Osemfinále Slovnaft Cupu: MŠK Žilina - ŠKF iClinic Sereď 3:1 (2:1)

• 06. 11. 2018
  • MŠK Žilina
  • článok
  • video

Góly: 45. a 83. Káčer (druhý z pok. kopu), 36. Mihalík - 28. Mečiar, ŽK: 61. Kaša, 72. Holúbek, 77. Boženík - 24. Adekuoroye, 40. Ulrich, 82. Sus ČK: 61. Adekuoroye (po druhej ŽK), rozhodoval Marhefka, 1 203 divákov

Zostava MŠK: Volešák - Tomič, Kaša, Králik, Sluka - Káčer, Fazlagić, Škvarka (C) (85. Kopas) - Holúbek, Balaj (76. Boženík), Mihalík (72. Jánošík)

Zostava Sereď: Penksa – Hučko, Mečiar (C) (65. Ventúra), Baez, Gatarič (46. Bilas), Ulrich (46. Subotić), Richnák, Menich, Adekuoroye, Ba, Sus

V osemfinále Slovnaft Cupu sa zverenci trénera Jaroslava Kentoša predstavili premiérovo doma, po výhrach nad štvrtoligistom, treťoligistom a druholigovým Prešovom privítali konkurenta z Fortuna ligy. Oproti víkendovému, ligovému zápasu urobil kormidelník niekoľko zmien, na stopérovi nastúpil Martin Králik, v útoku Jakub Holúbek a Filip Balaj.

Napriek našej úvodnej prevahe si prvú strelu pripísali hostia, Ulrich z pravej strany ale Miloša Volešáka v našej bráne nevyplašil. Škoda našich prvých zakončení, Miro Káčer i Martin Králik v dobrých pozíciách nenamierili medzi tri žrde. V 20. minúte už zamestnal brankára hostí kapitán Michal Škvarka, no jeho prízemná strela skončila na nohách Penksu. Rovnako ako v ligovom stretnutí aj v pohári išli do vedenia hostia po našej chybe v obrane. Chybnej rozohrávky sa zmocnil Sus, centrom na zadnej tyči našiel kapitána Serede Mečiara, ktorý to trafil ľavačkou ideálne. Žltozeleným sa ešte do prestávky podarilo vyrovnať, Enis Fazlagić vysunul dlhou prihrávkou Jaroslava Mihalíka, ktorý zvládol úspešne súboj jeden proti jednému a z uhla ľavačkou prekonal aj Penksu - 1:1. Vzápätí mohli ísť hostia znova do vedenia, ale priamy kop z hranice šestnástky skončil iba na múre žltozelených. Ešte do prestávky sa nám podarilo ísť do vedenia, lopta si na hranici šestnástky pomedzi viacerých hráčov našla cestu ku Káčerovi, ktorý ju technickou strelou od žrde poslal za chrbát seredského brankára - 2:1.

Do druhého dejstva nastúpili hostia hneď s dvomi zmenami na trávniku, ale aktivita bola na našej strane, znova Káčer zamestnával svojou rýchlosťou obranu hostí. Tá musela v 54. minúte odvracať jeho strieľaný center na roh. Po ďalšom rohovom kope hlavičkoval Filip Kaša, no v záklone mieril iba nad brvno. Blízko ku gólu bol po hodine hry Balaj, ktorému chýbali centimetre po prihrávke Fazlagića, aby dosiahol pred Penksom na loptu. O minútu na to si aktivitou vypýtal faul Káčer, ktorého "prebrúsil" Adekuoroye a videl tak druhú žltú kartu. Nasledovala tak naša presilová hra o jedného hráča, pri ktorej mal gól na ľavačke v 68. minúte Holúbek, o niekoľko sekúnd zas skončila hlavička Králika na spojnici brvna a tyčky. Upokojujúci gól kentošovcov prišiel v 83. minúte, keď vybojoval penaltu striedajúci Róbert Boženík po faule Menicha. K bielemu bodu sa postavil Káčer a s istotou ho premenil - 3:1. Tento gól nám dodal pokoj na kopačky, pričom do konca stretnutia sme si už dvojgólový náskok pozorne strážili. Nezmenila to ani akcia Subotića, ktorý zakončoval nad.

Šošoni sa tak prebojovali aj do jarných bojov Slovnaft Cupu, kde nebudú chýbať medzi najlepšou osmičkou.

Ďakujeme za podporu.

HLASY PO ZÁPASE:

Jaroslav Kentoš, hlavný tréner MŠK Žilina: "Dnes sme sa ťažšie rozbiehali, úvod zápasu nebol ideálny, navyše sme inkasovali z ojedinelej akcie. Znova však prišla naša dobrá reakcia, otočili sme vývoj stretnutia, čo bolo veľmi pozitívne, keď sme ukázali správny prístup a bojovnosť. Po zmene strán sme to mali pod kontrolou a po vylúčení hráča sme sa tlačili za tretím gólom, ktorý definitívne rozhodol. Rešpektovali sme silu súpera, urobili sme však isté zmeny oproti Ružomberku, máme ešte na čom pracovať, znova sa striedali lepšie úseky s horšími. Zápasu sme priložili patričnú vážnosť, preto sme radi za postup do najlepšej osmičky, vážime si to. Už sa znova upriamujeme na ligu."

Karel Stromšík, tréner ŠKF iClinic Sereď: "Je škoda, že sme nepostúpili. Žiline sme boli veľmi vyrovnaným súperom, mali sme v prvom polčase slušné akcie, po zmene strán to už bolo o tom, že sme sa pokúšali vyrovnať. Žiaľ, vylúčenie pribrzdilo našu snahu vyrovnať výsledok, penalta nás dorazila. Rozhodcov hodnotiť nebudem, no s niektorými ich výrokmi súhlasiť nemôžem."

Filip Balaj, útočník MŠK Žilina: "Stretli sa dva prvoligové tímy, čo bolo vidieť. Sereď, podobne ako v auguste, ukázala, že je nepríjemná, silná, agresívna. Aj po inkasovanom góle sme nijako nemenili našu hru, stále sme hrali princípovo, začali sme ale hrať rýchlejšie. Z toho pramenili naše dva góly, ktorými sme otočili priebeh duelu. V druhom polčase sme si to strážili, po červenej karte sme stupňovali tempo, penaltou sme to poistili a zaslúžene si dokráčali k postupu. Sme veľmi radi, každého jedného teší postup do jarnej osmičky. Máme svoje sny, určite chceme ísť čo najďalej."