MŠK Žilina B - Slavoj Trebišov 1:1 (1:0)

MŠK Žilina B - Slavoj Trebišov 1:1 (1:0)

  • 21. 10. 2018
  • MŠK Žilina
  • článok

Góly: 10. Jánošík - 72. Špak, ŽK: 82. Petrák - 26. Lazarus, rozhodoval Libiak, 102 divákov

Zostava MŠK: Petráš - Majdan, Moško, Minárik (C), Tevzadze - Kopas, Gamboš (82. Chríbik), Bernát - Jánošík (65. Kovaľ), Rusnák (79. Petrák), Ďuriš

Zostava Trebišov: Giertl - Vojtovič (89. P. Šuľák), Kražel, Lazarus, Kolbas (C), Da Silva, Lorinčák, Jovanović, Špak, Lukáč, Begala

V 14. kole II. ligy dal tréner Norbert Guľa príležitosť overeným, mladým menám. Po dvojmesačnom zranení nastúpil na krídle Lukáš Jánošík.

Duel sme začali aktivitou, hneď v 5. minúte mal na kopačke úvodný gól Ján Bernát, no Giertl vytiahol jeho pokus na roh. V 10. minúte sme už viedli, Jánošík sa odhodlal k strele spoza šestnástky a krásnou obaľovačkou nás poslal do vedenia - 1:0. Následne sa hralo medzi šestnástkami a brankári veľa roboty nemali. Prišla 27. minúta a priamy kop Adama Kopasa, ktorý mu zneškodnil hosťujúci gólman. Kopas natiahol brankára aj o desať minút, no znova vyšiel zo súboja úspešnejšie trebišovský brankár. Šancí do prestávky nepribudlo, a tak sme odchádzali do kabín s najtesnejším náskokom.

Po zmene strán to bolo znova najmä o dobýjaní brány hostí, znova z priameho kopu skúšal šťastie Kopas, no tentokrát mieril nad. Šošoni to skúšali z diaľky, no odtiaľ to nevychádzalo. Po hodiny hry prišli hneď dve gólovky po sebe, najskôr Gambošovu hlavičku vytlačil Giertl na čiare, dorážku Jánošíka zblokovala obrana. Hostia sa tak držali v hre, v 64. minúte takmer vyrovnal na dvakrát Da Silva. Vyrovnávajúci gól predsa len prišiel, keď sa z rohu v 72. minúte hlavičkou presadil Špak. Guľovci tak museli zapnúť vpredu, no Trebišovčania využívali našu otvorenú obranu. V 79. minúte nás zachránila tyč, keď Samo Petráš vytlačil strelu Lorinčáka na konštrukciu bránu. V 84. minúte zas dvíhali ruky nad hlavu domáci, striedajúci Bernard Petrák však zakrútil loptu nad.

Po "A"-tíme tak remizovala s východniarskym celkom aj naša rezerva.

HLASY PO ZÁPASE:

Norbert Guľa, hlavný tréner MŠK Žilina B: "Nemôžem chalanom uprieť snahu, vychádzali nám kombinácie, tlačili sme väčšinu zápasu Trebišov, ktorý sa zameral na defenzívu a bránenie vlastnej polovice. Je jasné, že si v takomto stretnutí nevytvoríme desať šancí, keď musíme súpera otvárať. Tak aj bolo, mali sme 3-4 šance a tie musíme premeniť. Každý súper si tiež vytvorí nejakú príležitosť, Trebišov z dvoch dokázal streliť vyrovnávajúci gól, keď sme si nepokryli štandardku. Nie je čo chalanom vytknúť, len to tam nepadlo. Posledné zápasy nás trápi efektivita, určite sme čakali, že doma strelíme viac gólov a zvíťazíme."

Samuel Petráš, brankár MŠK Žilina B: "Bol to dobrý zápas, v ktorom sme boli o trochu lepší a tri body sme si zaslúžili viac. Škoda šancí, ktorých sme mali dostatok. Častokrát sme hrali zbrklo, chceli sme hneď zakončovať a tlačiť sa do gólu. Chýbali aj centre a nátlaková hra Žiliny. Z brankárskeho pohľadu to bol ťažký zápas, do 70. minúty prakticky bez práce. Potom som si už zachytal. Škoda štandardky, ktorá nás stála víťazstvo. Určite sme sklamaní, pretože sme mali na výhru."