ŠKF iClinic Sereď - MŠK Žilina 1:1 (0:1)

• 24. 11. 2018
  • MŠK Žilina
  • článok
  • video

Góly: 54. Ventúra - 26. Mihalík, ŽK: 30. Ulrich, 42. Michalík, 81. Baez, 88. Ventúra - 45. Fazlagić, 83. Škvarka, rozhodoval Smolák, 384 divákov

Zostava MŠK: Holec - Anang, Kaša, Šušnjar, Sluka - Káčer, Fazlagić (70. Pečovský), Škvarka (C) - Diaz, Boženík (85. Balaj), Mihalík (78. Holúbek)

Zostava Sereď: Penksa – Sus, Michalík (C), Menich, Hučko – Baéz, Ventúra – Gatarić, Richnák (87. Bilas), Ulrich (85. Ondong-Mba) – Morong (90. Mečiar)

Aj po reprezentačnej prestávke ostal verný tréner Jaroslav Kentoš rovnakým menám, a tak aj v Nitre proti nováčikovi zo Serede nastúpila rovnaká zostava ako naposledy proti Trenčínu.

V chladnom a veternom počasí sme síce držali loptu ako prví v moci, no prvú štandardku i strelu si pripísali domáci, ktorí sa dostávali k lopte hlavne po našich ľahkých stratách. V 9. minúte musel zakročiť výborným zákrokom Dominik Holec po strele Ventúru. Na druhej strane po našom prvom rohovom kope nebol istý brankár Serede Penksa, ktorý nevyboxoval loptu, odrazená sa dostala k Mirovi Káčerovi, ktorý ale neprestrelil hradbu tiel v červenom. Práve Káčer po štvrťhodine hry fauloval pred šestnástkou Ventúru, ale i náš múr odolal. V 26. minúte vyšla šošonom rýchla akcia, ktorá sa presunula z ľavej strany od Ivana Diaza, cez stred až na pravú stranu k Jaroslavovi Mihalíkovi. Ten nešpekuloval a krížnou, prízemnou strelou nás poslal do vedenia - 0:1. Následne viazla kombinácia u oboch tímov, náznaky síce mali oba tímy, no brankári veľa roboty nemali. V 43. minúte nezakončil zmätok pred Penksom presne Róbert Boženík, ktorý mieril iba nad bránu. V poslednej minúte mal na kopačke vyrovnanie Gatarić, no okrem Holeca prehodil a bránu a namieril mimo.

Po polčase sme začali dobrou príležitosťou, keď z rohu ihriska vyšiel na stred Diaz, našiel Škvarku, no ten volil iba streľbu do hráča, hoci mal na pravo ako pri góle postaveného Mihalíka. Už ako tradične sa v zápasoch so Sereďou pritvrdilo, čoho následkom bol aj faul Káčera. Nasledovala štandardka domácich, po ktorej vyskočil najvyššie Ventúra a od brvna vyrovnal. Kentošovci sa opätovne tlačili do vedúceho gólu, v 67. minúte sme mali dobrú príležitosť po priamom kope Škvarku, no lopta sa iba tesne krútila od tyčky. Zaujala aj akcia dvojice Mihalík, Škvarka, prvý menovaný si však hodil loptu príliš dopredu. V 79. minúte sa znova po našom rohu dostal k odrazenej lopte Káčer, opäť ale neprestrelil obranu v červenom. "Kačka" to skúšal aj v 85. minúte, no z väčšej diaľky nemieril medzi tri žrde. Šošonom chýbala v záverečných minútach presnosť pri centrovaných loptách, ktoré väčšinou končili u Penksu alebo ďaleko za čiarou.

Žltozelení si tak po štyroch trojbodových zápisoch u súperov delia body s nováčikom zo Serede po remíze 1:1.

HLASY PO ZÁPASE:

Jaroslav Kentoš, hlavný tréner MŠK Žilina: "Dnes pravdepodobne spravodlivá remíza, v našej hre bolo málo kvality predovšetkým vo finálnej prihrávke. V druhom polčase sme sa dostávali do krídelných priestorov, no finálna prihrávka nám viazla, nebola presná, preto sme nestrelili ďalšie góly a nezvíťazili. Bolo to o množstve súbojoch, Sereď hrala agresívne, na čo sme hráčov pripravovali, no nevedeli sme sa s tým vysporiadať. Vo všeobecnosti by mali rozhodcovia chrániť viac hráčov. Z našej strany tam dnes bolo málo futbalovej kvality, hoci chalanom nemožno uprieť snahu, bili sa o výsledok, nevypustili súboj, no chýbala väčšia kreativita. Vytvorili sme si dnes málo šancí, máme sa kde zlepšovať, i silnejší súperi tu stratili body. Ideme ďalej, máme svoje ciele a už myslíme na domáci súboj proti Dunajskej Strede."

Michal Škvarka, kapitán MŠK Žilina: "Zápasy sme nezačali ideálne, nechali sme sa zatlačiť, no otriasli sme sa z toho. Potom sme začali kombinovať, hrať našu hru a dobrá pasáž vyústila do nášho vedúceho gólu po peknej akcii. Zápas sme mali pod kontrolou, v druhom polčase sme chceli pridať ďalšie góly a zvíťaziť, no pribrzdila nás štandardka, ktorá vyrovnala priebeh. Následne bol zápas viac o bojovnosti než futbalovej kvalite. Každý, kto videl dnešný zápas, si urobí obraz. Treba sa poučiť z dlhodobých zranení Pečovského a ďalších. Nebojíme sa ísť do ostrých stretov, no nezmyselné súboje zozadu sú zbytočné. Aj ja som "vypenil", ale emócie patria k futbalu. Snažili sme sa s výsledkom niečo spraviť, no radšej dnes remizovať a byť ostražití v ďalších dvoch zápasoch. Sme stále na špičkách pred záverom jesene, musíme sa na ne dobre pripraviť."