Odchovanci v akcii (43. týždeň)

• 22. 10. 2018
  • MŠK Žilina
  • článok

Aj v novej sezóne vám po každom víkendovom kole európskych futbalových súťaží prinášame informácie v celku o našich bývalých hráčoch a odchovancoch, ktorí úspešne reprezentujú značku MŠK v zahraničí.

inter so škrinkom víťazom milánskeho derby

Po reprezentačnej prestávke bolo na záver víkendu v Taliansku na programe veľke milánske derby na Štadióne Giuseppe Meazzu, ktoré do posledných minút vyzeralo, že skončí bezgólovou remízou. V nadstavenom čase však spoluhráč Milana Škriniara a kapitán Internazionale FC Mauro Icardi rozhodol o troch bodoch pre nerazzurri. Škrinka odohral celý duel a s čistým štítom udržal na dištanc útok AC na čele s Higuainom a spol. Inter je aktuálne tretí na víťaznej vlne, keď vyhral posledných sedem stretnutí.

heco znova chytal, no s prehrou klesol na dno tabuľky

Ani po reprezentačnej prestávke sa futbalisti anglického Newcastle United nedočkali prvej výhry sezóny. Hoci doma dominovali proti Brightonu v 9. kole Premier League, nepretavili prevahu do gólov a prehrali 0:1. Náš odchovanec Martin Dúbravka stál v bráne počas celého stretnutia a pripísal si jeden úspešný zákrok. Straky tak s dvomi remízami klesli na dno 20-člennej tabuľky.

hubo konečne nastúpil a prispel k výhre

Obranca francúzskeho Marseille a náš odchovanec Tomáš Hubočan sa konečne dočkal premiérového štartu v Ligue 1 v tejto sezóne, keď na pôde Nice nastúpil ako striedajúci hráč v 79. minúte. V závere vypomohol obrane Marseille a prispel tak k tesnej výhre 1:0. Tím z juhu Francúzska je aktuálne štvrtý.

VAVROVCI otočili, deno s asistenciou

Hráči dánskej Kodane v obrane s naším bývalým obrancom Denisom Vavrom uspeli na pôde Vajle 3:1, hoci po polčase prehrávali 0:1. K obratu zavelil práve Deno, ktorý asistoval na vyrovnávajúci gól levov. Denis odohral celý duel, Kodaň je druhá o skóre.

KUCO aj po repre pauze ZNOVA NA LAVIČKE

Aj v 12. kole chýbal medzi tromi žrďami poľskej Lechie Gdaňsk náš odchovanec a brankár Dušan Kuciak, ktorý prenechal miesto kolegovi Alomerovicovi. Tentoraz si Lechia delila body po remíze 1:1 s Piast Gliwice, aspoň bod pre hostí zachraňoval Slovák Lukáš Haraslín.

HANCKOVCI iba remizovali

Obranca talianskej Fiorentiny a čerstvý slovenský reprezentant Dávid Hancko sa v uplynulom víkende nedostal na trávnik pri domácom stretnutí proti Cagliari, ktoré jeho fialky iba remizovali 1:1. Hanco tak sledoval duel iba z lavičky pre náhradníkov, Fiorentina je na 5. mieste Serie A.

s remízou V PRESTRELKE aj samove empoli

Rovnako remízu si v dôležitom súboji zo spodných poschodí tabuľky pripísal nováčik Serie A Empoli proti Frosinone, v ktorom videli diváci až 6 gólov. Deľbu bodov po výsledku 3:3 sledoval náš bývalý útočník Samuel Mráz z lavičky pre náhradníkov. Empoli je zatiaľ namočené v pásme zostupu na 18. mieste.

PEky ešte nezasiahol do bundesligy po zranení

Obranca Herthy Berlín a náš odchovanec Peter Pekarík sledoval počas víkendu remízu svojho tímu ešte iba z tribúny. Peky sa po problémoch vrátil do zápasového kolotoču v drese Slovenska proti Česku, no na svoju šancu v aktuálnom ročníku Bundesligy si ešte bude musieť počkať. Jeho Hertha Berlín remizovala tentokrát doma s Freiburgom 1:1, keď jediný gól Berlínčanov vsietil Slovák Ondrej Duda.

BÉNESOVCI s jasnou výhrou

Stredopoliar Lászlo Bénes absentoval v zostave Borrusie aj v 8. kole Bundesligy doma proti Mainzu, v ktorom si jeho spoluhráči pripísali jasnú výhru 4:0. Fohlenelf sú aktuálne už druhí za vedúcim Bayernom Mníchov.

MAZI stále chýba v zostave

Španielska Celta Vigo sa po dlhšom čase konečne dočkala plného bodového zisku, keď zdolala doma Eibar 4:0. Náš bývalý obranca Róbert Mazáň už nebolo chorý ani zranený, no svojej nominácie na súpisku sa nedočkal. Celta je aktuálne na 10. priečke La Ligy.

brescia s výhrou, špalo v základe

Náš bývalý krídelník Nikolas Špalek sa v 9. kole Serie B konečne objavil v základnej zostave Brescie Calcio, ktorá si doma poradila s Cosenzou 1:0. Špalo síce čaká na svoj premiérový strelecký zápis, no tešiť ho môže stúpanie v tabuľke, v ktorej je Brescia už na 6. mieste a ťahá už sedem-zápasovú bodovú šnúru.

paťo LE GIAng po operácii lakťa

Brankár českej druholigovej Vlašimi Patrik Le Giang sa ešte dva týždne dozadu zranil v ligovom stretnutí a po zlomenine lakťa sa musel podrobiť operácii. Vlašim bez neho remizoval 0:0 v Třinci.

RAKOVANOVCI S vyhrou, MAŤO NA LAVIČKE

Brankár druholigového škótskeho Dundee United Matej Rakovan nedostal príležitosť v bráne ani na pôde Dunfermline, kde jeho spoluhráči vyhrali 2:0. Dundee je aktuálne tretie v škótskej Championship.