#zltozeleni: Pred výročným zápasom s Dunajskou Stredou

#zltozeleni: Pred výročným zápasom s Dunajskou Stredou

 • 29. 11. 2018
 • MŠK Žilina
 • článok
 • video

Posledný jesenný domáci zápas, ktorý bude zároveň výročným k 110 rokom žilinského futbalu, čaká na futbalistov MŠK Žilina v prvý decembrový deň, v sobotu od 15:30 hod. Súperom nám bude priamy konkurent v tabuľke, druhá Dunajská Streda, ktorá má pred víkendom o bod viac ako šošoni.

DAC už pred sezónou hlásil útok na najvyššie priečky, čo dokazujú aj jeho doterajšie výkony. Od nášho bezgólového vzájomného zápasu z augusta zverenci nemeckého trénera Petra Hyballu rovnako ťahali dlhú bodovú šnúru, ktorú prerušila iba prehra proti Bratislavčanom, nečakané vypadnutie v pohári so Senicou a prehra v lige na východe proti Michalovciam. Dunajská Streda inak body nepúšťa, a tak smeruje za hornou šestkou. Naposledy nedokázala prekonať oslabenú obranu Trenčína a iba remizovala doma bez gólov. Rovnako si tak polepšila v tabuľke o bod ako šošoni v súboji so Sereďou.

najväčšou odmenou spokojní fans

Zverencov trénera Jaroslava Kentoša čakajú v posledných dvoch kolách obaja súperi, ktorí stoja aktuálne v tabuľke nad nimi. Posledný domáci zápas jesene i celého roka 2018, v ktorom oslavuje žilinský futbal 110. výročie, bude zároveň súbojom o 2. miesto tabuľky.

"Je to pre nás všetkých výzva. Chalani si to svojimi výkonmi zaslúžili a vybudovali si takú pozíciu, že si to v závere jesene rozdajú s Dunajskou Stredou o druhú priečku ligovej tabuľky a neskôr aj s vedúcim Slovanom," hovorí pred sobotou kormidelník šošonov. Doma nás čaká aj napriek mrazivému počasiu ideálny terén na žilinskú hru. "Pre dobré mužstvo je umelá tráva, kde je trávnik vždy ideálny, výhodou. Dunajská Streda má futbalové, kvalitné mužstvo, celkovo preto terén prospeje kvalite stretnutia," myslí si lodivod Žiliny, ktorý verí v celozápasový nadštandardný výkon, ktorý priniesol aj bod zo Žitného ostrova. "Musíme podať komplexný výkon. Bude to obojstranne útočný zápas s vysokým nasadením, agresivitou, no iste väčšou futbalovou kvalitou než naposledy," naráža náš tréner na predošlý duel v Seredi, po ktorom sú, našťastie, všetci hráči pripravení aj na sobotu. "Majú menšie šrámy, no všetci trénovali naplno a tešia sa na Dunajskú Stredu. Dlhodobo mimo je stále Vahan Bichakhchyan."

V Dunajskej Strede sme získali cenný bod napriek tomu, že favoritom boli domáci. "Pred prvým vzájomným zápasom sme boli v úplne inom stave. Po úvodnom, rozháranom období sme proti Dunajskej podali naozaj dobrý výkon, ktorý nám dodal dôveru do ďalších jesenných zápasov a verím, že nám ju dodá aj teraz pred sobotou. Určité fázy zápasu z augusta môžu byť základom aj do blížiaceho sa duelu."

Jaroslav Kentoš bude v sobotu viesť hráčov v žltozelenom. "Je to pre celý žilinský futbal sviatok, nekladiem dôraz na farbu dresov, poverčivý nie som. Je to však pekné, žlto-zelená je tradičná žilinská kombinácia aj z historického hľadiska. Preto sa vo výročnom zápase patrí hrať v typickej klubovej farbe." K narodeninám klubu sa patrí aj vyhrať. "Urobíme pre to všetko. Hlavne chceme podať výkon, ktorým potešíme fanúšikov. To bude najväčšia odmena, keď fanúšikovia po stretnutí zatlieskajú a uvidia, že chalani do toho dali všetko, nech to dopadne akokoľvek," hovorí Jaroslav Kentoš, ktorý prezradí viac v predzápasovom Bulletine MŠK. Okrem iného aj to, čo želá klubu k okrúhlym narodeninám. Čo si však želá hlavný tréner pred sobotou? "Prajem si, aby prišlo čo najviac ľudí, pretože celý klub si to nielen v tomto výročnom zápase zaslúži."

Užiť si to aj zvíťaziť

Napriek drobnému zraneniu v poslednom zápase bude trénerom k dispozícii kapitán Michal Škvarka. Čo hovorí pred posledným domácim zápasom jesene a aký je jeho názor na tradičné žltozelené dresy, v ktorých nastúpime?

"nové dresy", obvyklý štýl

V posledných zápasoch hrá v optimálnej forme ďalší z radu skúsenejších hráčov a zároveň odchovancov Miroslav Káčer. Spomínaných motivácii majú hráči pred sobotou hneď niekoľko.

