• 10. 11. 2018
  • MŠK Žilina
  • článok
  • video

Góly: 14. Škvarka, 32. Boženík ŽK: 44. van Arnhem (Trenčín), rozhodoval Hrčka, 415 divákov

Zostava MŠK: Holec - Anang, Kaša, Šušnjar, Sluka - Káčer, Fazlagić, Škvarka (C) (80. Králik) - Mihalík, Boženík (74. Holúbek), Diaz (88. Tomič)

Zostava Trenčín: Hrdlička – Yem (76. Umeh), Šulek, Mašović, Skovajsa – El Mahdioui (C) – van Arnhem (70. Zubairu), Corryn – Kvocera (67. Bukari), Mance, Sleegers

V 15. kole, ktoré bolo zároveň posledné pred novembrovým asociačným termínom pre reprezentačné výbery, sme sa predstavili na Kopaniciach proti Trenčínu. Tréner Jaroslav Kentoš neurobil žiadne prekvapenie v zostave, po týždnovej absencii sa vrátil na pravý kraj Benson Anang.

Prvá strela zápasu smerovala na Dominika Holeca, ktorú ju mal plne pod kontrolou. Nebezpečnejšie vyzerala strela zo 7. minúty od Manceho, no náš brankár zasahovať nemusel. Naše úvodné akcie ťahal po pravej strane Jaro Mihalík, no tie stroskotali ešte pred zakončením na bránu trenčianskeho Hrdličku. Škoda, že v 11. minúte pri chybnej rozohrávke brankára domácich skočila lopta Mirovi Káčerovi. V 14. minúte sme sa ujali vedenia, akciu potiahol Filip Kaša, na krídle našiel voľného Mihalíka, ktorý milimetrovou prihrávkou ponúkol gólovú strelu Michalovi Škvarkovi, ktorý nezaváhal. Strelou pod brvno poslal kapitán MŠK kentošovcov do vedenia - 0:1. Gól nám pomohol, úvodnú prevahu Trenčína sme svojou aktivitou zmazali, v 22. minúte dobrú strelu Enisa Fazlagića zblokovala obrana hostí. Po polhodine hry musel byť v permanencii Holec, ktorý nepríjemný priamy kop hostí vyrazil na roh. V 32. minúte chybovala obrana domácich, do brejku sa dostala dvojica Škvarka - Boženík a vyriešila ho ukážkovo. Center kapitána našiel hlavu najlepšieho strelca šošonov na za a vyhrávali sme o dva góly - 0:2. Žltozelení hrali účelovo a do polčasu nepustili AS do vážnejšej šance, zmätky po rohu vyriešili šošoni zblokovaním trenčianskych striel.

Po zmene strán začali znova aktívnejšie domáci, niekoľko centrov museli vyriešiť Holecove rukavice. Šošoni rýchlo prichádzali o lopty, čo kapitán Trenčína El Mahdoui takmer potrestal jedovatou strelou. V 56. minúte sa otvoril priestor pre Corryna, no Holec bol pripravený na prízemnú strelu. O pár sekúnd znova pálil Corryn, Branislav Sluka výborne zasiahol. Na druhej strane mal na kopačke druhý gól Boženík, no v sklze nedočiahol na loptu od Mihalíka. V 59. minúte skrotil nepríjemnú strelu Manceho na dvakrát Holec. Šošoni bojovali proti kvalitnému súperovi aj naďalej, výbornú prácu odvádzal v defenzíve celý tím. Hrozili sme aj vpredu, strela Škvarku zo 73. minúty však smerovala iba do stredu brány. V 84. minúte sa ukázal vo výbornom svetle striedajúci Martin Králik, ktorý zastavil čisto unikajúceho Sleegersa. Rovnako úspešne pochodil v 88. minúte Filip Kaša, ktorý zastavil strelu z druhej vlny.

Šošoni tak vrátili Trenčínu prehru z úvodu ročníka a naďalej sú na víťaznej vlne.

Ďakujeme za podporu.

HLASY PO ZÁPASE:

Jaroslav Kentoš, hlavný tréner MŠK Žilina: „Pred zápasom sme pracovali hlavne na tom, aby sme boli mentálne dobre nastavení napriek tomu, že máme za sebou pozitívne výsledky. Zákonite sme sa nechceli uspokojiť, hráči ukázali naozaj skvelú partiu aj dnes, ktorá je hlavným dôvodom aktuálnej víťaznej série. V prvom polčase sme hrali presne podľa plánov, hráči si plnili úlohy, Trenčín mal problémy s návratom do obrany, čo sme chceli využiť. Boli sme silní na lopte, čím prišli aj rozhodujúce góly. Po zmene strán sme strácali ľahké lopty, trochu sa zhoršila naša hra a zákonite sme sa dostali pod tlak. Znova sme však podali celkovo vyvážený výkon vpredu aj vzadu a tešíme sa z ďalších troch bodov. S pozitívnymi výsledkami príde aj chvála. Treba sa zamerať na to, aby sme to ustáli. Dôležité je sa neuspokojiť. Trochu si oddýchneme, no stále potrebujeme byť motivovaní."

Vladimír Cifranič, tréner AS Trenčín: „V prvom polčase mala Žilina lepšiu finálnu fázu, hoci v poli to bolo vyrovnané. Druhý gól sme inkasovali po našej hrubej chybe, opakuje sa to. Momentálne nás to kúpe, kalich horkosti si vypijeme až do dna, každá šanca súpera je využitá. Herne sme neboli horší, po polčase sme sa snažili o skorigovanie stavu striedaniami. Momentálne sme vo fáze, kedy nemáme kvalitu na to ,aby sme premieňali šance. Žilina si vedenie ustrážila a zaslúžene zvíťazila."

Michal Škvarka, kapitán MŠK Žilina: „Myslím si, že sme odohrali výborný prvý polčas. Pomohol nám pomerne rýchly gól, ktorý nás upokojil. Celý týždeň sme sa pripravovali na súpera a v prvom polčase sme to fakt plnili do bodky. Po zmene strán sme sa nechali zatlačiť, čo bola škoda, no súpera sme nepustili do vyloženej šance. Je výborné, že defenzíva pracuje v posledných kolách naozaj dobre. Zvládli sme to dobre takticky, v druhom polčase sme mohli pridať poisťujúci tretí gól, keby sme si to lepšie pripravili. Jaro Mihalík mi to pri góle krásne hodil, dobre som to trafil, som vďačný za gól. Pauza nám padne vhod, no určite nebudeme oslavovať."