Pred zápasom AS Trenčín - MŠK Žilina

Pred zápasom AS Trenčín - MŠK Žilina

  • 08. 11. 2018
  • MŠK Žilina
  • článok
  • video

Pred ďalšou reprezentačnou prestávkou je na programe počas blížiaceho sa víkendu 15. kolo Fortuna ligy, v ktorom cestujú futbalisti MŠK Žilina do Myjavy, ktorá je na túto sezónu prechodným domovom AS Trenčín.

Trenčania začali pod hradom Matúša Čáka s dlho očakávanou výstavbou nového štadióna, a tak majú svoj domovský stánok na Kopaniciach. Podobne ako naposledy Sereď, aj Trenčín zmenil od nášho prvého vzájomného merania síl trénera. Na lavičke AS skončil Holanďan Moniz, pričom aktuálne vedie tím znova bývalý asistent Vladimír Cifranič. Po výbornom štarte do sezóny, ktorý podčiarkol postup v Európskej lige cez slávny Feyenoord Rotterdam, zvíťazili Trenčania aj pod Dubňom po výsledku 3:2. Spomínané stretnutie bolo pre nás nešťastné, keď o troch bodoch rozhodol vlastný gól Michala Škvarku.

Odvtedy napriek tomu, že z úspešného kádra odišiel anglický stopér James Lawrence a krídelník Azango do Belgicka, sa Trenčania aj pri kvalitnej hre výsledkovo trápia, čo dokumentuje ich aktuálna čierna séria výsledkov. V posledných šiestich stretnutiach ligy nedokázali bodovať, keď podľahli dvakrát Nitre, Podbrezovej, Michalovciam, Ružomberku a naposledy Seredi. Schytali to aj v pohári, kde nezvládli záver stretnutia so Skalicou a prehrali na Záhorí 1:2, čo znamenalo vypadnutie už v osemfinále Slovnaft Cupu.

Aj napriek všetkému nik nepochybuje o kvalite multikultúrneho kádra Trenčanov, ktorým stále patrí k favoritom súťaže.

pod tlakom aj naši chalani

Zverenci trénera Jaroslava Kentoša sú, naopak, na pozitívnej vlne, no naďalej ostražití. Najmä pred nevyspytateľným súperom, akým Trenčín bezpochyby je.

"Kvalita tam stále je. To, že je aktuálne Trenčín vo výsledkovej kríze, sa môže stať každému mužstvu. Nerád by som sa zaoberal ich aktuálnymi výsledkami, pozeráme sa na nich ako na súpera, ktorý je naozaj náročný. Tak k tomu aj pristúpime," hovorí kormidelník MŠK. "Už prvé vzájomné stretnutie ukázalo vysokú úroveň na oboch stranách, teraz to ale bude iný zápas." Minimálne postavením v tabuľke, keďže pred prvým vzájomným meraním síl bol jasným favoritom Trenčín. "Nepozeráme sa pred sobotou na tabuľku, s Trenčínom to vždy býva na vážkach. Ťažko hovoriť, kto bude favoritom tentokrát, určite to bude vyrovnané. Všetky spoločné stretnutia majú futbalovú kvalitu, sú obojstranne útočné. Nič iné neočakávam ani v Myjave."

S Ružomberkom sme si pripísali tri body do ligovej tabuľky, so Sereďou zas vybojovali postup medzi pohárovú osmičku. "Sme radi za výhru i postup, no v našej hre sa objavili aj zlé úseky. Rozobrali sme si to a verím, že spomínaných úsekov bude menej a menej. Po pohári sme správne zregenerovali. Verím, že tak ako sme boli namotivovaní proti Seredi, tak sa naštartujeme aj proti Trenčínu."

Naposledy prišla v lige od hlavného trénera aj netradičná motivácia. "Sľúbil som chlapcom pred Ružomberkom spoločný obed, ak sa im podarí zvíťaziť. Chcel som to spojiť aj v rámci teambuildingu, padlo to vhod. Som rád, že chlapci to zvládli a spoločne sme si vychutnali obed. Ak by to malo byť iba o obede, pokojne zaplatím aj nabudúce."

Bude Trenčín pod väčším tlakom ako šošoni? "Kvalita sa ukazuje práve pod tlakom. Trenčín je pod tlakom výsledku, ale my na našich hráčov vytvárame permanentne tlak, tak tomu bude aj v sobotu. Aj naši hráči budú pod tlakom dobrého výkonu a úspešného výsledku."

Utorkový zápas Slovnaft Cupu nezanechal na hráčoch výraznejšie stopy. "Zdravotne sú chalani po pohári v poriadku, sú tam menšie šrámy. Hráči sú fyzicky dobre pripravení, zvládneme tri zápasy za týždeň. Mimo ostáva stále Vahan Bichakhchyan a Viktor Pečovský. Otázny je štart Bensona Ananga."

návrat domov po šiestich rokoch

Práve do rodného mesta sa vráti po šiestich rokoch Michal Tomič? Kto ho príde podporiť pri návrate na rodný trávnik proti Trenčínu?


viac namotivovaný na obľúbené ihrisko

Do správnej prevádzkovej teploty sa dostáva v posledných zápasoch krídelník Jaroslav Mihalík, ktorého prínos je cítiť v hre kentošovcov. Zápasy s Trenčínom musia baviť každého futbalistu MŠK.

"Samozrejme, hrajú podobným štýlom ako my. Vždy boli naše vzájomné zápasy vybičované, išli sme naplno. Takže je jedno, či majú krízu, ale určite to bude kvalitný duel." Prvý zápas nebol výnimkou, padlo päť gólov a fanúšikovia znova videli ofenzívny futbal. Teraz je "pohoda" na našej strane. "Verím, že obe série - aj naša, aj ich bude pokračovať. Hovorím však, že proti Trenčínu sú to vyhecované zápasy, preto to môže nakopnúť oba tímy. Oni musia, my chceme. Verím, že im to vrátime a vyhráme."

Jarovi sa proti Trenčínu zvyklo dariť, do jeho siete strelil celkovo tri góly. "Mám rád zápasy, v ktorých je veľa šancí a stretnutia sú otvorené, napádajú obaja súperi. Sobota bude ťažká, no presne to mám najradšej. Trenčín má veľmi dobre individuality, verím, že ich ustrážime," hovorí jedna z naších individualít, ktorá sa po zranení cíti takmer v optimálnej forme. "Po zranení som viac namotivovaný, dostávam sa do formy," priznáva rodák zo Spiša, ktorý naštartoval šošonov v týždňovom, pohárovom dueli. "Sme radi za postup a za to, že sme ukázali, že vieme otáčať zápasy. Máme kvalitu a chceme ju v sobotu potvrdiť."

Ďalším plusovým faktorom pre našu "27" je fakt, že myjavský štadión mu sedí a pozná ho nielen z ligy, ale aj z reprezentačných stretnutí. "Myjavu mám rád, stále sa mi tam podarilo streliť gól, okrem jedného, dvoch zápasov. Prostredie mi sedí, teším sa tam." Jaro patrí aj do širšej nominácie nového trénera národného tímu Pavla Hapala, motivácia navyše? "Určite mám vnútornú motiváciu dostať sa do repre a ukázať aj novému trénerovi, ktorý ma pozná z "21"-tky, že na to mám."

Sobotné stretnutie 15. kola, ktoré má v Myjave výkop už o 14:30 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Patrik Hrčka, na čiarach asistujú Erik Weiss a Gabriel Ádám.