"Hlavne sa duel veľmi tešíme, chceme sa na neho čo najlepšie pripraviť. Určite, motivácia - či už domáce prostredie alebo priamy súboj o 2. miesto, kedy by sme prípadne mohli Dunajskú predbehnúť - je veľká. Chceme sa sústrediť na svoju hru a verím, že tá prinesie góly a úspešný koniec pre nás." Práve na hru žltozelených pasuje v aktuálnom počasí náš trávnik ako uliaty. "Ihrisko bude dobre pripravené, čo nám len vyhovuje. Je na to stavané, aby sa aj v takýchto klimatických podmienkach dal hrať slušný futbal a mal z toho zážitok aj fanušik."

Proti Seredi neupustil nohu zo súbojov, teraz očakáva technickejšieho súpera, než tomu bolo v minulom víkende. "To sa nedá porovnávať. Určite pôjde o technickejšieho súpera, čo bude pre nás v niečom možno trochu jednoduchšie. Nebude to však ľahký zápas, ale chceme ho vyhrať," hovorí "Kačka", ktorý nechýbal v strede poľa ani na Žitnom ostrove. "Z prvého zápasu si musíme vziať najmä to, že šance proti takýmto súperom musíme premieňať. Keď sa do nejakej dostaneme, treba zachovať pokoj a streliť gól." Padne teda viac gólov ako naposledy? "Zápas bude určite útočný, otvorený. Verím, že padne viac gólov a fanúšikovia si prídu na svoje."

Šošonov čaká domáci ligový súboj v žltozelených dresoch po vyše dvoch rokoch. "Bude to niečo nové, možno nezvyk. Na našej hre sa však nebude nič meniť, budeme hrať stále žilinsky s úmyslom streliť väčší počet gólov než súper." Chalani chcú zablahoželať klubu k okrúhlym narodeninám jednoznačne. "Všetci hráči i vedenie si prajeme výhru. Hráme doma, tu sme silní. To, že je to výročný zápas k 110 rokom, nám dáva o to väčšiu motiváciu ho zvládnuť."

SPRIEVODNÉ AKCIE PRE FANÚŠIKOV - treska zdarma

Výročný zápas so sebou prináša viacero aktivít, ktoré v sobotu potešia a aj zohrejú fanúšikov. Už tradične bude pre vás nachystaný Fanshop MŠK s novými kalendármi, diármi či špeciálnymi žltozelenými dresmi, v ktorých nastúpia aj šošoni.

Nechýba ani maskot Šošon a, samozrejme, Fanzóna MŠK medzi južnou a východnou, ktorá bude mať v sobotu niekoľko špecialít:

 • Obleč sa ako šošon a máš TORTU ZDARMA - pred zápasom bude vo Fanzóne MŠK (v stane) o 15:00 hod. slávnostne rozkrájaná narodeninová torta. Stačí sa zaodieť do "žltozelena" (mať so sebou nejaký klubový suvenír - šál, mikinu, dres, čiapku...) a kúsok žltozelenej torty bude tvoj.
 • VIANOČNÝ PUNČ, ktorý vás v chladnom počasí iste zohreje.

Plný zaujímavých informácii bude aj BULLETIN MŠK, kde sa pozrieme na súpera, s trénerom Kentošom preberieme aj to, či čakal, že s Dunajskou Stredou si to rozdáme o 2. miesto. Čo želá MŠK k 110 rokom? S bývalým stredopoliarom Žiliny a aktuálnym skautom MŠK Antonom Nemčíkom sa porozprávame o sezóne 1993/1994, v ktorej sme vôbec v prvom ročníku slovenskej ligy remizovali s Dunajskou Stredou 2:2. Aký je jeho vzťah s hráčskymi agentmi? V ďalšej historickej rubrike sa vrátime k žltozeleným dresom, s ktorými je nerozlučne spätá naša história. Ktoré značky dresov nosili žilinskí futbalisti?

 • JUBILANT FRANTIŠEK PLACH - Krásneho životného jubilea 80 rokov sa dožil náš už legendárny brankár, ktorý odchytal za Žilinu pätnásť sezón (1959 - 1974) a v bráne stál aj v našom jedinom účinkovaní v Pohári víťazov pohárov v roku 1962, kde sme vyradili grécky Olympiakos Pireus a doma sa nám podarilo zdolať aj taliansku Fiorentinu. Nášmu brankárovi zagratulujeme pred výkopom stretnutia.
 • Útočník Róbert Boženík si prevezme rovnako pred výkopom cenu pre víťaza ankety Hráč mesiaca október.


 • TRAILER - s výročím 110 rokov súvisí aj pripravovaný dokument k týmto okrúhlym narodeninám. Mená ako Mintál, Škriniar či Barčík v ňom nesmú chýbať a vy na začiatku polčasovej prestávky uvidíte jeho krátku, prvú ukážku.
 • 20-TISÍCOVÝ STRELEC od Fortuny, s ktorým si môžete cez prestávku zakopať penalty na Mr. Zera a zarobiť si pritom. Stačí sa pred duelom registrovať u hostesiek Fortuna ligy.

 • TRESKA od PRETO Ryba Žilina ZDARMA - po konečnom hvizde zápasu bude na vás pri odchode zo štadióna čakť pri každom východe vaša obľúbená, legendárna Treska zdarma, s ktorou sa môžete zapojiť aj do súťaže Legendárne Vianoce. Viac info v priloženom letáku v Bulletine MŠK.


Sobotný duel 17. kola, ktorý má výkop o 15:30 hod., má na starosti ako hlavný arbiter Jozef Pavlík, na čiarach asistujú Ján Pozor a Adam Jekkel.