Pred zápasom Partizán Bardejov - MŠK Žilina B

Pred zápasom Partizán Bardejov - MŠK Žilina B

  • 01. 11. 2018
  • MŠK Žilina
  • článok

Znova v piatok poobede si futbalisti MŠK Žilina B predohrajú svoje ligové kolo, keď cestujú tentokrát na východ republiky, kde sa postavia domácemu Bardejovu v rámci 16. kola II. ligy.

V prvom vzájomnom stretnutí to bola naozajstná gólová prestrelka, ktorá priniesla až desať gólov a doteraz je jednoznačne najgólovejším stretnutím našej rezervy v aktuálnom ročníku. Zverenci trénera Romana Bertu čakajú na trojbodový zápis do tabuľky od konca augusta, a aj preto sú v 16-člennom ligovom pelotóne na chvoste tabuľky. Práve výhra nad Interom je doteraz ich jedinou.

Napriek tomu končí väčšina bardejovských zápasov najtesnejšou prehrou Partizánu. Tesné výsledky podčiarkuje aj štatistika remíz, ktorých má Bardejov jednoznačne najviac v lige. Až sedem nerozhodných výsledkov si pripísali Bardejovčania, pričom posledný sa zrodil práve počas minulého víkendu proti Lokomotíve Košice.

ŤaŽké stretnutie, ktoré mladých naučí

Aktuálne sa príliš nedarí ani zverencom trénera Norberta Guľu, ktorí naposledy vyhoreli strelecky s mladou zostavou v Liptovskom Mikuláši. Práve s Bardejovom odštartovala rezerva nový ročník úspešne, teraz by rovnako privítala body do tabuľky.

"Prvé kolá sú špecifické, s Bardejovom prinieslo naozaj nevýdanú prestrelku. Tentoraz to bude pravdepodobne opatrnejšie, pretože oba tímy potrebujú bodovať. My cestujeme na východ s mladou zostavou, verím, že sa chalani pobijú o čo najlepší výsledok."

Bilancia rezervy je z ihrísk súperov naozaj nelichotivá. Ak sme spomenuli, že Bardejov je posledný celkovo, šošoni sú na tom rovnako v štatistike na súperových ihriskách. "Znova to bude ťažké, vieme, že máme problémy u súperov udržať vysokú kvalitu počas celého zápasu, čo sa odzrkadľuje aj na výsledkoch. Hľadíme však na rozvoj hráčov, dorastenci zažívajú ťažké stretnutia. Preto chceme byť svojím spôsobom hry aktívni, nebezpeční a zároveň treba veriť, že to konečne pretavíme aj bodmi do tabuľky."

U19 si predohrala svoje víkendové kolo už v stredu, a tak má počas víkendu voľno. Preto môže kormidelník počítať s viacerými dorastencami. "Zdravotne sú chalani v poriadku, v posledných zápasoch už pravidelne nastupujú dorastenci a ani piatok nebude výnimkou. Na východe to bude náročné, no takéto duely ich môžu len posunúť. Obaja stopéri sú vykartovaní, preto nám pomôžu aj niektorí hráči "A"-tímu," dodáva kormidelník rezervy Norbert Guľa.

Stretnutie 16. kola, ktoré má v piatok výkop už o 13:30 hod., bude rozhodovať Ľuboš Kačenga, na čiarach asistujú Peter Čajka a Roman Poracký.