MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MŠK Žilina B 4:0 (2:0)

• 26. 10. 2018
  • MŠK Žilina
  • článok

Góly: 21. a 47. Staš, 45. D. Andrić (pok. kop), 90.+ Očenáš ŽK: 45. Tevzadze, 90. Moško, 90. Minárik, rozhodoval Kmec, 300 divákov

Zostava MŠK: Petráš – Majdan, Kopas, Minárik, Tezvadze (57. Iľko) - Chribík, Gamboš, Ďuriš - Rusnák, Petrák (85. Moško), Kovaľ (57. Bernát)

Zostava Lipt. Mikuláš: Gábriš – Očenáš, Janec, Gerát, Staš, Lišivka, Laura (69. Trotchenko), Čery, Bartoš (82. Kuc), D. Andrić (69. Kačerík), Ondrek

Tréner Norbert Guľa mal k dispozícii na predohrávku 15. kola už tradične mladý tím, ktorý z "A"-tímu doplnili rovnako mladíci Majdan, Kopas, Gamboš a v bráne stál po Montpellieri opäť Petráš.

Domáci od úvodu stretnutia zamestnávali nášho brankára častejšie, ten už v 3. minúte musel krotiť prvú strelu domáceho Andrića. Šošoni odpovedali strelou Petráka, ktorú musel brankár Tatranu Gábriš vyraziť. V 21. minúte sa ujali domáci vedenia, z priameho kopu síce Staš centroval, no nik sa lopty nedotkol, ktorá napokon skončila v sieti. Guľovci čakali na svoju šancu, ktorá sa črtala v 28. minúte, ale Adam Kopas proti presile nedokázal uspieť, Martin Kovaľ zas pri svojej strele nemieril presne. Tesne pred koncom prvého dejstva prišla smolná situácia v našej šestnástke, keď zahral rukou Giorgi Tevzadze a domácim sa naskytla ideálna šanca zvýšiť svoj náskok pred odchodom do kabín. K lopte sa postavil Andrić a strelou k pravej žrdi skóroval.

Po prestávke ukázovali domáci futbalisti efektívnosť, už v 47. minúte po rýchlej akcii zaznamenal poľahky svoj druhý gól v zápase Staš, pričom Petráš mohol len ťažko zabrániť presnej strele. Aktivita žltozelených narastala, ale ani Kopasoca strela sa nezmestila medzi tri žrde. Ohrozenie pre domácich priniesla aj 74. minúta a akcia nášho striedajúceho Patrika Iľka, znova však Gábriš nepustil loptu za svoj chrbát. Mladíci sa snažili s nepriaznivým výsledkom niečo urobiť, ale domáci držali loptu ďaleko od svojho pokutového územia. V nadstavenom čase prišli aj naše ďalšie žlté karty zápasu, pričom znova znamenali aj diskutabilnú penaltu, ktorú na záverečný gól premenil domáci Očenáš. Liptáci tak vyhrali 4:0, šošoni si tak na svoju druhú výhru v ročníku na súperových ihriskách budú musieť počkať minimálne do budúceho týždňa.

HLASY PO ZÁPASE:

Norbert Guľa, tréner MŠK Žilina B: "Výsledok je pre nás krutý, no musíme ho rešpektovať, keďže domáci trestali naše najmenšie chyby a my sme vpredu nevyužii svoje šance. Chalanom nemôžem nič vyčítať, makali, dreli. V prvom polčase boli domáci lepším tímom, po zmene strán sme zas mali z hry viac my, slušne sme kombinovali, no znova z jedného brejku prišiel trest a domáci si strážili náskok. V závere sme inkasovali z vymyslenej penalty, takže je z toho vysoká prehra, ťažko sa to obhajuje, ale na trávniku to nevyzeralo tak jednoznačne.

Dávid Ďuriš, stredopoliar MŠK Žilina B: "Nebol to najhorší zápas z našej strany, no štyri góly hovoria za všetko. Snažili sme sa kombinovať, no dostali sme hlúpe góly, najskôr zo štandardky, nakoniec zo spornej penalty. V posledných zápasoch nás trápi efektivita, potrebujeme rýchlejšie pracovať s loptou. V prvej polovici súťaže nám vyšli predovšetkým domáce zápasy, kde sme zbierali body, horšie je to u súperov. Neostáva nám nič iné než naďalej pracovať."