvrťfinálového zápasu je naplánovaný na 13. marca 2019.

"Čaká nás súper, ktorý hrá o špicu druhej ligy, vyradil však dvoch fortunaligistov, takže to berieme ako ligový súboj. Našou výhodou bude domáce prostredie, cieľom ostáva postup do ďalšieho kola. Je to pre nás výzva ísť čo najďalej," zhodnotil žreb hlavný tréner MŠK Jaroslav Kentoš.

KOMPLETNÉ DVOJICE:

Senica - Nitra

Michalovce - Poprad

Žilina - Skalica

Košice - Trnava