MŠK Žilina B - FC Petržalka 5:0 (4:0)

MŠK Žilina B - FC Petržalka 5:0 (4:0)

  • 11. 11. 2018
  • MŠK Žilina
  • článok

Góly: 27. a 30. Balaj, 20. Jánošík (pok. kop), 24. Vallo, 54. Gamboš, bez kariet, rozhodoval Vlčej, 248 divákov

Zostava MŠK: Volešák - Majdan, Králik, Minárik, Holúbek - Gamboš, Kopas (63. Chríbik), Ďuriš (77. Petrák) - Vallo, Balaj, Jánošík (58. Gerebenits)

Zostava Petržalka: Valach - Morócz (61. Vician), Petráš, Sopúch, Kozlovský, Vecsei, Turčák, Gašparovič, Lády, Iván (46. Kavoň), Prekop (46. Čerňanský)

V záverečnom 17. jesennom kole II. ligy už viedol tím nový tréner Slavomír Konečný, ktorý sa mohol proti Petržalka spoľahnúť na viacerých hráčov "A"-tímu, pred ktorým bola reprezentačná prestávka.

To sa prejavilo hneď od začiatku, keď diktovali naši chalani tempo hry a dostávali sa pred hosťujúceho Valacha. V prvej akcii sa ale objavili hostia, Iván nedokázal zblízka prekonať Volešáka, na druhej strane už do prázdnej dorážal Filip Balaj, no hosťujúca obrana vykopla loptu do bezpečia. V 19. minúte založila rýchlu akciu dvojica Lukáš Jánošík a Martin Gamboš, prvý menovaný našiel v šestnástke Dávida Ďuriša, ktorého sklzom nedovolene zastavil obranca hostí a šošoni mali výhodu penalty. K bielemu bodu sa postavil Lukáš Jánošík a s prehľadom nás poslal do vedenia - 1:0. V 24. minúte nebezpečne hlavičkoval po rohu Sopúch, no Volešák bol pripravený. Ihneď z protiútoku sme znova založili akciu po pravej strane, loptu si žltozelení pekne prenechali vnútri šestnástky a Kristián Vallo ľavačkou z otočky poslal loptu pod brvno - 2:0. Zverenci Slava Konečného boli vo forme, už v 27. minúte sme vyhrávali o tri góly, keď sa presadil po ľavom krídle Jakub Holúbek, centrom našiel na prvej tyči Filipa Balaja a znova sme si zakričai gól - 3:0. To nebolo všetko, o ďalšie tri minúty znova "Bali" vyskočil najvyššie a hlavičkou od tyčky zvýšil naše vedenie - 4:0. Valach mal prácu aj naďalej, Vallo bol blízko druhému gólu, no tentoraz uspel petržalský brankár. Piaty gól do prestávky nepridal Kopas, no aj tak odchádzali žltozelení do šatní s luxusným náskokom.

Rezerva sa nezabrzdila ani po prestávke, blízko ku ďalším gólom bol Balaj aj Vallo, ktorý trafil v 52. minúte tyč. O dve minúty sme už strelili piaty gól, ďalší center "Holuba" zužitkoval z päťky pohotovo Gamboš - 5:0. Aj naďalej sme boli aktívnejší, hoci gólové radosti ustáli. Znova tyč zachránila Valacha v 89. minúte po hlavičke striedajúceho Rolanda Gerebenitsa. Napriek tomu sme si jasne pripísali dôležité víťazstvo v jesennej derniére, ktoré nás posunulo na 7. miesto práve za dnešného súpera.

HLASY PO ZÁPASE:

Slavomír Konečný, hlavný tréner MŠK Žilina B: "Myslím si, že dnes to bolo o prístupe hráčov na trávniku. Rovnako hráči, ktorí prišli z "A"-tímu, svojou skúsenosťou a správnym nastavením pomohli k zaslúženému víťazstvu. Celý tím podal naozaj dobrý výkon, prvý gól z nás striasol počiatočnú nervozitu a zároveň otvoril zápas. Potom sme boli efektívni a dali sme ďalšie góly a spravili si zo súboja jednoznačnú záležitosť. Vedeli sme o silných stránkach súpera, no dnes to bolo o nás. Chcem naozaj aj touto cestou pochváliť chalanov, ako k tomu dnes pristúpili. Aj zo mňa ten tlak náskokom opadol a mohol som si premiéru vychutnať."

Kristián Vallo, strelec jedného gólu MŠK Žilina B: "Dnes mi futbal naozaj chutil, po dlhšej dobe som nastúpil. Celkovo to bol zápas hore-dole, Petržalka bola dobrým súperom, no my sme dnes rozhodli po ich dierach v obrane, ktoré sme premieňali konečne do gólov. Zaslúžené víťazstvo, ktoré sa zlomilo na našu stranu po prvom góle, následne sme pridali v rýchlom slede ďalšie dva a potom sme si to už užívali. Mohlo to skončiť aj vyššie, no tešíme sa z dôležitej výhry, ktorá nás pred zimou vyšvihla v tabuľke nahor. Pri mojom góle som už nemal ako vystreliť pravou nohou, tak som si ju pustil na ľavú a padlo to tam."