4. kolo Slovnaft Cupu: 1. FC Tatran Prešov - MŠK Žilina 1:2 (1:1)

• 23. 10. 2018
  • MŠK Žilina
  • článok
  • video

Góly: 22. Kačala - 24. Tomič, 67. Balaj ŽK: 86. Bartek, 90. Petko, 90. Keresteš - 35. Škvarka, 87. Šušnjar, ČK: 90. Bartek (po druhej ŽK), rozhodoval Kačenga, 582 divákov

Zostava MŠK: Volešák - Anang, Králik, Šušnjar, Holúbek - Fazlagić, Pečovský, Škvarka (C) (85. Kopas) - Tomič, Balaj (68. Boženík), Diaz (64. Jánošík)

Zostava Prešov: Lukáč - Šimko (81. Keresteš), Petko, Bartek, Luberda (C), Dujmović, Kačala, Kráľovič (65. Leško), Dzurik, Maník (73. Micovčák), Micherda

Tréner Jaroslav Kentoš urobil v dohrávke 4. kola Slovnaft Cupu viacero zmien oproti fortunaligovému súboju. Vzadu dostal šancu na stopérovi Martin Králik, Jakub Holúbek sa presunul na ľavý kraj obrany. Stredovú formáciu dirigoval Viktor Pečovský, na hrote operoval od začiatku Filip Balaj.

Úvod priniesol niekoľko ostrých stretov, po ktorých sa hra na dlhší čas prerušovala. V 6. minúte práve ošetrovaný Ivan Diaz mieril v dobrej príležitosti nepresne, keď mu lopta pri zakončení vnútri šestnástky skočila a strela tak mierila vysoko nad. Po desiatich minútach hry musel byť v permanencii aj náš Miloš Volešák pri štandardných situáciách domácich. Prvé zakončenie prišlo po našom priamom kope, no hlavička Enisa Fazlagića nemala potrebnú razanciu. Nebezpečie hrozilo najmä z nakopávaných lôpt na oboch stranách, po jednej z nich Jakub Holúbek neobstrelil hradbu tiel v bielom. V 22. minúte prišiel úvodný gól, keď sa cez dvojicu našich brániacich hráčov presadil Kačala a obstrelom k tyči poslal domácich do vedenia. Odpoveď šošonov prišla takmer okamžite, na hranici šestnástky dostal priestor Michal Tomič a krížnou strelou pomedzi obrancov vyrovnal - 1:1. V 30. minúte sme boli blízko vedúceho gólu po centri Bensona Ananga, no domáca obrana ho s námahou odvrátila. Do prestávky sa už skóre nemenilo, hoci na Lukáča smerovalo niekoľko nebezpečných centrov.

Aj po zmene strán odštartoval polčas svojou šancu Diaz, ktorý len tesne prehodil bránu. Tlak kentošovcov narastal a v 58. minúte hralo s domácimi brvno, keď si Škvarkom strieľaný center zrazila obrana v bielych dresoch takmer do vlastnej brány. V 67. minúte nám konečne vyšla štandardka na vysokého Filipa Balaja, ktorý po rohu vyskočil najvyššie a hlavou pohladil loptu ideálne k vzdialenejšej žrdi - 1:2. V 70. minúte musel byť v strehu Volešák po zakončení domácich, ktoré našťastie smerovalo do stredu brány. V 78. minúte dobre mieril Škvarka, no Lukáč jeho strelu vyrazil, dorážka a gól Róberta Boženíka pre ofsajd neplatil. Domáci začali v závere riskovať, v 82. minúte sa naskytla po brejku dobrá šanca pre Fazlagića, no jeho ľavačka sa točila od brány.

Žltozelení najtesnejší náskok udržali a nebudú tak chýbať v 5. kole, v ktorom sa predstavia doma proti Seredi. Presný termín ešte nie určený.

HLASY PO ZÁPASE:

Jaroslav Kentoš, hlavný tréner MŠK Žilina: "Typický pohárový duel, v ktorom sme chceli postúpiť, hoci sa to nerodilo ľahko. Urobili sme šesť zmien v základe oproti sobote, čo bolo na niektorých postoch cítiť. Niektoré výkony neboli podľa predstáv. Inkasovali sme po ojedinelej akcii súpera, no naša reakcia bola dobrá, ihneď sme vyrovnali. V druhom polčase sme súpera ešte viac zatlačili a zaslúžene si dokráčali k postupu. Bol to ťažký zápas, súper mal svoju kvalitu, no bolo to o našej trpezlivosti. Sme radi, že sme to zvládli."

Filip Balaj, autor víťazného gólu a útočník MŠK Žilina: "Prvý polčas nebol z našej strany dobrý, nevstúpili sme do neho dobre. Inkasovali sme gól, no dôležitá bola naša reakcia, keď sme vzápätí vyrovnali. Cez polčas sme si museli viacero vecí povedať, bolo to vidieť po zmene strán, keď sme boli oveľa aktívnejší, zatlačili sme Prešov a nepúšťali sme ho dopredu. Tlačili sme do domácich, až to napokon padlo po štandardke, ktorú sme cvičili aj na tréningu. Postup bol vydretý, no o to viac si to ceníme. Za víťazný gól som veľmi rád, je to vzpruha. Som tu od toho, aby som pomáhal tímu gólmi."