Pred zápasom MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MŠK Žilina B

Pred zápasom MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MŠK Žilina B

  • 25. 10. 2018
  • MŠK Žilina
  • článok

Znova v piatok cestujú na svoj ligový duel za súperom hráči MŠK Žilina B, ktorí sa postavia ako poslednému tímu v aktuálnom ročníku mužstvu Tatrana Liptovský Mikuláš.

Tradičný druholigový klub tak bude pred odvetami našim posledným protivníkom, na jeho ihrisku aktuálne prevláda stavebný ruch, keďže sa buduje nielen zázemie štadióna, ale aj infraštruktúra či zavlažovania trávnika. Zverenci trénera Štefana Zaťka mali rovnako ako šošoni na programe počas aktuálneho týždňa v utorok pohárový duel. Osemfinále bolo pre Tatran zároveň konečnou zastávkou, keď síce vyhrávali v Nitre už 0:2, no napokon sa rozlúčili so Slovnaft Cupom po strelách z bieleho bodu.

V druhej lige však patrí Mikuláš od začiatku súťaže na horné priečky tabuľky a v tesnom závese sa drží za vedúcimi tímami. Aktuálne získal o šesť bodov viac ako rezerva šošonov a je na 4. mieste tabuľky, pričom na súperových ihriskách je vôbec najúspešnejším tímom.

V našich posledných vzájomných stretnutiach hrá prím domáce ihrisko, minulá sezóna nebola výnimkou, keď sme Mikulášu na jeho pôde podľahli 0:1, doma sme zas vyhrali 3:1.

prispôsobiť sa terénu

Zverenci trénera Norberta Guľu majú naozaj nahustený program a behom týždňa tak odohrajú tretí zápas. Po remíze s Trebišovom nás znova nečaká v II. lige nič jednoduché.

"Budeme sa predovšetkým musieť prispôsobiť úrovňou našej hry terénu a pripraviť hráčov na súboje a nasadenie. Bude to o tímovosti, chalani budú musieť zvládať spomenuté súboje, ako v ofenzíve, tak aj v defenzíve," myslí si tréner žltozelených, ktorý charakterizoval hru Mikuláša nasledovne: "Hrá jednoduchý, kolmý futbal s nákopmi, s kvalitou v krídelných priestoroch. Pokiaľ chceme byť úspešní, musíme aj my niečo svojou aktivitou vytvoriť vpredu, spoliehať sa na individuálne kvality hráčov, ktorí si dovolia a budú sebavedomí."

Náročný týždeň predstavuje aj cestovanie, keďže viacerí hráči spolu s trénermi prišli iba vo štvrtok nad ránom z Montpellieru, kde sme odohrali odvetu UEFA Youth League. "Niektorých starších hráčov z "B"-tímu to nezasiahlo, samozrejme berieme aj hráčov, ktorí hrali v Montpellieri, no budeme ich musieť pošetriť. Ostatní dostanú šancu, doplnení aj o hráčov z kabíny Jaroslava Kentoša."

"A"-tím sa v sobotu predstaví v Nitre, ktorá práve Liptovský Mikuláš počas týždňa porazila na penalty v pohári. "Rovnako majú za sebou pohárový týždeň, nás čaká už tretí duel za týždeň, navyše v sobotu hrá aj naša U19 dorasteneckú ligu. Veríme, že chalani sú dobre trénovaní a rovnako ako neboli fyzické problémy vo Francúzsku, tak to zvládnu aj počas tohto víkendu. Odmakáme to a chceli by sme konečne aj pozitívny výsledok z vonku."

Práve po piatkovom súboji budeme mať za sebou presnú polovicu II. ligy. "Podarilo sa nám vonku raz vyhrať, veľa zápasov sme prehrali nešťastne, niektoré zas vysoko. Stále hrá väčšina hráčov svoju prvú polsezónu v II. lige, málokto má stabilné skúsenosti s druhou najvyššou súťažou. Viacerí chalani sa presviedčajú o tom, že môžete byť lepší na lopte, mať viac prihrávok a napriek tomu nevyhráte. Vidno to aj v Slovnaft Cupe, kde Skalica ako druholigista vyradila Ružomberok a počas týždňa Trenčín. Mikuláš zas odohral vyrovnanú partiu v Nitre, preto tam nie sú až také enormné rozdiely medzi ligami, hoci pohárové stretnutia sú špecifické. Aj preto je každé stretnutie pre našich mladých hráčov školou a v ich vývoji musíme byť trpezliví," hovorí tréner po prvej polovici. Zdravotne sú v poriadku pred piatkom všetci hráči v "B"-tíme.

Piatkovú predohrávku 15. kola, ktorá má výkop o 15:00 hod., bude mať na starosti rozhodcovská trojica, ako hlavný Patrik Kmec, na čiarach asistujú Erik Weiss a Simeon Vass.